ogród Anki 2803

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Sylwia,Gosia »

Oryginalna i zwiewna ta żółciutka kokorycz lakolistna , śliczny jest biały zawilec grecki , a te niebieściutkie kwiatki niżej to również zawilec ?
Ten piękny ,kwitnący krzak ,który kupiłaś , przypomina mi tutejsze żywopłoty .Sprawdzę , jak nazywa się tutaj ta roślina :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1425
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: ogród Anki 2803

Post autor: alokazja7 »

:) Nie znam kaliny wawrzynowatej ale urodę to ona ma.Ja mam kalinę bodnancką ale w tym roku miała słabe kwitnienie-spokojnej nocy :)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: ogród Anki 2803

Post autor: malina »

Naprowadziłaś mnie Aniu na temat żywopłotu przez pokazanie kaliny jaką zakupiłaś . Oprócz Kaliny wawrzynowatej jest Bodnacka o której wspomina Cecylia , jest Kalina wonna Eve Prinus, Kalina sztywnolistna , Kalina Gwenllian , Cornus Alba - zimozielone . Do tego może dojdą Ostrokrzewy , Mahonia , Ognik , Trzmielina , Laurowiśnia , mam wypisanych różnych krzewów kilka kartek :hyhy: Co i ile to będzie zależało od ceny i kasy .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Danka »

Anka2803 pisze:Dzięki Danusiu na naprowadzenie,przejrzałam w necie odmiany kalin i wyszło mi że to może być kalina wawrzynowata , u nas raczej do schowania na zimę :-?
Danusiu nutko piękna jest i do tego pachnie :mrgreen:
Cieszę się, że moja podpowiedź była trafna. Te wiosenne kaliny naprawdę bardzo ładnie pachną. Gdy byłam u córki to nie mogłam się nawąchać. I w tym roku przy mojej Dawn stałabym jak słup, żeby czuć jej zapach. Kalina wonna także ładnie pachnie. Także Aniu życzę miłego pobytu przy kalinie.
Acha "twój" krzew ładnie zakwitł :mrgreen: Mam nadzieję, że forsycja przeżyła ;-).
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Anka2803 »

Danusiu forsycja ładnie się przyjęła, podobnie jak reszta :-D,

Halinko ładny żywopłot będzie , pokaż jak już stworzysz :mrgreen: , będziemy podziwiać :-)

Cecylio kalina wawrzynowata u nas nie zimuje tak ,że będę musiała ją chować na zimę :->

Gosiu ten niebieski to też zawilec :-D

...mamy maj ...na razie zimny, ale rośliny kwitną :-D ,w czwartek rano był przymrozek , na szczęście obyło się bez większych szkód
Fothergilla
Fothergilla
kalina japońska kupiona jako watanabe, ale chyba nią nie jest
kalina japońska kupiona jako watanabe, ale chyba nią nie jest
lilak afgański
lilak afgański
kalina aureovariegata
kalina aureovariegata
skalniak i floksy
skalniak i floksy
i moja miłość piwonie
koperkowa
koperkowa
drzewiasta
drzewiasta
ciemniejszy róż
ciemniejszy róż
ta kupiona jako Delavaya
ta kupiona jako Delavaya
IMG_20190509_154516.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Danka »

Aniu cieszę się, że roślinki się przyjęły.
Bardzo ładnie kwitną Ci kwiatuszki. Moja fotergilla niestety padła. Jak większość kwasolubnych. Został tylko jeden różanecznik :-P
Co do kaliny też mam wątpliwości czy to Watanabe. A moja piwonia Delaveya ma inne liście.
_DSC1535 piwonia Delaveya.JPG
Zaglądałam pod krzak ale nic nie było. Może ten rok będzie bardziej sprzyjający ;-)
A oprócz tego moje są jeszcze w pąkach :-)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: ogród Anki 2803

Post autor: malina »

Piwonia koperkowa super , ale nie tylko , reszta :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Krysia »

Kwiaty przepiękne, a piwonie najpiękniejsze :). Pozdróweczki :)
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Nutka13 »

Aniu,bardzo mi się podobają Twoje piwonie,a szczególnie drzewiaste,czy one nie przemarzają?
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Anka2803 »

Danusiu mi różaneczniki też nie idą , kupiłam w tamtym roku azalie , może one zostaną na dłużej , fotergilla na wiosnę dostaje nawóz do kwasolubnych i na razie rośnie :-D , piwonia Delaveya pozostaje w na liście marzeń :-D

Halinko , Krysiu piwonie to ulubione moje rośliny co roku staram się dokupić jakieś :-P

Danusiu- nutko jak do tej pory żadna nie zmarzła ,a nie okrywam ich , to może i u Ciebie dałyby radę :-D

Dzisiaj zimno i pochmurno od czasu do czasu spadnie parę kropli deszczu, tak ,że siedzę w domu i przeglądam zdjęcia :-D
w tamtym roku wysiałam pierwiosnki wszystkie mają podobny kolor oprócz jednego :mrgreen:
IMG_20190426_163216.jpg
IMG_20190426_163142.jpg
IMG_20190426_163109.jpg
tulipanki botaniczne
tulipanki botaniczne
IMG_20190429_104944.jpg
iryski niskie
iryski niskie
IMG_20190504_130503.jpg
IMG_20190424_164644.jpg
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Sylwia,Gosia »

Piękne kwitną Ci wszystkie krzewy i te różnorodne piwonie :orany: . Zawsze zachwycają mnie te plamy kwitnących floksów , a ta różowa ,kwiecista na Twoim skalniaku ,wyjątkowo przyciąga wzrok .
Masz zawsze ciekawe i mało spotykane rośliny u siebie i trochę mi głupio , że często ich nie znam i pytam o nazwę , tego ślicznego fioletowego ,omszonego kwiatka też nie rozpoznaję :hyhy: ( fotka z 13.05. ,trzecia od góry) . Cudna jest ta gromadka jasnych irysów.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Nutka13 »

Aniu,przepiękne masz iryski,te jasne to może podobne do moich,pozostałe mam o innych kolorach.Aniu napisz,proszę,jak i kiedy wysiewasz pierwiosnki,że Ci się udało je wyhodować,bo ja 2 razy kiedyś wysiewałam ale nic mi nie wzeszło.A czy masz może zdjęcie jak wygląda Twoja piwonia drzewiasta zaraz po zimie?
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Anka2803 »

Gosiu to pierwiosnki omszone , one mają takie" nawoskowane: kwiatki i sztywne listki ;ja lubię mało spotykane kwiatki ,a jak jeszcze w miarę rosną to sama radocha :-D

Danutko- Nutko pierwiosnki włożyłam na miesiąc do zamrażarki, potem wysiałam i kilka wzeszło , nasiona były firmy Legutko..,
zdjęcie piwonii z lutego tego roku
IMG_20190301_110555.jpg
Zrobiło się ciepło i słonecznie , coraz więcej kwiatów .. jak ja lubię tę porę roku :-P
kalina koralowa
kalina koralowa
amsonia
amsonia
krzew mojrzesza
krzew mojrzesza
krzewuszka
krzewuszka
baptisia
baptisia
dereń kousa
dereń kousa
klon eskimo
klon eskimo
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: ogród Anki 2803

Post autor: malina »

Aniu , krzew Mojżesza obficie zakwitł , ponoć parzy przy dotyku :niepewny:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród Anki 2803

Post autor: Danka »

Aniu rośnie jedna sadzonka z białej baptysji. Zimę przeżyła w ogrodzie pod okryciem i się udało :mrgreen: Mam nadzieję, że żółta również dobrze się spisuje. ;-)
ODPOWIEDZ