Ogród Ekologiczny z EkoDarPol

Zajrzyj tu aby sprawdzić czy aktualnie nie toczą się jakieś konkursy :-)
Zablokowany
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1757
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Ogród Ekologiczny z EkoDarPol

Post autor: rafaloku » 2014-04-02, 12:55

Uprawiasz ogród ekologicznie, stosujesz naturalne metody nawożenia i ochrony roślin? Zależy Ci aby plony z działki były obfite i zdrowe? Zapewne znasz produkty firmy EkoDarPol!

Zadanie konkursowe kierujemy do osób, które stosowały w swoich ogrodach lub domach nawozy lub inne produkty EkoDarPol (np. Humus Active, Biohumus Extra lub inne) i chcą podzielić się swoją opinią na temat efektów stosowania tych produktów.

ZADANIE KONKURSOWE

Opisz jeden lub kilka produktów EkoDarpol, które stosujesz w swoim ogrodzie. Napisz jak je stosujesz i jakie dają efekty. Pokaż zdjęcia ze swojego ogrodu, przedstawiające efekty działania wybranego produktu EkoDarPol.
Uwaga: Konieczne zdjęcie, na którym obok Twoich roślin lub fragmentu ogrodu jest widoczne jest opakowanie wybranego produktu EkoDarPol (będzie to dla komisji konkursowej weryfikacją czy rzeczywiście taki produkt posiadasz i używasz).

Więcej informacji o produktach EkoDarPol na stronach:
http://ekodarpol.pl
http://humusactive.pl
http://www.biohumus.co

Zapraszamy do udziału w konkursie i czekamy na Wasze opinie o produktach EkoDarPol!
Fundatorem nagród jest firma EkoDarPol.

Obrazek


REGULAMIN KONKURSU

1) W konkursie udział mogą brać osoby zarejestrowane na forum. Osoby nieposiadające konta na forum, prosimy o rejestrację.

2) Nagrody w konkursie ufundowała firma EkoDarPol, zwana dalej Fundatorem Nagród.

3) Konkurs rozpoczyna się w dniu 2 kwietnia 2014 roku w momencie opublikowania niniejszego wątku, a kończy 30 kwietnia o godz. 23.59. Odpowiedzi udzielone po tej godzinie nie będą brane pod uwagę.

4) Odpowiedzi na zadanie konkursowe należy udzielać na forum w niniejszym wątku poprzez funkcję "odpowiedz". Odpowiedzi wysyłane na e-mail, PW lub wpisywane w innych tematach nie będą brane pod uwagę.

5) Odpowiedzi nie będą widoczne do momentu zakończenia konkursu (posty będą czekać na zaakceptowanie przez Administratora). Po zakończeniu konkursu zaakceptowane odpowiedzi zostaną wyświetlone na forum.

6) 1 użytkownik może umieścić tylko 1 post z opinią o produktach EkoDarPol.

7) Po zakończeniu konkursu Administrator forum zamknie wątek.

8) O przyznaniu nagród decyduje Komisja Konkursowa, w skład której wchodzą: reprezentanci firmy EkoDarPol oraz reprezentant portalu PoradnikOgrodniczy.pl. Decyzja zostanie podjęta na podstawie rzetelności przekazanej opinii o stosowaniu produktów EkoDarPol oraz innych czynników, które pomogą innym użytkownikom korzystać z opublikowanej opinie.

9) Lista nagrodzonych osób zostanie ogłoszona do 7 maja 2014 r. jako ostatni wpis w wątku konkursowym.

9) Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na umieszczenie opinii uczestników i zdjęć na stronach internetowych http://ekodarpol.pl/ , http://humusactive.pl/ , http://www.biohumus.co/ oraz na wszelkich materiałach reklamowych firmy EkoDarPol, a także na przekazanie swoich danych adresowych fundatorowi nagród, który wyśle nagrody do zwycięzców. O podanie adresów do wysłania nagród, osoby wybrane jako zwycięzcy, zostaną poproszone po zakończeniu konkursu.

10) Uczestnicy, którzy otrzymają nagrody, są proszeni o pokazanie na forum otrzymanych nagród.


NAGRODY

Nagrody otrzyma 10 osób, które przygotują najciekawsze opinie o produktach EkoDarPol.

I Miejsce
Humus Active 5,0
Humus Active spray do trawników 1,2 l
Humus Active spray do upraw działkowych 1,2 l
Humus Active spray do roślin ozdobnych 1,2 l
komposter 3,0
Biohumus Extra uniwersalny 1,0 l
Biohumus Extra storczyk 1,0 l
Biohumus Extra jesienno-zimowy 1,0 l
koszulka firmowa

Obrazek


II miejsce
Humus Active 5,0
Humus Active spray do trawników 1,2 l
komposter 1,0
Biohumus Extra uniwersalny 1,0 l
Biohumus Extra storczyk 1,0 l
Biohumus Extra jesienno-zimowy 1,0 l
koszulka firmowa

Obrazek


III miejsce
Humus Active 2,0
Humus Active spray do upraw działkowych 1,2 l
Biohumus Extra jesienno-zimowy 1,0 l
koszulka firmowa

Obrazek


Miejsca IV-X
Zestaw Humus Active 0,5 l + Biuohumus

Obrazek

Jak widzicie, nagrody bardzo fajne - super zestawy do nawożenia roślin. Jest o co powalczyć. Zapraszamy do udziału w konkursie i czekamy na Wasze wpisy!
Rafał

ulikmi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2011-03-22, 11:07

Re: Ogród Ekologiczny z EkoDarPol

Post autor: ulikmi » 2014-04-04, 11:06

mój skalniak
mój skalniak
cd.  skalniaczka
cd. skalniaczka
pierwsze nasadzenia zrobione i nasionka wysiane , reszta czeka na maj
pierwsze nasadzenia zrobione i nasionka wysiane , reszta czeka na maj
Witam
Ja na swojej działce stosuję humus active - pierwszy raz trafilam na niego w wiosną tamtego roku - długo się nie zastanawiałam i zakupiłam go ponieważ mozna go stosować na uprawach ekologicznych ( co dla mnie jest bardzo ważne ) , wiosną tamtego roku przed wysiewem mocno polałam ziemię przed wysianiem woda z humusem efekt był widoczny w zbiorach chociaż nie powalający (ale nie ma co się oszukiwać ziemia u mnie jest gliniasta i bardzo kwaśna więc trzeba trochę czasu ) jesienią poprawiłam po raz drugi juz po zbiorach , po raz trzeci został uzyty tej wiosny na grządkach przygotowanych pod ogórki , pomidory i resztę warzywnika jak również podlałam swój ukochany skalniak , po sklaniaku widać ,że działa mam nadzieję że moje warzywka to też w tym roku potwierdzą

Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Ogród Ekologiczny z EkoDarPol

Post autor: Kawusia » 2014-04-17, 12:01

Witajcie drodzy moi, ja również zastosowałam humus w swoim ogrodzie, moje doświadczenia nie są wieloletnie, bo preparat odkryłam na jesieni. Przenosiliśmy ogród z jednego miejsca w drugie i znalazłam gdzieś poradę, aby zastosować humus jako szczepionkę dla roślin przed zimą. Zakupiłam Humus Active uniwesalny oraz pożywkę dla PM-ów Aktywit PM. Dokonałam oprysku całych przesadzonych roślin na jesieni roztworem obydwu preparatów. Resztę wykorzystaliśmy na podlewanie roślin wiosną dla ożywienia gleby. Wracając do przesadzonych roślin, udało się - wszystkie rośliny po zimie pięknie odbijają, najbardziej martwiła mnie magnolia posadzona w dawnym ogrodzie jako 2-3 letnia sadzonka w 2000 roku, przesadziliśmy ją w nowe miejsce w listopadzie, jak zresztą kilka innych mocno rozrośniętych krzewów. Nie mogę nawet opisać jak bardzo się cieszę, że rośliny pięknie przezimowały, a magnolia rozwinęła kwiaty. Wierzę, że preparat Humus Active przyczynił się do sukcesu, z pewnością będę go stosować w moim nowym ogrodzie, gdyż ziemia lekka piaszczysta wymaga wiele pracy dla użyźnienia. Dziękuję Firmie Eko-Dar-Pol za te fantastyczne preparaty, z których pomocą uzyskamy lepsze podłoże dla ukochanych roślin.
Załączniki
po wiosennym podlewaniu zostały tylko puste pojemniki
po wiosennym podlewaniu zostały tylko puste pojemniki
magnolia z perspektywy
magnolia z perspektywy
a tu kwiatuszek
a tu kwiatuszek
pięknie odradzają się róże, ta jest ze mną od 30 lat, trzeci raz przesadzona
pięknie odradzają się róże, ta jest ze mną od 30 lat, trzeci raz przesadzona
rododendron też poddany opryskowi
rododendron też poddany opryskowi
duże krzewy borówki amerykańskiej - przesadzane, opryskane
duże krzewy borówki amerykańskiej - przesadzane, opryskane
hortensja dębolistna, też w świetnej kondycji
hortensja dębolistna, też w świetnej kondycji
tu zbliżenie
tu zbliżenie
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)

Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Ogród Ekologiczny z EkoDarPol

Post autor: tadek » 2014-04-24, 10:20

Czy znacie już nawozy firmy EkoDarPol?
Może używacie je już od dawna w swoim gospodarstwie?
Jeżeli nie, to zapraszam do przeczytania, co ma do powiedzenia na ten temat ciocia Ola, która jest miłośniczką kwiatów, roślin doniczkowych, i ogrodowych, oraz wie jak je należy właściwie pielęgnować.

Sukcesy cioci Oli w hodowli roślin w domu i ogrodzie, zna już wielu stałych bywalców Forum Poradnika Ogrodowego, a osobom które nie słyszały o cioci Oli, postaram się ją krótko przedstawić.
Opowiem Wam również o dwóch nawozach firmy EkoDarPol - BIOHUMUS Extra dla kwiatów Zielonych i BIOHUMUS Extra dla kwiatów Kwitnących, którymi to są "karmione" rośliny doniczkowe u cioci Oli.

Natomiast na Forum Poradnika Ogrodowego, znajdziecie wątek zatytułowany:
Cztery Pory Roku w ogródku cioci Oli, gdzie za namową Administratora tego forum Rafała, juz od jakiegoś czasu chwalę się w imieniu cioci Oli, jej wspaniałymi roślinami rosnącymi w domu jak i ogrodzie, gdzie praktycznie przez cały rok kwitną przeróżne kwiaty, włącznie ze świeżo ciętymi w wazonie.

Ciocia Ola jest zdania, że lepiej zjeść mniej, ale za to coś pysznego.
Tę myśl przedkłada również na rośliny, które nie zapomina podlewać nawozem, który daje im siłę do bujnego rozrastania się, jak również do kwitnienia.


O fakcie podlewania przez ciocie roślin nawozami firmy EkoDarPol Biohumus Ekstra, dowiedziałem się przypadkiem, podczas wideo - rozmowy prowadzonej za pomocą komputera.
Wtedy to razem z ciocią przeglądałem nowe wpisy na Forum Poradnika Ogrodniczego, wśród których znalazłem ogłoszenie Administratora Forum o konkursie, zachęcające do wyrażenia opinii przez osoby korzystające z produktów nawozowych EkoDarPolu, właśnie na temat ich skuteczności w praktyce.
Po przeczytaniu tego wpisu zapytałem się luźno cioci Oli, czy przypadkiem nie korzysta z takiego nawozu.
Ciocia nie pamiętała czym zasilała w zeszłym roku kwiaty, przez co udała się z samej ciekawości sprawdzić.
Wróciła z butelką w ręku, i po przeczytaniu mi nazwy produktu, nie miałem już wątpliwości że jest to nawóz wyprodukowany przez EkoDarPol.
Uśmiechnąłem się wtedy i powiedziałem że również napiszę opinie o tym produkcie, na podstawie jej wypowiedzi.

Podczas następnej wizyty u cioci Oli, wróciłem do rozmowy o nawozach EkoDarPolu, przy okazji zapoznając się z etykietami naklejonymi na butelki, a następnie zadałem pytanie:
Jak to się stało że kupiłaś właśnie te nawozy?
Po chwili ciszy ciocia powiedziała mi, że kupiła go przypadkiem, podczas robienia wiosennych zakupów, roślinek do swojego ogródka.
Jak pamięta, nawozy tej firmy stały w bliskim sąsiedztwie roślin które oglądała, a że potrzebowała nowego nawozu dla roślinek, włożyła go również do koszyka.

Według opowiadania cioci, spodobało jej się w tych nawozach to, że producent przewidział dla prawie każdej grupy roślin, oddzielny nawóz z odpowiednimi dla nich składnikami odżywczymi.
Ciocia Ola kupiła wtedy dwa rodzaje nawozów: BIOHUMUS Extra dla Kwiatów Zielonych i dla kwiatów kwitnących.
Na zdjęciu: Po lewej BIOHUMUS Extra dla Kwiatów Zielonych, <br />po prawej dla kwiatów kwitnących
Na zdjęciu: Po lewej BIOHUMUS Extra dla Kwiatów Zielonych,
po prawej dla kwiatów kwitnących
Faktycznie, jeżeli zajrzymy na stronę EkoDarPolu link, zobaczymy zaprezentowaną całą paletę nawozów biohumus ekstra.

A czym jest właściwie biohumus ekstra? :zdziwko:
Aby nie powtarzać słów które zostały już dobrze napisane, pozwolę sobie zacytować:
Nawóz naturalny BIOHUMUS EXTRA jest produktem najwyższej jakości bez chemii z bardzo bogatą mikroflorą bakteryjną oraz próchnicą pokarmową co znakomicie wpływa na wzrost, kondycję i zdrowie roślin. Jest to „inteligentny” nawóz, który samoczynnie reguluje procesy żywieniowe rośliny w sposób najbardziej optymalny zgodnie z potrzebami roślin. Przeznaczony jest do stosowania do wszelkiego rodzaju roślin i kwiatów w doniczkach, na balkonach w ogrodach i działkach.
Źródło
Cioci Oli właśnie o tak ważne czynniki chodzi.
Zresztą fakty mówią same za siebie.
Wystarczy przyjrzeć się roślinom doniczkowym, które rosną w domu cioci Oli, a przekonamy się że "tryskają zdrowiem", liście są świeże i gęste, oraz potrafią płatać swojej opiekunce niekiedy figle, jak było w przypadku żyworódki, która niespodziewanie urosła na wysokość okna, i obficie obsypała się (w styczniu) kwiatami.

Obrazek
Więcej o tym przypadku przeczytacie w wątku zatytułowanym:
Kwitnąca żyworódka, opublikowanym 27 sty 2014.

:|
Mimo dwóch różnych nawozów, ciocia Ola nie ma problemu z podlewaniem nimi roślin.
Dość prosto udało się jej je rozgraniczyć. Do tego celu użyła litrowych, plastikowych butelek po mleku, które mają duży otwór, dzięki któremu łatwiej jest wlewać do nich preparat. Z jednej z butelek przed napełnieniem zdarła naklejkę, dzięki czemu wie, że środek znajdujący się w niej, jest do kwiatów nie kwitnących.
Ciocia śmieje się, że ten sposób pomaga też na myślenie.
Podlewając kwiaty, musi pamiętać że ma dwa rodzaje nawozów w butelkach.

Poniżej przedstawiam rośliny podlewane przez ciocie Olę, nawozami EkoDarPolu:
Na zdjęciu prezentuje się: kliwia, za nią skrzydłokwiat, <br />nad nim fikus Beniamin prowadzony w formie drzewka bonsai,<br />oraz stojąca na kolumnie roślinka NN.
Na zdjęciu prezentuje się: kliwia, za nią skrzydłokwiat,
nad nim fikus Beniamin prowadzony w formie drzewka bonsai,
oraz stojąca na kolumnie roślinka NN.
Widoczny na powyższej fotografii skrzydłokwiat (po prawej stronie zdjęcia), kwitnie już parę miesięcy. <br />Obecnie jest już w fazie przekwitania; jego białe kwiaty zmieniają kolor z białego na zielony.
Widoczny na powyższej fotografii skrzydłokwiat (po prawej stronie zdjęcia), kwitnie już parę miesięcy.
Obecnie jest już w fazie przekwitania; jego białe kwiaty zmieniają kolor z białego na zielony.
Obrazek
Zdjęcie (powyżej) z kwitnącym skrzydłokwiatem jak i pozostałymi roślinami widocznymi na tej fotografii, przedstawiłem na forum 26 lutego 2014r. w wątku zatytułowanym: Z wizytą u CIOCI Oli
4-P1110100.JPG
Powyższe zdjęcie jak i poniższe, przedstawia kwitnące anturium. Ciocia Ola ma w dwóch doniczkach posadzoną tę roślinkę.
Na powyższym zdjęciu widzimy anturium z jednym kwitnącym kwiatem, natomiast poniżej, widzimy anturium z dwoma kwitnącymi kwiatami.
6-P1110104.JPG
Natomiast za anturium chowa się jedna z kwitnących żyworódek, widoczna na poniższym zdjęciu. Druga (żyworódka) wyniesiona zastała do ogródka.
O tej roślinie przeczytacie na Forum Ogrodowym, (o czym wspomniałem już powyżej) w temacie:
Kwitnąca żyworódka...

Żyworódka ta, zachowała kwiaty do dnia dzisiejszego.
Kwitnienie rozpoczęła na początku stycznia 2014 r.
Część z nich co prawda zaschła, a część jeszcze jest świeża.
Po lewej stronie zdjęcia, na stojaku widać roślinę zamioculcas, obok anturium, a za anturium wspomniana żyworódka. Poniżej prezentuję osobiście żyworódkę wystawioną do ogródka.
Po lewej stronie zdjęcia, na stojaku widać roślinę zamioculcas, obok anturium, a za anturium wspomniana żyworódka. Poniżej prezentuję osobiście żyworódkę wystawioną do ogródka.
1-P1110077-001.JPG
Palma Chamaedorea
Palma Chamaedorea
Dwa kwitnące zygokaktusy.
Swoje kwitnienie rozpoczęły pod koniec października 2013 r. O tym fakcie również przeczytacie na forum ogrodowym w poście zatytułowanym:
Zygokaktus CIOCI Oli (opublikowanym 8 lis 2013)
Oraz w:
Grudnik w domku CIOCI Oli opublikowanym (7 gru 2013)
Co ciekawe, wspomniane zygokaktusy w dalszym ciągu kwitną !
Po pierwszym kwitnieniu zrzuciły przekwitłe kwiaty, by po krótkiej przerwie zawiązać ponownie pączki, i zakwitnąć.

8-P1110109.JPG
_______________________________________________________

Podziękowanie:
W tym miejscu publicznie dziękuję cioci Oli za zgodę na opublikowanie zdjęć jej wspaniałych roślin, oraz za chęć uchylenia rąbka tajemnicy, dzięki której poznaliśmy jeden z sekretów na wspaniale prezentujące się rośliny. Administratorowi Forum Poradnika Ogrodniczego (Rafałowi) dziękuję za ogłoszenie ciekawego konkursu, a sponsorowi nagród w tym konkursie za ufundowania ciekawych nagród rzeczowych.
Dzięki tym osobą miałem motywację do napisania powyższego tekstu.

  • Dziękuję.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>

agusiaa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2014-04-03, 14:56

Re: Ogród Ekologiczny z EkoDarPol

Post autor: agusiaa » 2014-04-24, 15:16

Pierwszy raz z produktem EkoDarpol spotkałam się dwa lata temu kiedy to zakupiłam swój kawałek ziemi na ogródkach dziłkowych.Tam od "sasiadek"zapalonych ogrodniczek dowiedzialam się że warto zalożyć sobie kompostownik a dla przyspieszenia procesu dobrze by było dodać preparat który ma w tym pomóc.W pobliskim sklepie ogrodniczym
kupiłam opakowanie Komposter Bio 1 L hmm zapytacie czemu akrat ten ? W tym wypadku musiałam całkowicie zaufać profesjonalnemu sprzedawcy gdyż ja niestety byłam całkiem zielona w tym temacie dlatego poprosiłam o pomoc
w wyborze sprawdzonego preparatu i od wiarygodnego producenta .Myślę ,że szalę przeważyła informacja gdyż jest to produkt całkowicie naturalny ,renowonanej firmy i cieszacy się dużą popularnością . Z perspektywy czasu moge powiedzieć ,że wybór okazał się bardzo trafny . Zastosowałam preparat zgodnie z instrukcją i już po kilku miałam gotowy dobrze przerobiony komspost a preparat dodatkowo wzbogacił właściwości nawozowe mojego kompostu . Jak wiadomo bez tego preparatu cały preces trwałby znacznie dłużej bo nawet dwa lata .W miarę zdobywania swojej wiedzy dziłkowca dowiedziałam się o innych preparatach z tej serii . Zakupiłam więc BioHumus i znowu pojawia się pytanie dlaczego akurat ten ? ponieważ w miarę zdobywania wiedzy dowiedziałam się że "prwadziwy Biohumus można poznac po zapachu .Faktycznie Biohumus Ekodarpol czuć taką specyficzną wonią swieżego nawozu .Natomiast dla przykładu powąchałam dwa preparaty z innych firm i cóż żadnego zapachu niczym zwykła woda lekko zabarwiona .Dzięki podlewaniu raz w tygodniu BioHumusem rośliny w moim ogrodzie są piękne ,kwiaty mają śliczne kolory a ta zieleń - jaka realna i żywa . Jestem pewna że duży przyrost nowych pędów ,długie i obfite kwitnienie to zasługa nawożenia preparatem BioHumus .Z całą stanowczością stwierdzam ,że moje kwiaty nigdy nie były tak piękne .Aż miło było siąść i patrzec na soczystą zieleń roślin jakie mnie otaczały.Chciałam jeszcze dodać że moje drzewko brzoskwini również podlałam Humusem .Brzoskwinia miała dorodne i smaczne owoce oraz ładne soczyście zielone listki .Nie zauważyłam też oznak karłowatości liści co przytrafiało się niestety mojej brzoskwini we wcześniejszym sezonie .Najwidoczniej albo moja brzoskwinka miała w tym roku szczęście i choroba ja ominęła albo po prostu dzięki Humusowi drzewko nabrało odporności i uniknęło choroby .
Szczerze polecam BioHumus wszystkim, którzy chcą mieć w dobrej kondycji kwiaty, rośliny i zdrowe warzywa .Warto stosować preparaty EkoDarpol gdyż efekty są widoczne gołym okiem wystarczy tylko usiąść w ogrodzie czy na działce ,rozejżeć się do okoła ,podziwiać i wzdychać z zachwytu ...
Załączniki
Jedna z moich  dorodnych  prymuli :)
Jedna z moich dorodnych prymuli :)
ps. Poszukuję nasion kwiatów kwitnących głównie na różowo, fioletowo i biało np. jarzmianka , łubin ,werbena patagońska, kocimiętka , mikołajek :)

szczepcio38
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2009-08-14, 21:04

Re: Ogród Ekologiczny z EkoDarPol

Post autor: szczepcio38 » 2014-04-27, 17:36

Mam działeczkę raczej rekreacyjną na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym gdzie uprawiam pomidory, truskawki, maliny i krzewy jagodowe oraz drzewka owocowe.
Biohumus extra stosowałem w poprzednich latach do uprawy pomidorów, pomidory miałem bardzo dorodne, ale mogę się tylko chwalić bo nie mogę udokumentować, ze stosowałem biohumus.
W tym roku postanowiłem wypróbować do uprawy warzyw Humus Active Papka.

Miałem problem z zakupem biohumusu Ekodarpolu. Przytoczę zabawną historię z poszukiwaniem tego nawozu. W sklepie ogrodniczym pytając o ten biohumus ekspedienci mi wciskali biohumus Agrecolu, że to jest prawdziwy biohumus. Poprosiłem o poszukanie mi biohumusu pod rośliny spożywcze, pokazali mi etykietkę na której są różne rośliny m.in. warzywa. Poprosiłem ich o przeczytanie do czego służy ten nawóz... oczywiście napisane jest: do roślin ozdobnych i doniczkowych (o czym wiedziałem). I tak tego nie zrozumieli.

Powracając do tematu... Kupiłem w innym sklepie HUMUS ACTIVE papka UNIWERSALNY. Opryskałem i podlałem truskawki, poziomki i krzewy jagodowe, opryskałem grusze, czereśnie i wiśnie oraz użyłem go do podlewania rozsady pomidorów.

I tu najlepiej widać skuteczność stosowania Humusu na poniższych zdjęciach rozsady pomidorów.
Mimo krótkiego czasu (10 dni) zauważyłem duży przyrost rozsady pomidorów.

Ponieważ w ubiegłym roku miałem truskawki zarażone białą plamistością liści i mączniakiem prawdziwym w jesieni opryskałem Polyversum WP, w marcu podlałem Humusem Active i już widzę jak truskawki się pięknie rozrosły, zdrowe liście i jędrne łodyżki. Widać na zdjęciach z 11-go i 27-go kwietnia duży rozwój truskawek.

Dość wyraźnie widać skutek podlewania Humusem poziomek. Myślałem, że nic z nich nie będzie i po podlaniu humusem wyglądają bardzo zachęcająco.

Gruszki, wiśnie i czereśnie kończą kwitnienie i nie stwierdzam opadania zawiązek kwiatowych co poprzednio było zauważalne pod koniec kwitnienia. Nie mogę stwierdzić co się przyczyniło do tego, ale podejrzewam, że mogło pomóc opryskiwanie humusem. Humus ten będę stosował do uprawy pomidorów pod folią i w polu.
Jestem świadom, że humus jest doskonałym nawozem dlatego też nieraz się zastanawiałem nad wpuszczeniem do kompostownika dżdżownic kalifornijskich ale krety i inne zwierzątka też mają na to ochotę.

Trochę krótki czas na zaobserwowanie skutków stosowania biohumusów, ponadto trudno znaleźć wymierne porównanie w takim czasie, ale mam zwyczaj śledzić zachowanie się roślin po stosowaniu upraw i starałem się bezstronnie przedstawić dokumentując moje spostrzeżenia. Właściwe skutki stosowania Humusów będzie widać po całym cyklu wegetacji. Jednak z dotychczasowej krótkiej obserwacji mam bardzo pozytywną opinię.
Na tak krótkim etapie to można różnie interpretować wg własnej inwencji.
Załączniki
Na tym krzaczku miałem ok 75 dorodnych pomidorów
Na tym krzaczku miałem ok 75 dorodnych pomidorów
zdjęcie zostało wykonane 17-04-2014r
zdjęcie zostało wykonane 17-04-2014r
To zdjęcie zostało zrobione 27-04-2014r
To zdjęcie zostało zrobione 27-04-2014r
Zdjęcie truskawek z 11-04-2014r
Zdjęcie truskawek z 11-04-2014r
Zdjęcie zrobione 26-04-2014r To jest odmiana późna Pandora.
Zdjęcie zrobione 26-04-2014r To jest odmiana późna Pandora.
Zdjęcie wykonane 27-04-2014r
Zdjęcie wykonane 27-04-2014r
Zdjęcie zrobione 26-04-2014r.
Zdjęcie zrobione 26-04-2014r.

zofiajaneczek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2014-04-29, 13:31

Re: Ogród Ekologiczny z EkoDarPol

Post autor: zofiajaneczek » 2014-04-29, 22:20

Drogi Narodzie- stosuję humus w swoim ogrodzie.

Do 10 litrowej konewki dolewam go dwie setki.

Nie jest mi straszna ziemia gliniasta,

Polewam śmiało zmęczoną rolę i bez nawozu sadzić już wolę.

Czynię to wiosną, a potem latem, zobaczcie proszę ogród zatem.

Szczerze doradzam Humus Activa - dorodne będą Wasze warzywa

Z EkoDarPol-em ekologicznie zmienisz rolę! :-D
Załączniki
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1757
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Ogród Ekologiczny z EkoDarPol

Post autor: rafaloku » 2014-05-01, 17:19

Wczoraj był ostatni dzień przyjmowania prac konkursowych, więc zamykam wątek. Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu. Przygotowaliście wspaniałe opisy wraz ze zdjęciami :ok: Jak widać, nagród starczy dla wszystkich, co też za pewne Was ucieszy ;-) Nasz sponsor jedynie rozstrzygnie dla kogo która nagroda. Mam nadzieję, że wyniki konkursu uda się ogłosić zaraz po długim weekendzie. Ponieważ już wiadomo, że wszyscy dostaniecie nagrody, możecie już teraz do mnie na PW przesyłać Wasze adresy, na które mamy wysłać paczki.
Rafał

Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1757
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Ogród Ekologiczny z EkoDarPol

Post autor: rafaloku » 2014-05-07, 13:21

Dziękuję Wam za cierpliwość. Podaję wyniki konkursu:

Miejsce I- Tadek
Miejsce II - Zofiajaneczek
miejsce III - Szczepcio38
miejsce IV- Agusia
miejsce V- Kawusia
miejsce VI- Ulikmi

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom! Osoby, które nie przesłały do mnie jeszcze adresu - bardzo proszę o przesłanie adresu na PW wraz z nr telefonu dla kuriera.

Kto ma ochotę pogratulować zwycięzcom, zapraszam do wątku z gratulacjami: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/grat ... ml#p165258

A jeżeli ktoś ma ochotę nabyć chwalone w konkursowych pracach produkty EkoDarPol, warto odwiedzić sklep Gadar ;-)
Rafał

Zablokowany