ogrod i bobry

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
czessi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-21, 20:53

ogrod i bobry

Post autor: czessi »

Witam.
Tak naprawde nie wiem czy to wlasciwe miejsce Nie ma jednak w tym forum dzialu np. BOBRY czy temu cos podobne. Mam fajny ogrod, juz od 15 lat. 4 lata temu przywedrowaly bobry i zasiedlily sie na dobre. W pierwszym juz roku wyciely sporo drzew. Niektore to byly uníkaty. Nie gardzily nawet sosna ani swierkiem. Walka z nimi to jak z wiatrakami. Czy moze ma ktos doswiadczenia w tej sprawie. Nie mam zamiaru ich wytruwac czy tez cos podobnego. Moze jest jakas metoda aby nie wchodzic sobie w droge. :niepewny:
Na obrzezu ogrodu jest row melioracyjny zasilany z malego zrodla w lesie. Budowaly tame ktora ja im troche utrudnialem rozbierajac konstrukcje. Z braku budulca naturalnego zaczely wynosic kawalki cegiel i innych mineralnych kawalkow by to wpychac w bloto. W calym internecie nie znalazlem informacji na ten temat aby bobry wykorzystywaly material mineralny do budowy tamy, a jednak... Wszystkie drzewa i krzewy w siatkach metalowych. Nie wyglada to za pieknie. Czar ogrodu prysl. Plot nie pomaga, bo robia nory i przechodza do srodka. Przy koszeniu trawy mozna wpasc po kolana w ziemie.
Macie moze jakis pomysl.
P.S. Sorki za brak polskich liter. Mam na tablecie tylko US Klawiature (ale ogrod w zachodniopomorski, blisko zalewu) :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogrod i bobry

Post autor: Danka »

Faktycznie masz duży problem. Na szczęście nie mam bobrowego problemu w ogrodzie ale widziałam efekty bobrowej działalności nad pobliską rzeczką. Nie wiem czy są skuteczne sposoby na pozbycie się ich z ogrodu :-(
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: ogrod i bobry

Post autor: CityMatic »

Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: ogrod i bobry

Post autor: Bettiw »

Spotkałam się też z takim sposobem odstraszania -mianowicie z ogrodu zoologicznego trzeba poprosić o odchody drapieżnych kotów (tygrysy, lwy) i rozłożyć je wokół ogrodu, podobno bardzo skuteczny to sposób. Bobry nie mają naturalnych wrogów, może wystarczy pies na terenie ogrodu żeby pobiegał i zostawił ślady, a w okolicy bobrzych żeremi powykładać wyczesaną psią sierść. Jeżeli jest cicho i pusto w ogrodzie to czują się komfortowo.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ODPOWIEDZ