Ogród Jerzy 52

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: Bettiw »

Ja paprykę wysiewam trochę wcześniej niż pomidory, chociaż na opakowaniu zazwyczaj jest podawany okres podobny jak u pomidorów, wydaje mi się że papryka wolniej rośnie.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Jerzy52
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 29
Rejestracja: 2018-12-19, 20:22

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: Jerzy52 »

Masz racje .Ja w ogóle papryki miałem nie siać ze względu na brak miejsca pod folią,ale żona prosiła by posiać a potem do gruntu albo będę rozdawał sadzonki. Na razie jeszcze nic nie wyszło z ziemi.Ponadto strasznie zimne są noce.Marchew,pietruszka i inne jeszcze nie ruszyły .Przykrywam na noc agrowłókniną.
Pozdro,,,
Bądźcie zdrowi i nie chorujcie,,,
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: elakrztuk »

U mnie papryka już gotowa na wsadzenie do gruntu. Jeszcze miesiąc i można ją wsadzać. Nie wiem jaki to gatunek, ale to papryka kształtu jabłkowego i słodka. Po pikowaniu wsadzam bezpośrednio do gruntu.
Obrazek
właśnie tak wygląda, a można i w doniczkach ją hodować.
Obrazek
tak wygląda jak rośnie
Awatar użytkownika
Jerzy52
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 29
Rejestracja: 2018-12-19, 20:22

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: Jerzy52 »

Fajna papryczka.A pro po tego sadzenia od razu do gruntu bez pikowania - jaka ona jest duża? tzn. taka jak do pikowania czy większa. Bo tak myślę czy by tego nie zastosować przy pomidorach pod folię.
Pozdro,,,
Bądźcie zdrowi i nie chorujcie,,,
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: elakrztuk »

Zawsze trzeba przepikować by lepiej rosła. W zeszłym roku uprawiałam paprykę tak samo w doniczce większej. Ma owoce takie jak na zdjęciu co pokazałam. Po pierwszych przymrozkach można wsadzić do bezpośrednio do gruntu. Co jakiś czas nawozić.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: Sylwia,Gosia »

Bardzo ładne rozsady , i ciekawa ta papryczka ,którą pokazałeś , nigdy takiej nie widziałam .
Piękny i duży tunel postawiłeś Jurku , podoba mi się , że jego ściany są matowo-białe .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Jerzy52
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 29
Rejestracja: 2018-12-19, 20:22

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: Jerzy52 »

Tunel spoko ścianki folii zbrojone tak ,że myślę ,że wytrzyma wiatry,które ostatnio szaleją co raz częściej.
Ponadto matowe i słońce nie powinno zbytnio operować na rośliny.Ten rok będzie testem.
Pozdro,,,
Bądźcie zdrowi i nie chorujcie,,,
Awatar użytkownika
Jerzy52
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 29
Rejestracja: 2018-12-19, 20:22

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: Jerzy52 »

Witam i mam pytanie przedświąteczne kiedy macie zamiar sadzenia pomidorów pod folię. Pytam bo pomidory już mam dość duże i można powiedzieć do sadzenia. Tylko te chłodne noce z przymrozkami. Teraz czekać do Zośki ?
czy sadzić po Świętach i ewentualnie przykrywać pod folią jeszcze agrowłókniną. Czy ktoś to poleca. Pytam bo pierwszy raz to robię. Do maja mogą zakwitnąć te moje pomidory i ogórki :-)
Wesołych Świąt - smacznego jajka.
Pozdro,,,
Bądźcie zdrowi i nie chorujcie,,,
Awatar użytkownika
Jerzy52
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 29
Rejestracja: 2018-12-19, 20:22

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: Jerzy52 »

Witam nie doczekałem się podpowiedzi. Teraz pokażę co mam do obsadzenia, i już się pogubiłem gdzie co mam - chodzi o pomidory odmiany itp.
Pierw obserwator,który czeka na to wszystko a potem zieleń,,,,,,,
Załączniki
To mój drugi wnuk,,,
To mój drugi wnuk,,,
Pomidory i ogórki,,,
Pomidory i ogórki,,,
20190428_192443.jpg
20190428_192447.jpg
20190428_192450.jpg
A tu to wszystko chcę zmieścić.?,,
A tu to wszystko chcę zmieścić.?,,
Pozdro,,,
Bądźcie zdrowi i nie chorujcie,,,
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: malina »

Jerzy , tak patrzę na tę słodycz i jego oczęta mówią - proszą ........ dziadziu spadam obróć mnie , a później będziesz sadził te pomidory :hyhy: to tak na początek dnia - smutnego , szarego ale niech pada bo wody brak , a posialiśmy trawę niech rośnie . To co ja tu zauważyłam mało kto sadzi w foliakach , lub tego nie pokazał , ale na pewno ktoś się odezwie . Wnuk Cię pilnie obserwuje i wyciągnie wnioski ;) też mam takiego szkraba 1 1/2 rocznego .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Jerzy52
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 29
Rejestracja: 2018-12-19, 20:22

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: Jerzy52 »

Faktycznie wnusio spada. Kurcze nie zauważyłem ,że tak fotka wyszła sam nie wiem dla czego.Teraz już nic nie mogę zrobić.Może administrator mi to obróci,,, :arrow: ;-)
Pozdro,,,
Bądźcie zdrowi i nie chorujcie,,,
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: Elzbieta M »

Jurku , na twoim miejscu już posadziłabym pod folię choć część pomidorów. Masz ich dużo , a w tunelu miejsca nie za wiele. Ale nie sadź za gęsto , bo trudno będzie pielęgnować. Na pewno część posadzisz w gruncie - to juz koło połowy maja. A jeśli nie będą zapowiadać przymrozków w czasie zimnych ogrodników , to mozna by wcześniej.
Awatar użytkownika
Jerzy52
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 29
Rejestracja: 2018-12-19, 20:22

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: Jerzy52 »

Masz racje Elu 1 maja sadzę bo pomidory mogą mi zakwitnąć niedługo.Niektóre maja ok.40 cm.
Dzisiaj zauważyłem w tym lesie zieleni ,że ogórki zakwitły.Kurde trochę przegapiłem mogłem wcześniej to sadzić.
Sadził będę co 50x50cm.Lokal będą mieć 18 m2. co nie wejdzie pójdzie do gruntu.
Pozdro,,,
Bądźcie zdrowi i nie chorujcie,,,
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: Bettiw »

Ja sadzę w foliaku wcześniej, nie czekam do ogrodników, przymrozki są krótkie, nie wiem jak u Ciebie. Na noc możesz zamykać namiot. W tym roku jeszcze nie naciągnęłam folii, przeziębienie mnie męczy, a pomidory wystawiłam już na balkon, żeby hartowały się, temperatura trochę spadła. Myślałam, że teraz na majówkę uporam się ze wszystkimi robotami, zobaczymy.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Jerzy52
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 29
Rejestracja: 2018-12-19, 20:22

Re: Ogród Jerzy 52

Post autor: Jerzy52 »

Bettiw Ty ściągasz folię na zimę z foliaka?. Ja nie mam zamiaru tego robić. Męczarnia była nałożyć i nie chcę się męczyć raz jeszcze. Myślę,że zimę wytrzyma co tym sądzisz?.
Pozdro,,,
Bądźcie zdrowi i nie chorujcie,,,
ODPOWIEDZ