Ogród Ali

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Witam!!!
Dopiero dzisiaj mam chwilkę !!! Jutro syn wyjeżdża do Grecji,więc kilka ostatnich dni mieliśmy gonionych!!Zakupy,pakowanie......Syn jest piłkarzem i właśnie zaproponowano mu roczny kontrakt w Grecji!!!Nie powiem ,żebym się cieszyła z tego że wyjeżdża,ale jest to dla niego szansa na sukces,więc pozostaje mi tylko go wspierać!!!
Co do mojego ogródka to chciałabym Wam pokazać magnolię która zaczęła usychać.Nie mam pojęcia co mam z nią zrobić????W tym roku już kwitła,miała 3 białe kwiaty.Teraz liście robią się ciemne ,ale jeszcze kilka listków jest zielonych.Mam ją przesadzić???
Załączniki
100_6779.JPG
100_6778.JPG
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Zapomniałam jeszcze podziękować za odwiedziny w moim ogrodzie!!Miło mi ,że Wam się u mnie podoba,ale jeszcze wiele pracy przede mną!!!
Majka,Majka,Jagódka i Lila mam nadzieję ,że wkrótce odwiedzę też Wasze stronki!!!
Piotrek co do folii to znalazłam firmę w internecie,filtr też tam kupiłam.Oczywiście daję też chlor w tabletkach lub płynny !!!Poza tym w wodzie jest 200 kg soli jodowanej kuchennej!!!Znajomy kręgarz poradził mi dodanie soli,jest podwójna korzyść.Woda jest dłużej czysta i kąpiele w słonej wodzie dobrze wpływają na kości i skórę!!!!
Filtr mam umieszczony zaraz koło basenu.

Żeby nie być posądzoną o reklamę,wyślę Ci na maila adresy stronek,gdybyś miał ochotę obejrzeć.Filtr z pompą jest super!!!
Pozdrawiam wszystkich!!!Ala
Załączniki
100_6765.JPG
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Dzięki za info :-D. Niezły pomysł z tą słoną wodą, i pewnie chloru dzięki niej zużywasz mniej.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Witaj Alu :-D Bardzo ładnie w Twoim leśnym ogrodzie i te rododendrony wśród iglaków super!Cieszę się że się nie poddałaś i dalej realizujesz swoje marzenia. :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piękny ogródek...zwłaszcza ta część leśna. Bardzo lubię takie klimaty. Basenu pozazdrościć, pewnie masz dużą działeczkę. Cieszę się że wróciłaś i będziesz pokazywać nam zdjęcia swego ogrodu, a my będziemy mieli co oglądać i podziwiać. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Witam!!

Zenia i Halinka miło mi ,że Wam się podoba mój ogród,ale tak sobie dzisiaj trochę oglądałam Wasze i inne ogrody i doszłam do wniosku ,że jest u mnie bardzo ubogo jeżeli chodzi o kwiaty i kolory!!!!Muszę nad tym popracować!!
Pokażę co teraz u mnie kwitnie!!!
To chyba liliowce:
Załączniki
100_6870.JPG
100_6858.JPG
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Następne zdjęcia to
Załączniki
nn
nn
jedna z lilii
jedna z lilii
malwy
malwy
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Alu,kwiatki bardzo ładne ale najbardziej zaciekawił mnie płot :mrgreen: Jak go zrobiłaś :?:
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Danusiu ten płot to mata wiklinowa kupiona w Obi ,rozciągnęłam ją między metalowymi słupkami i tak oddzieliłam "las"od basenu :mrgreen:

mam jeszcze zdjęcia rododendronów które kwitły u mnie w tym roku

http://picasaweb.google.pl/5810alicja/R ... directlink

chciałam wkleić ten album na profil,ale coś mi nie wychodzi,muszę poćwiczyć bo dawno tego nie robiłam!!!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Tych rododendronów to zazdroszczę, w tym leśnym otoczeniu prezentują się cudnie.
Ja rododendrony będę sadzić w przyszłym roku, w tym mamy już napięty plan do granic możliwości. Mój mąż właśnie niedawno mnie zapytał czy ich nie lubię (rododendronów), bo na działce nie mamy. Ja stwierdziłam, że po pierwsze są drogie, a po drugie wymagają przygotowanego stanowiska, bo inaczej efekt może być mizerny. Jednak niedawno spotkałam się z opinią, że po prostu wsadza się w taką ziemię jaka jest i nawożeniem wyrównuje braki.

Może ja podchodzę zbyt precyzyjnie do tych spraw i przesadzam... hmmm.
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Danielo miło mi ,że moje rododendrony zrobiły na Tobie wrażenie!!!
Co do ziemi to fakt przy wsadzani dodawałam kwaśnej ziemi ale niczym ich nie nawożę.Pewien stary ogrodnik ,który miał 2m okazy w swoim ogrodzie kazał mi co roku na wiosnę podsypywać świeżą korę pod krzaki!!!Tak robię już od kilku lat i jak na razie dobrze rosną i pięknie kwitną!!!Co do cen to fakt,są spore,ale efekt......!!!
Bardzo lubię rododendrony i mogłabym nimi obsadzić wszystko ,tylko co póżniej??Po przekwitnięciu ??tak jak pisałam szaro!!!Wprawdzie staram się kupować takie wcześniejsze i póżniejsze ale po posadzeniu okazuje się ,że nie wielka dzieli je różnica!!!

Po obejrzeniu kilku ogrodów na forum doszłam do wniosku,że muszę w końcu poznać nazwy roślin i kwiatów ,które u mnie rosną i kwitną i dlatego będę numerować zdjęcia .Mam prośbę o podpowiedzi co do nazw,będę wdzięczna za pomoc!!!!
Pozdrawiam Ala
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

OOO znalazłam w końcu u kogoś pełne czerwone malwy :!: Nikt się nimi nie chwali, czyżby poszły w zapomnienie te piękne kwiatki ?
Alu bardzo dziękuję za te ich zdjęcia :-D
...i z pewną dozą nieśmiałości "zapytowuję" czy byłaby szansa na kilka nasionek ? ;-)

Faktycznie rododendrony cudowne :-)

A których kwiatków chciałabyś poznać nazwy ?
Pierwszego zdjęcia z ostatniego postu nie podejmuję się określić, chociaż kwiat wygląda jak stokrotka afrykańska :->
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Alicja58 pisze:Danusiu ten płot to mata wiklinowa kupiona w Obi ,rozciągnęłam ją między metalowymi słupkami i tak oddzieliłam "las"od basenu :mrgreen:
świetnie wygląda,zastanawiałam się z czego można w domu zrobić coś podobnego. Tylko w mniejszym rozmiarze. :roll:
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Witam !!!

Coś dzisiaj nie idzie mi wklejanie zdjęć,ale spróbuję jeszcze raz!!!
Mało mam kwiatów w moim ogrodzie ,postaram się to zmienić.Pokażę te ,które teraz kwitną!!!
Załączniki
A to niecierpki i ????? które rosną przed wejściem do "lasu"
A to niecierpki i ????? które rosną przed wejściem do "lasu"
Lilie NN
Lilie NN
100_0654.JPG (59.12 KiB) Przejrzano 3287 razy
Niecierpki
Niecierpki
Aksamitki
Aksamitki
Dalia NN
Dalia NN
100_6916.JPG (48.4 KiB) Przejrzano 3287 razy
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

cd.
Załączniki
A to hortensja,która ma mieć 3 kolory na jednym kwiatostanie !!
A to hortensja,która ma mieć 3 kolory na jednym kwiatostanie !!
100_6921.JPG (55.26 KiB) Przejrzano 3277 razy
Kasztan jadalny i jego owoce!!!
Kasztan jadalny i jego owoce!!!
Magnolia też ma ponownie kwiaty!!!
Magnolia też ma ponownie kwiaty!!!
Lawenda też znowu kwitnie!!!
Lawenda też znowu kwitnie!!!
NN powtarzają kwitnienie !!!
NN powtarzają kwitnienie !!!
ODPOWIEDZ