OGRÓD KRYSTYNY

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
KRYSTYNA1
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 286
Rejestracja: 2014-10-06, 16:33

OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: KRYSTYNA1 »

Witam serdecznie wszystkich :-)

Jestem od niedawna na Forum Ogrodniczym, pierwszy raz również wzięłam udział w konkursie ogrodniczym i jaka była moja radość, kiedy zostałam :szok: wyróżniona przez Was. :hurra:
Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za głosowanie na zdjęcia z mojego ogrodu. :padam:

Moja przygoda z ogrodem zaczęła się w 2006 roku od budowy domu.
W ogrodzie miała być trawa, tuje , trochę iglaków, abym za dużo nie musiała grzebać w ziemi. Posadziliśmy tuje i zasialiśmy trawę, i tak miało pozostać, ale …… :hyhy: zaczęło się……pojechałam do ogrodnika i …… zaczęłam grzebać w ziemi hahahahaha.
Od tej pory mój ogród zmienia się systematycznie, a moi domownicy boją się i uciekają kiedy mówię że mam pomysł, :rotfl: , dobrze że daleko nie mogą uciec i tak „szczęśliwi” w miarę swojego czasu pomagają mi realizować moje plany.
Uwielbiam grzebać w ziemi, sadzić i przesadzać .
Mój szanowny małżonek żartuje sobie ze mnie iż szkoda że, nasze rośliny nie mają kółek i na nich się nie przemieszczają w ogrodzie. :rotfl:
No cóż przyznaję mu rację ( ale tylko w myślach oczywiście) , większość roślin zmieniało miejsce parokrotnie, ale szczęśliwie już znalazły (chyba ;) ) docelowe swoje bytowanie.

I tak po mału ogród zmienia kształty, rośliny miejsca, dochodzą nowe rośliny, a ja cieszę się kiedy wiosną ogród zaczyna ożywać, ale każda pora roku w ogrodzie zaskakuje swoimi barwami .

Jeśli zainteresowałam Was choć troszkę moim ogrodem to bardzo się cieszę i jeszcze niejedno jego miejsce pokażę.

A takie były początki powstawania mojego ogrodu.
Załączniki
To miejsce zauroczyło nas od początku, dla nas miało coś magicznego. I na tym miejscu widzieliśmy Nasz Dom.
To miejsce zauroczyło nas od początku, dla nas miało coś magicznego. I na tym miejscu widzieliśmy Nasz Dom.
Pierwsze wtargnięcie koparki……
Pierwsze wtargnięcie koparki……
P1010273.JPG
P1010274.JPG
Tuje posadzone, trawa posiana, butla z gazem zakopana, studnia stara gospodarcza czeka na korzystanie….aż  będzie wykorzystywana do podlewania ogrodu. A  w rogu  działki powstanie drewutnia i altana.
Tuje posadzone, trawa posiana, butla z gazem zakopana, studnia stara gospodarcza czeka na korzystanie….aż będzie wykorzystywana do podlewania ogrodu. A w rogu działki powstanie drewutnia i altana.
Wykopaliśmy tez w trakcie budowy domu  dziurę na oczko.
Wykopaliśmy tez w trakcie budowy domu dziurę na oczko.
Pierwsze oczko wykonali nam ogrodnicy.
Pierwsze oczko wykonali nam ogrodnicy.
k P1130081.jpg
A tutaj już po naniesionych przez nas  „poprawkach” ,  zrobiliśmy sami półki i zmieniliśmy  troszkę  kaskadę.
A tutaj już po naniesionych przez nas „poprawkach” , zrobiliśmy sami półki i zmieniliśmy troszkę kaskadę.
A tak oczko wygląda obecnie.
A tak oczko wygląda obecnie.
Pozdrawiam, Krystyna

OGRÓD KRYSTYNY
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: malina »

Krystyno, o grom prac wykonaliście ,ale efekt piorunujący aż miło popatrzeć ,a co dopiero tam posiedzieć jak te figurki .Brawo !Czekam na więcej , a przesadzać i tak będziesz :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: Danka »

Jest się czym zachwycać więc nagroda zasłużona :mrgreen: Gratuluję.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: Agnieszka123 »

No powiem Ci Krysiu, że ogród cudo i jestem pewna, że wszyscy domownicy również są dumni z tego, co stworzyliście. Bajeczna kraina :D
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: goskamaja »

Piękny ogród Krysiu, oczko wodne bardziej mi się podoba teraz po przerobieniu. Wszystko urządzone z gustem i pomysłem. Fajnie na tych zdjęciach można zaobserwować Twoje tuje, były takie małe a teraz to wielkie drzewa. Jeśli dobrze liczę to mają 8 lat, tak ? Pytam bo mam tuje mniej więcej tej wysokości ale niestety nie wiem kiedy były sadzone, były na działce w momencie zakupu. Podobają mi się też takie szczególiki jak zakochana parka zapatrzona w wodę, karmnik czy latarenki nad wodą. Nadają miejscu fajny klimat. Prosimy więcej zdjęć i witamy na forum:) Pozdrawiam Gośka
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Użytkownik Usunięty

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Zgadzam się z dziewczynami: bajeczna kraina...A co do przemieszczania się roślin..to normalka :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: tadek »

.
GRATULACJE KRYSIU !!!
- Wspaniałego ogrodu i wspaniałej nagrody książkowej !

;) :lol: Moi przedmówcy wyprzedzili mnie z pochwałami, zatem czekam na więcej zdjęć, abym mógł pierwszy chwalić.

:| :niepewny: :zdziwko:

Profesjonalne projektowanie ogrodu,
czyli dlaczego warto zaufać specjaliście
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Krystyno :-D . Bardzo fajnie nam przedstawiłaś siebie - jako ogrodniczkę - oraz swój ogród. Wiele mamy wspólnego , bo lubimy grzebać w ziemi , sadzic i przesadzać. To normalne , że rośliny tak wędrują po ogrodzie :rotfl:
Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić , gdzie masz swój wymarzony dom i ogród? Gdzie znajduje sie to miejsce , które was zauroczyło? Oczko wodne piękne , olbrzymie. Też sądzę , że lepiej się prezentuje po waszej korekcie.Czy masz rybki? Poznaję liście lilii wodnych. Czy masz je może na zdjęciach?
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: Iga51 »

Witaj Krysiu. Masz naprawdę cudowny ogród. Jak tak czytam Twoje początki, to jakbym siebie widziała. Na początek, po oczyszczeniu ziemi, tez tylko siałam trawę i sadziłam iglaki. I też tak miało pozostać. Od ubiegłego roku dostałam ogrodniczej gorączki i tylko wycinam trawę i robię rabaty kwiatowe. Wiosną myślałam, że to już koniec, ale gdzie tam, przez cały sezon dalej wycinam trawniki i tworzę następne rabaty. I biegam z roślinami. Kocham te robotę. I stale coś przesadzam, dosadzam. I jest to efekt mojego pobytu na forum. A już do centrów ogrodniczych, to lepiej mnie nie zabierać.
Bardzo podoba mi się Twoje oczko wodne z kaskadą. Dobrze, że ją trochę poszerzyliście, zmodyfikowaliście. Teraz jest to uroczy zakątek. Jest się czym zachwycać.
Gratuluje nagrody, w pełni zasłużona.
Pozdrawiam.
KRYSTYNA1
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 286
Rejestracja: 2014-10-06, 16:33

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: KRYSTYNA1 »

Witam Was i bardzo dziękuję za takie ciepłe słowa. :D

Postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania. Mieszkamy niedaleko Gdyni.
Oczko ma około 35 tys l i rybek jest w nim sporo, ale na razie zgadzają się ze sobą i pływają w grupie :lol: :lol: często siadamy latem z kawą i :zdrowko: na kamiennej ławce i moczymy nogi w oczku, śmiejemy się że mogłyby nauczyć się robić piling :lol: , a figurki ..... to my z mężem jak twierdzi nasza Wnusia. :-D
Tuje, a jest ich ponad 240 szt , rosną u nas 8 rok, co roku nawożę je wiosną i jesienią , opryski im tez nie są obce. W tym roku dopiero dostały jesienny nawóz.

Jeszcze nie zaglądałam do Waszych ogrodów, ale na pewno nie długo zacznę je odwiedzać.

A zdjęcia lilii na przypomnienie lata..... :-D

Pozdrowionka ;-)
Załączniki
Rybki jak tylko podchodzimy to czekają na swoje przysmaki, lilie w tym roku mało mi kwitły
Rybki jak tylko podchodzimy to czekają na swoje przysmaki, lilie w tym roku mało mi kwitły
2 VII.2013.JPG
3 DSC01531.JPG
Pozdrawiam, Krystyna

OGRÓD KRYSTYNY
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: malina »

Krystyno uroczy ten Twój ogród ,nie dziwię się że lubicie towarzystwo rybek ,musi być nieziemsko . :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: Krysia »

Piękny masz ogród. A rybki też lubię :-D
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: tadek »

:|

Krysiu, czy twoje oczko wodne wyposażone jest w filtry filtrujące wodę?


Ogród z płynącą wodą
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: Elzbieta M »

Och , to duże twoje oczko :-D . Wygląda na to , że nie masz problemu z glonami, które są moją zmorą. U mnie rybki reagują podobnie - przypływają , jak przechodzę. Ale tylko na mój widok , bo ode mnie dostają jedzonko. Jeśli chodzi o lilie , to kwitnienie uzależnione jest równiez od odmiany - u mnie np nieprzerwanie kwitła Marliacea Rosea , a czerwona James Brydon pokazała w ciągu całego sezonu zaledwie 3 kwiatki!
Tui też masz strasznie dużo!
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: OGRÓD KRYSTYNY

Post autor: goja.k »

Witaj Krysiu, Twój ogród jest tak zjawiskowy, że dech w piersiach zapiera. Cudo :-D pozdrawiam ciepło
Zapraszam do domu Małgorzata
ODPOWIEDZ