Ogórki - sałatka z czosnkiem

Czyli o tym jak plony z działki wykorzystać w kuchni
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Ogórki - sałatka z czosnkiem

Post autor: malina »

Sylwia,Gosia pisze:Halinko ,co to jest termomix ? Twój przepis też fajny,ale jak mam wybrać ,to chyba wolę zupę z kawałkami warzyw,nie zupę -krem.
Termomix to robot kuchenny - gotuje , zarabia ciasto , miksuje itd , wpisz w Google to zobaczysz. My lubimy też kremy , tylko nie takie gęste , tak robię zupę z zielonego świeżego groszku , szczawiu , brokułów :)
podaję z groszkiem ptysiowym lub grzankami .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Ogórki - sałatka z czosnkiem

Post autor: Iga51 »

Sylwia,Gosia pisze:Skąd znasz Igo tą zupę ? z jakiego regionu Polski pochodzi,ja nigdy nawet o niej nie słyszałam.
Gosiu, dziś zupy ze świeżych ogórków są dość popularne, no może trochę bardziej udziwnione, niż moje.
Ja tę zupę gotuję od 30 lat i to był przypadek. Moja 6 letnia wówczas Patrycja dość poważnie chorowała. Siedziałam z nią w domu. I nagle moja córcia mówi:
- Mamusiu ugotuj mi zupkę. (W domu miałam tylko włoszczyznę, sałatę, ziemniaki i ogórki świeże.)
- Jaką? - pytam.
- Ogórkową, mam taką ochotę na ogórkową - mówi.
- Kochanie, nie mam ogórków kiszonych, w domu są tylko świeże - odpowiadam.
- No to ugotuj ze świeżych - ona na to.
Zamurowało mnie, chciałam ugotować ziemniaczaną, ale ona się uparła na "ogórkową". No to ugotowałam. Ot tak po prostu. Żeby było szybko to zrobiłam do niej lane kluski i za 15 minut już jadła zupkę. Tak jej zasmakowała, że od tego czasu często ją gotuję. Wszyscy ją lubimy. Przepis wymyśliłam z tego co miałam, zresztą często tak gotuję, że wymyślam coś z tego, co akurat mam pod ręką.
Kto u mnie jadł tę zupę, każdy brał przepis. A ja stale go zmieniam. I tak powstały trzy jej wersje.
Ot i cała historia.
Halinko, ja też robię różne zupy-kremy, ale raczej tylko dla siebie lub dla gości. Rodzina za nimi nie przepada.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Ogórki - sałatka z czosnkiem

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Igo,pewnie taka dobra ,bo z potrzeby serca powstała ;) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Ogórki - sałatka z czosnkiem

Post autor: mmmm5 »

Przypominam ,sałatkę czas zacząć robić ! ja w tym roku robię ze swoich ogórków :P
Załączniki
1-P1130643.JPG
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Ogórki - sałatka z czosnkiem

Post autor: krysta »

Ja zrobiłam z czosnkiem już x 2 :P i na próbę z curry z 5 kg :hyhy:
Olcia33
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 49
Rejestracja: 2016-07-13, 11:04

Re: Ogórki - sałatka z czosnkiem

Post autor: Olcia33 »

Melduję się na posterunku ;-)
Sałatka w trakcie przegryzania - ze swoich ogórków!!! Plus 3 słoiki kiszonych. W sumie to już 9 + 1 duży małosolnych :-D
Przyroda bez człowieka może żyć, ale człowiek bez przyrody ZGINIE.


Takie tam... - zapraszam do mojego ogródka i nie tylko
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogórki - sałatka z czosnkiem

Post autor: Bettiw »

Dzisiaj zaczynam robić sałatkę z czosnkiem, pierwszy raz wykorzystam Igi przepis, z tymi większymi ogórkami mam zawsze kłopot. W zeszłym roku robiłam pikle w zalewie musztardowej i drugą partię w zalewie curry. Trochę słoików pozostało więc czas wypróbować nowe. :-)
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Ogórki - sałatka z czosnkiem

Post autor: Sylwia,Gosia »

Oj pracocholiczki ,założę się ,że nie wiecie nawet jak wygląda kanapa ,a czasami trzeba ... :hyhy:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Ogórki - sałatka z czosnkiem

Post autor: Bettiw »

Gosiu, zanim zabrałam się za robotę to już odpoczęłam na tapczanie. Teraz słoiczki wekują się a ja znowu na tapczanie. Kiszę ogórki w wiaderkach, dzisiaj te ładne powkładałam do słoików zalewam pozostałą kiszoną wodąi krótko pasteryzuję, z pozostałe ucieram na zupę ogórkową i też pasteryzuję, upycham w mniejsze słoiczki, to i mniej miejsca na półce w piwnicy zajmuję.
Igo teraz myślę czy nie za krótko trzymałam mizerię z czosnkiem w zalewie, może ze 3 godz wyszły, a zostało mi dużo zalewy w misce, chociaż do pełna nie upychałam w słoikach, czy powinnam wszystko równomiernie rozłożyć, a przed podaniem do obiadu odcedzić? Bo ja wylałam pozostałą zalewę :oops:
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Ogórki - sałatka z czosnkiem

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ja też bym chętnie ukisiła ,gdybym miała odpowiednie ogórki.Moich niestety miałam za mało,jest jeszcze dużo małych ,ale pewnie opadną .Powinnam zadbać o nie dużo,dużo wcześniej i pryskać nie tylko miedzianem ,ale tą Twoją ,biologiczną miksturką Beatko,obudziłam się troszkę za późno.
Właśnie "rozmawiałam" na fb z Polką ,która we Włoszech kisi ogórki.W okolicach Rzymu ,na jakiejś plantacji kupowała jedna ogórki-troszkę daleko :lol: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ