Ogród Joasi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Joasiu drzewko laurowe marzenie, róża pomarszczona super z niej robi się konfitury różane do pączków i nie tylko, borówka wysoka super :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Małgosiu, różyczkę mam na razie jedna, malutka. Jak bylam w Polsce, to wykopałam ja sobie z ogródka mojej siostry. U niej jest cały zywoplot z róży pomarszczonej. Kiedyś robiliśmy razem konfitury z platkow. Sa naprawde super do pączków.
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Świetne oczko i rabatka ślazowa.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Dziękuje Elu. Szkoda mi wyrzucać niektóre roślinki, traktowane jako chwasty. Ten ślaz bardzo mi sie podoba, ale to fakt, ze rozsiewa sie dosyć intensywnie, podobnie jak dziurawiec.
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Nareszcie rozkwitły liliowce i w końcu wiem, jakiego koloru maja kwiaty. Zakwitły dwa a dwa beda jeszcze tajemnica do przyszłego roku.
Obrazek Obrazek Obrazek
Mala sadzonka aukuby. Bardzo ladnie sie ukorzeniła.
Obrazek
Dzwonki.
Obrazek Obrazek
Oleander. W zeszłym roku przywiozłam galazke znad morza.
Obrazek
Pierwsza cynia. Miala byc czerwona.
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ciekawy kolorek liliowca,ja też w tym roku odkrywam swoje liliowce. A myślę,że aukuba zachwyci Cię. Widziałam ją zimową porą w Anglii wygląda bardzo ładnie a czerwone koraliki ja wspaniale ozdabiają.
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Danusiu, taka duza aukubę mogę podziwiać u najbliższych sasiadow. Wlasnie z niej zrobiłam mala sadzoneczke. :-D
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Joasia coraz więcej ciekawych kwiatów nam przedstawia. :-)

Czy aukubę w ogrodzie zostawiasz na zimę?
Czerwony liliowiec trudny do rozpoznania, natomiast odmiana w pastelowych barwach to wygląda mi na znaną i cenioną 'Luxury Lace'.
Ma kryzowane (zgadza się) różowawolawendowe o śr. 10 cm, z zielonymi gardzielami kwiaty.
(pełny opis w E.R.)
Egzemplarz w moim ogrodzie lada moment zakwitnie a więc będzie można je porównać.

Ogrodowe pasje dzieci, zwłaszcza chłopców, warto podtrzymywać. :-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Herbi pisze: Czy aukubę w ogrodzie zostawiasz na zimę?
Krzysiu,wydaje mi się,że u Joasi zima jest równie łagodna jak u mojej córki w Anglii. A tam aukuby zimują bez problemu i pięknie owocują.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

witaj Joasiu

Post autor: smigu-s303 »

Wspaniale zapowiada się Twój ogród a skarpa piękna, gotowa do nasadzeń. Pozdrawiam Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Herbi, dziękuje za nazwę liliowca. Kupiłam je jako mieszankę i nie wiedziałam jakie to odmiany, kolory tez nie były znane. Zauwazylam, ze często sprzedawane sa rośliny bez podawania odmiany. Czasami np. drzewka owocowe sprzedawane sa jako: jablon, sliwa, czereśnia i nie ma podanej odmiany.
Danusia ma racje, ze zimy tutaj sa lagodniejsze. Ta malutka aukuba zimowała juz w gruncie i nawet jej nie okrywałam. Co prawda mrozy sa i to czasami ponad 10°C w nocy i na dodatek najczesciej bez śniegu. Ale w ciągu dnia temp. przeważnie jest dodatnia.
Zdzisiu, dziękuje za odwiedziny. Skarpa powoli sie zapelnia. Nie do końca jestem zadowolona, ale na pewno bede jeszcze nie raz zmieniac tam miejsce roślinom, co martwi mojego meza, który twierdzi, ze te roślinki nie przetrwają takiej ciaglej wedrowki. :lol:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piękne liliowce. Podobnie jak ty wypatruję kwiatów bo niektórych nie wiem jak zakwitną. Fajne są takie niespodzianki. Bardzo ładne dzwonki, mam takie i bardzo je lubię. Oleandra będę podziwiać u ciebie. Robiłam już dwa podejścia z nimi. Niestety w domu nie chcą mi przezimować. Pewnie za ciepło, a innego miejsca nie mam. :-/
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Zeniu, chciałabym tego oleandra miec w ogródku, ale trochę sie boje, ze zmarznie, chociaż czasami widzę je w ogródkach. Musiałabym go na pewno okrywac na zimę. Mimozy tez tutaj rosna a nie sa wytrzymałe na mróz. W zeszłym roku podziwiałam kwitnące duze drzewo u sasiadow a w tym roku zmarzło. :-(
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Oleander pierwsz klasa, szkoda, że taki wrażliwy. U nas musi zimować w pomieszczeniu, a latem może pomieszkać na dworze. Pamiętam oleandra z domu rodzinnego :-D
Lilie i dzwonki śliczne :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Gieniu, dziękuje za odwiedzinki. Kwiaty oleandra pokazały sie juz w calej okazalosci, ale niestety nie mam teraz aparatu, pojechał z dziećmi i z mężem nad morze. A ja mam się zabrać za malowanie pokoju :-( . Zdecydowanie wole prace w ogródku.
ODPOWIEDZ