Ogród Doroty

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
dorotaa5
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-24, 16:07

Post autor: dorotaa5 »

Roma, dzięki za odwiedziny. Zapraszam serdecznie do mojego ogrodu. Myślę że wiosną będzie się w nim działo, ponieważ dokupiłam w tym roku ponad 90 cebul tulipanów. Duży ogród, musi być trochę roślin.
Załączniki
krzewuszka ,każdy zna ten krzew
krzewuszka ,każdy zna ten krzew
kuklik
kuklik
oczywiscie że róże
oczywiscie że róże
S6301185.JPG
S6301196.JPG
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Iglaki, róże, a w tle zboże - ale fajnie Dorotko :-D
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Piękny ogród. Poczekam cierpliwie na Tulipany :-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
dorotaa5
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-24, 16:07

Post autor: dorotaa5 »

Dziękuję Kasiu. Mam trochę tulipanów w swoim ogrodzie, ale w tym roku kupiłam ich więcej niż zazwyczaj. W tym roku byłam z mężem na dniach otwartych u pana Legutko (mamy plantacje jego kwiatów, czyli zbieramy nasiona) i od tego roku zaczął przygodę z roślinami cebulowymi. Kupiłam u niego tulipany i czosnek ozdobny. I tak się zaczęło, po marketach, ogrodowych sklepach itd. no i jest ich trochę. Mam tylko nadzieję, że żaden gryzoń mi ich nie ukradnie :-D Aha, chciałam dodać, że na dniach otwartych był pan Witold Czuksanow, żałuję że nie zrobiłam sobie z nim zdjęcia, ale kupiłam kalendarz księżycowy z autografem na następny rok. Pozdrawiam Dorota.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Dorotko, ale Ci się poszczęściło! Muszę i ja poszukać kalendarza (jeszcze u nas nie było), ale takiego z autografem to niestety nie zdobędę :hyhy:
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Tulipany posadzone w towarzystwie czosnków i szachownic będą bezpieczne i gryzonie powinny je omijać. Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Dorotko kwiaty urocze, piękny kuklik. Z żalem spoglądam na niego ponieważ kupiłam go przed wiosną, ale niestety, nawet listeczka nie pokazał. Długo go masz, bo ładna kępa :?:
Tulipany będę podziwiać wiosną, kupiłam też parę od tej firmy, gdzie byłaś na dniach otwartych. Sadziłaś bez koszyczków tulipany, nie boisz się, że gryzonie się będą częstować. :-D
dorotaa5
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-24, 16:07

Post autor: dorotaa5 »

Maju, kuklika mam już parę lat. Widzisz tak bywa z roślinami, sadzimy w nadziei, że będziemy mogli podziwiać, a tu nic się nie dzieje. Wiesz ile mi roślin padło, ale nie zniechęcam się. Jak mi na czymś zależy to próbuję jeszcze raz, a nawet więcej. Dni otwarte były w Jutrosinie. Pan Legutko przeniósł niedawno firmę ze Smolic (chociaż tam też coś jeszcze chyba ma). Gdybyś widziała te ogromne kolorowe dywany kwiatów przed budynkiem firmowym. Żałuję, że nie zrobiłam zdjęć, dla mnie to nic nowego, ale tutaj mielibyście okazję zobaczyć. Choć na żywo to jest widok.
Niestety sadziłam bez koszyków. Liczę na szczęście.
Elu, kalendarz księżycowy kupuję już 11 lat. Robię, a przynajmniej staram się wszystko robić według niego. Wydaje mi się, że coś w tym jest.
Zdzisiu masz rację, tyle że te czosnki nie są wszędzie tam gdzie tulipany.
Pozdrawiam wszystkich, miłego dnia.
dorotaa5
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-24, 16:07

Post autor: dorotaa5 »

Coś z dzisiejszego dnia.
Załączniki
DSCN4944.jpg
DSCN4938.jpg
DSCN4918.jpg
DSCN4948.jpg
DSCN4922.jpg
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Obawiam się, że to już chyba jedne z ostatnich fotek takich ślicznych róż.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Śliczne kolory Róż, a co za roślina ma różowe świeczki, o tej porze, koło Róży z trzeciego zdjęcia, po prawej stronie? :-o
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
dorotaa5
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-24, 16:07

Post autor: dorotaa5 »

Nigdy nie wiadomo jak to będzie z tą pogodą. U nas na przyszły tydzień zapowiadają 18 stopni, więc róże jeszcze pokwitną.
Właśnie o tej porze, sama się dziwię, ale wcześnie zerwałam suche kwiatostany, a że ładna jesień, to powtórnie zdążyła zakwitnąć. Wydaje mi się, że to chyba jeden z wielu przetaczników :?:
Kasiu, dzisiaj dokupiłam tulipany. Jak znajdę trochę czasu to wypiszę Ci wszystkie nazwy, które zakupiłam w tym roku. Te które posiadam nazw niestety nie znam.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Aaa... Przetacznik, mi po pierwszym obfitym kwitnieniu, jeszcze dwa pojedyncze urosły, no ale nie tak jak u ciebie :-). U siebie mam tylko dwa, a może siwy mi kiedyś uda się kupić, to będę przeszczęśliwa ;D.
O dziękuję ci bardzo, zobaczę co to za piękności będziesz mieć kwitnące w ogrodzie :-), a może się dowiem, że kupiłaś takie same jak ja :). Nie musisz się spieszyć, tyle jeszcze czasu do pory kwitnienia Tulipanów... :mrgreen: :)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
dorotaa5
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 35
Rejestracja: 2011-09-24, 16:07

Post autor: dorotaa5 »

Siwego przetacznika też mam, ale chciałabym jeszcze takiego niebieskiego o zielonych liściach i niebieskich kwiatach. Ach, tyle się ma, a jeszcze mało i mało... :-P
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Niezawodne różyczki... kwitną do przymrozków. U mnie także, obawiam się że i one już za momencik, już za chwileczkę... przestaną kwitnąć. ;-)
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ