Ogród Ali

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Chciałabym jeszcze odpowiedzieć na kilka pytań!!!
Piotrunio pytałeś o paprocie.Dostałam je od sąsiadki i tak same się rozmnażają.Po prostu jak jest ich za gęsto to trochę je przerywam.
Tak jak Mariusz pisze taki mały zakątek,a ptaków to się zlatuje i to przeróżnych.Nawet czasem patrzę do książki,co to za okazy!!!A po deszczu to zapach niesamowity!!!!
Elu o dziwo tak, wszystkie rośliny rosną i kwitną super!!Był kiedyś ogrodnik i trochę mnie skrytykował,że za gęsto,że te lubią słońce,nie będą rosły ,a tu proszę niespodzianka!!!
Padawan ten ogród urządzam od 6 lat.
Cieszę się że Wam się podoba mój ogród!!!A co do zdjęć to Danka zrobiłam dużo w ogrodzie botanicznym w Chicago i właśnie zgrywam do albumu.Jak skończę to podam adres gdzie można je obejrzeć .Pozdrawiam wszystkich.Pa Ala
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Alu,ogród ładnie urządzony. Ogrodnicy zawsze mają jakieś zastrzeżenia. Ale skoro roślina sobie radzi nie widzę problemu. Czekam na stronę ze zdjęciami i serdeczne dzięki. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Dodaję stronę mojego albumu,na którym umieściłam zdjęcia z ogrodu botanicznego w Chicago.Pozdrawiam Ala
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Witaj Alu. piekny jest klimat Twojego ogrodu, a zwłaszcza urzekła mnie część leśna :roll: . Mam nadzieję, że nie miałaś zbyt dużych strat po zalaniu i uporałaś sie już z kłopotami, znajdziesz więc trochę czasu by pokazać nam coś jeszcze :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Witam
Widzę, że wiele pracy czekało Cię po powrocie. Ale ogród jest w bardzo dobrym stanie - chyba ktoś się nim musiał zajmować podczas Twojej nieobecności.
A zdjęcia z ogrodu botanicznego są świetne! To musi być naprawdę olbrzymi ogród! Bardzo spodobał mi się ogród japoński - te sosny są rewelacyjne. No i storczyki też są super. Kiedyś byłam w ogrodzie botanicznym w Krakowie - akurat masa storczyków kwitła :-D To byłą uczta dla zmysłów!
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

Superowsko, czy w leśnej odchłani rosna grzybki? :-D
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Alicja58 pisze:Dodaję stronę mojego albumu,na którym umieściłam zdjęcia z ogrodu botanicznego w Chicago.Pozdrawiam Ala
Alu miałaś co oglądać. Taka różnorodność roślin. Niektóre znane u nas jako doniczkowe. A tam piękne krzewy. Wspaniałe widoki. Dziękuję
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Witam wszystkich serdecznie!!!
Ania niestety grzybki nie rosną,ale myślę o tym,tylko muszę dotrzeć do kogoś kto ma grzybnię do sprzedania.Może się uda!!!
Iwonka w ogrodzie podczas mojej nieobecności nikt nic nie robił,dlatego że podlewać nie trzeba było ,bo cały czas padało,a pozatym moja mama miała dużo pracy w domu,żeby usuwać skutki zalania.A co do ogrodu botanicznego w Chicago to jest olbrzymi!!Trzeba byłoby poświęcić cały dzień,niestety miałyśmy tylko 5 godzin,ale może jeszcze kiedyś to nadrobię!!!!
Danusia bardzo mi miło i cieszę się że podobają C i się moje zdjęcia.Naprawdę widoki były przecudne!!!!!
Piwonia postaram się jeszcze pokazać mój ogród ale mam mały problem i chciałabym najpierw zasięgnąć Waszej porady.
Otórz podobają mi się malwy.Nie mogłam długo zdobyć sadzonek,aż wreszcie siostra przywiozła mi z Nowego Targu.Są dwa kolory czerwony i żółty.Kwitną ale reszta tzn.liście wyglądają okropnie!!!
Załączniki
100_4154.JPG
100_4153.JPG
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Jeszcze jedno mi uciekło.......Nie wiem czy trzeba to pryskać,czy to wina deszczu i wilgoci???Proszę o radę ,bo szkoda mi ich wyrzucać!!!Narazie wyglądają okropnie!!!Pozdrawiam Ala
Załączniki
100_4151.JPG
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Najprawdopodobniei to od nadmiaru wilgoci jakaś choroba grzbowa, wiec nalezałoby opryskać jakims środkiem grzybobójczym.
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Witam!!!
Piwonia bardzo dziękuję za radę,tak myślałam ,ale obawiam się że nie ma już co pryskać!!!Malwy złamały się na pół i pozostało mi tylko je zciąć!!!
Dzisiaj pokażę Wam mój kącik do grilowania.Na pierwszych zdjęciach widać przejście z części "leśnej "do "konsumpcyjnej"!!!!!!!Czasem uda się coś ugrilować!!!!
Załączniki
100_2719.JPG
100_2599.JPG
100_2718.JPG
100_3043.JPG
100_3042.JPG
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Nie wiem jak to się stało ,ale zdjęcia które miały być pierwsze to są ostatnie!!!
Więc najpierw jest część konsumpcyjna a potem dojście do niej!!!!Mam ostatnio trochę kłopotu ze ślimakami i pokazały się gąsienice na jednym drzewku więc trzeba będzie interweniować i to szybko!!!Jak skończę pokazywać Wam mój ogród to zrobię zdjęcia kilku moim roślinkom i drzewkom z prośbą o pomoc w rozszyfrowaniu,co to jest.Narazie słaby ze mnie ogrodnik,bo nie znam się za bardzo na drzewkach.Po prostu jak jadę kupować to biorę takie jakie mi się spodoba!!!!Wcześniej oczywiście pytam jakie będzie duże i jakie ma wymagania.Czasem coś zobaczę w gazecie i też staram się to kupić i posadzić u siebie.Mam nadzieję że w końcu opanuję wszystkie nazwy swoich drzewek i roślinek!!!Pozdrawiam serdecznie Ala
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Alu bardzo ładne obie części. Świerk robi wrażenie.
Awatar użytkownika
Alicja58
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-06-07, 19:47

Post autor: Alicja58 »

Witam!!!Dzisiaj chciałabym pokazać ostatnią część mojego ogrodu,nazywaną przeze mnie częścią rekreacyjną.Tutaj w czasie upałów spędzamy czas i odpoczywamy w małym basenie,który sama zrobiłam z synem.Jak na moje możliwości pływackie,całkiem wystarczy!!!!
Załączniki
100_3050.JPG
100_3047.JPG
100_3023.JPG
100_3018.JPG
100_3018.JPG (55.26 KiB) Przejrzano 2028 razy
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Alu, bardzo fajny kącik wypoczynkowy. A taki basen i mi by się przydał ale mój mąż zrobił mi sadzawkę i gdybam teraz wymyśliła basen.... :mrgreen: :!:
ODPOWIEDZ