Ogród Joasi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Joasia pisze: Kwiaty oleandra pokazały sie juz w calej okazalosci, ale niestety nie mam teraz aparatu, pojechał z dziećmi i z mężem nad morze.
Myślę że do tego czasu oleander nie zdąży przekwitnąć i nam pokażesz. Nie mogę się już doczekać. Joasiu...prace remontowe w domu zostaw na jesień, szkoda teraz tych pięknych dni. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Zeniu, juz od dawna przymierzałam sie do malowania tego pokoju i stwierdziłam, ze taki kilkudniowy wypad rodzinki nad morze, to dobra okazja, zeby wreszcie zabrać sie za to malowanie. Musze to odwalić, strasznie nie lubię takich prac. A pogoda na dodatek wlasnie sie zepsuła. Kropi deszczyk, ale podejrzewam, ze nie będzie to dosyć dla roślin i czeka mnie i tak podlewanie.
Awatar użytkownika
ewka56
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-26, 08:52

Post autor: ewka56 »

Widzę że masz różne kwiaty,czemu wcześniej ich nie pokazywałaś :?: dzwoneczki i oleander bardzo ładne
Pozdrowienia dla wszystkich Ewa
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

ewka56 pisze:Widzę że masz różne kwiaty,czemu wcześniej ich nie pokazywałaś :?:
Pewnie Joasia lubi nas zaskakiwać, kto wie czym nas jeszcze zaskoczy. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Ewa, dzięki ze wpadlas. Nie mam wcale tak za duzo tych kwitnących roślinek. Teraz hibiskus zrobił mi niespodzianke a nie kwitl jeszcze ani razu a mam go od paru lat. Wystawiłam go z doniczka do ogrodu i widocznie mu tam dobrze. Na dodatek zadziwił mnie barwa kwiatów. Sa zolte.

Zeniu, chyba raczej nie uda mi sie zrobić następnego zdjęcia oleandra, hibiskusa niestety tez nie. Wczoraj dzwonili moi podróżnicy i dowiedziałam sie ze zgubili mój aparat. :-(
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Joasia pisze: Wczoraj dzwonili moi podróżnicy i dowiedziałam sie ze zgubili mój aparat. :-(
To obie mamy pecha z aparatami. Tobie zgubili, mnie nie uznali gwarancji...stwierdzili że popsuł się z mojej winy. Na szczęście kupiłam już nowego. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Dopiero dzisiaj odwiedziłam Twój ogród i jestem mile zaskoczona postępami w zagospodarowaniu. Skarpa zapowiada się wspaniale, a warzywnika to Ci zazdroszczę, bo mnie już nie chce się dłubać przy przerywaniu i plewieniu maleńkich roślinek. Byliny same sobie radzą tylko trzeba im troszkę pomóc.Z warzyw to mam tylko szczypiorek, lubczyk ogrodowy, koperek i pietruszka rozsiewają się same po całym ogródku oraz słoneczniki, które uwielbiam dłubać w jesienne wieczory. Życzę Ci powodzenia w dalekiej Francji. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Zenia pisze:
mnie nie uznali gwarancji...stwierdzili że popsuł się z mojej winy.
Denerwujące.

Edulkot, dziękuje. :-D Mój warzywnik nie jest gigantyczny i jakos na razie opanowuje sytuacje. Dzięki temu np. ze mam ogórki w ogródku, mogę zrobić kiszone, bo takiego specjału tutaj nie dostane. A poza tym lubię wyskoczyć do ogródka po swiezy koperek czy szczypiorek.
Awatar użytkownika
ewka56
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-26, 08:52

Post autor: ewka56 »

Joasia pisze:
lubię wyskoczyć do ogródka po swiezy koperek czy szczypiorek.
To tak jak ja :-)
Pozdrowienia dla wszystkich Ewa
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Joasiu piękna aukuba u nas marzenie :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Małgosiu, dziękuje. :-D
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Joasiu, pięknie rozwija się twój ogród. Wielu roślin nie da się sadzić w naszym klimacie, a różnicę temperatury najlepiej oddają pięknie kwitnące u ciebie o miesiąc wcześniej gazanie.

Przez wiele lat robiłam konfitury z płatków róży. Na mojej dawnej działce miałam dwa olbrzymie krzewy róży. Teraz jeszcze nie sadzę trwałych roślin, może jesienią zacznę i na pewno róża pomarszczona będzie jednym z pierwszych krzewów.

Oleandry są piękne, ale nie do naszego klimatu, więc będziemy je podziwiać na twoich zdjęciach. :lol:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Joasiu zachwycają mnie twoje kwiaty, takie jak aukuba i oleander w naszych ogrodach nie spotykane, natomiast róża na konfitury bardzo się przydaje, urzeka też swoim zapachem. :-D
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Lila, Majka, dziękuje za odwiedziny. Na razie mam kłopot z robieniem zdjec, ale jak sie postaram o nowy aparat, to nadrobię zaleglosci, tylko nie wiem kiedy to nastąpi. :-/
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Joasia pisze: jak sie postaram o nowy aparat, to nadrobię zaleglosci, tylko nie wiem kiedy to nastąpi. :-/
Joasiu, aparat znajdzie się pewnie szybciej niż się tego spodziewasz, czego ci z całego serca życzę. Wiem jak to jest bez aparatu..u mnie było jak bez ręki. Obrazek
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ