Ogród Ali

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Ogród Ali

Post autor: Alicja58 »

Witam wszystkich serdecznie!!!!Chciałabym pokazać Wam swój ogród.Składa się z trzech części.Pierwsza to mój "las",który posadziłam z tyłu domu.Druga to część rekreacyjna z grilem i basenem.Trzecia to wejście do domu i cała reszta z frontu domu łącznie z oczkiem wodnym.Wiem że dużo rzeczy może jest nie tak jak "w książkach piszą"ale wszystko robiłam,sadziłam i murowałam sama.Dzisiaj pokażę Wam kilka zdjęć z mojego "lasu"Rosną tu iglaki i rododendrony.Celowo nasadziłam wszystko tak gęsto,bo chciałam żeby każdy kto tu wejdzie czuł się jak w lesie!!!!!Pozdrawiam Ala
Załączniki
100_2622.JPG
100_2618.JPG
100_2613.JPG
100_2625.JPG
100_3036.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Alu,bardzo ładny ogród. Zadziwiłaś mnie pracami budowlanymi. Naprawdę sama coś murowałaś? Ja czasami też coś "męskiego" wykonam ale jeszcze nie murowałam :!:
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

I udało się :!:
Bardzo mi się podoba atmosfera Twojego ogrodu :-D
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Spacer po Twoim lesie to czysta przyjemnośc.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Dziękuję bardzo!!!Cieszę się że podoba się Wam mój ogród.Co do murowania to nie jest takie trudne!!!Teraz są gotowe mieszanki,kamienie mam z pola pomysłów szukam w muratorze,tam też pokazują jak i co zrobić więc daje rady.Dzisiaj dam jeszcze kilka zdjęć z mojego "lasu"Już mnie korci żeby tu coś zmienić,może inaczej dróżkę poprowadzić???No ale narazie przerabiam grila na wędzak więc mam mało czasu,ale może kiedyś......Pa pozdrawiam wszystkich mnie odwiedzających jak również tych co jeszcze mnie nie nawiedzili!!!!!!!!!Ala
Załączniki
100_2620.JPG
100_2591.JPG
100_2590.JPG
100_0544.JPG
100_0484.JPG
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Urokliwie w tym leśnym ogrodzie, bardzo mi się podoba!
Gratuluję umiejętności murarskich (rzadkich u kobiet) i ogrodniczych.
:-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładnie w twoim ogrodzie :-D. Gratuluję umiejetności i wytrwałości w pracach.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo urokliwe miejsce sobie stworzyłaś, ja również uwielbiam takie gęstwiny. ;-) :-D
Awatar użytkownika
piotrunio
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 50
Rejestracja: 2009-04-15, 08:20

Post autor: piotrunio »

Suuuper ,widzę, że kilka drzewek ma już troszkę wiosen - tylko Ci pozazdrościć.
Różanecznikom widać służy takie sąsiedztwo.
Czy masz problem z rozrastaniem paprotek i jak je nabyłaś - szpadlem czy zakup ;-) ?
Życzę wytrwałości :-D
pozdro
TO JA, POGROMCA KRETÓW :)), a tu troszkę komerchy: Doniczki i nie tylko - Dolandia.pl
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Świetna praca,ja tworzę podobny,gdyż wtakim najwiecej uroku i natury.Tu łatwo miejsce znajdują liczne ptaszki i inne żyjątka a człowiek świetnie wypoczywa wsród pięknej gęstwiny kolorowych roślin>uwielbiam takie rozwiązania.
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Przepięknie,powiedz mi Alu czy wszystkie rośliny ładnie Ci kwitą,mówię o tych co lubią nasłonecznione stanowiska.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Bardzo Was przepraszam ,jestem obecnie w Chicago wracam 29 czerwca i po powrocie zaraz odrobie zaleglosci w pisaniu i pokazywaniu mojego ogrodu.Pisze to zebyscie wiedzieli ze dalej chce nalezec do Waszego grona .Pozdrawiam Ala.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Alu,mam nadzieję,że tam również robisz zdjęcia roślinkom. Z przyjemnością pooglądam. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Ale super klimaty!! Ile lat prowadzisz już ten ogród?
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Witam wszystkich po bardzo długiej nieobecności na forum!Wprawdzie wróciłam z Chicago 29.06 ale w domu czekała mnie nie miła niespodzianka!Po burzach i ulewach,zalało mi piwnice i część niskiego parteru.Musiałam się uporać z bałaganem i teraz już w miarę mogę zająć się czym innym.niż tylko sprzątaniem!!!Ostatnie zdjęcia były z mojego "lasu"z tyłu domu,więc dzisiaj kilka fotografii z frontowej strony,czyli od wejścia.Mam tam nieduże oczko.Robiliśmy nowe kafelki na chodniku i brakuje mi jeszcze trochę kory,ale w najbliższym czasie postaram się to uzupełnić!!!!
Załączniki
100_2687.JPG
100_3076.JPG
100_3056.JPG
100_3054.JPG
100_2704.JPG
ODPOWIEDZ