Ogród Joasi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Ogród Joasi

Post autor: Joasia »

Mój ogródek dopiero powstaje, więc na razie nie mam zbyt wiele do pokazania i na dodatek muszę się trochę podszkolić w robieniu zdjęć. Zaraz może spróbuje wstawić parę fotek.
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Dynia, ktora rozgoscila sie nad oczkiem wodnym.

Obrazek

Miodunka przyniesiona z lasu. Znalazlam jej chyba wreszcie odpowiednie miejsce i rosnie bardzo ladnie.

Obrazek

Slonecznik, wysial sie z nasion, ktore dajemy swinkom morskim mieszkajacym sobie w ogrodku tzn. maja tam ogrodzenie.

Obrazek

Nasturcje.

Obrazek

Warzywnik z tymiankiem na pierwszym planie.

Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Piękny początek, warzywnik wspaniały. Wygląda bardzo efektownie, i jak widzę jest nie tylko częścią użytkową, ale i ozdobną ogrodu.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Choc sama warzyw nie uprawiam, spodobała mi się dynia przy oczku, to dopiero ciekawa aranżacja. :-)
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Gosiu, Danielo, dziękuję Wam za miłe słowa.

Jeszcze parę zdjęć.

Na skarpie;
Obrazek

Goździki.
Obrazek

Jeszcze nasturcja.
Obrazek

Oczko wodne wieczorową porą. Trawnik, jak widać angielski nie jest. Rośnie sobie na nim w najlepsze koniczyna i znalazło się też miejsce na ognisko. Oj widzę, że muszę sporo popracować nad jakością zdjęć. :oops:
Obrazek
jackon
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-10-06, 20:30

Post autor: jackon »

oj, musisz sporo popracować też nad oczkiem wodnym :)
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

jackon, to nie ma byc jakies takie nadzwyczajnie zadbane oczko wodne, ot takie male bajorko i to wszystko. Po prostu to jest miejsce, w ktorym moj syn hoduje sobie kijanki i z mysla o nim to zostalo zrobione. Obserwuje sobie rozne owady i ma w tym wielka radosc. Od czasu do czasu tylko wybieramy glony, zeby tak od razu nie zaroslo.
jackon
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-10-06, 20:30

Post autor: jackon »

dobrze byłoby wrzucić tam kilka roślinek
kijanki też poczułyby się lepiej :)
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Na razie jest tylko jedna roślinka, ale coś widzę, że nie czuje się tam najlepiej. Gdyby chcieć zrobić takie oczko z prawdziwego zdarzenia, to faktycznie trzeba sporo pracy i na dodatek też jest to mimo wszystko jakiś koszt.

Denerwuje mnie tylko widok tej folii. Wiem, że można obłożyć kamieniami np. posadzić obok rożne rośliny. Ale tak naprawdę, to wcale nie wiem, czy to oczko długo przetrwa. Po pierwsze to jest tam pojedyncza warstwa folii i wcale nie takiej do oczka wodnego. Już raz mieliśmy awarię, bo syn strzelił z łuku i strzała wbiła się i zrobiła dziurę. Oczywiście wody zaczęło szybko ubywać, a syn bał się przyznać ojcu, co zmajstrował. Mąż w pierwszym odruchu, kiedy się dowiedział, to chciał zrównać oczko z powierzchnią ziemi, ale ubłagany prośbami, zmienił folię.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Jak na początek to Twój ogród zapowiada się ciekawie.Ładny i zadbany warzywniak, dynia przy oczku wodnym a oczko dopracujesz sobie przy pomocy i radach naszych forumowych specjalistów, którzy chętnie służą pomocą. :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Joasiu zróbcie synowi tarczę i nie będzie już celował w oczko :lol:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Ha-linka, Ela, dziekuje za odwiedziny w moim ogrodku.
Tarcze to nas synalek zrobil sobie sam, ale zle celowal. :-(
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Joasiu, widzę, że masz bardzo duży ogród, takie przynajmniej odniosłam wrażenie oglądając zdjęcia. Teren wygląda na ciekawie, pagórkowato ukształtowany, czyli masz podobne warunki, jak w moim ogrodzie, tylko że Twój jest duuuuuuuuuuuużo bardziej zagospodarowany.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Lila, ogrodek ma 1560m². Nie jest to rowna powierzchnia, ale ze spadkiem. Przed domem jest spora skarpa, ktora musze jakos zagospodarowac. Nie rzucam sie na jakies wieksze wydatki, ale staram sie ja obsadzac sadzonkami zrobionymi wlasnorecznie. Troche to potrwa zanim ja cala obsadze, moze calkiem mi nie zjedzie, bo w czasie wiekszych ulew, woda drazy w niej po prostu korytarze. Juz troche roslinek sie tu znalazlo jak np. bardzo wdzieczna dabrowka rozlogowa, ktora przenioslam z trawnika.
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ