Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosodrzewina
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2014-03-21, 12:40

Re: Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Post autor: Kosodrzewina »

Mój Mąż ma pół szafy różnych garniturów nawet sprzed 7 lat (początek Małżeństwa) i mimo, że dość konkretnie przytył od tamtego czasu to co rok, kiedy robię wiosenne porządki i chcę pozbyć się tych garniturów, on twierdzi, że się jeszcze przydadzą, bo zamierza schudnąć. I tak chudnie już kolejny rok ;)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Post autor: malina »

Kosodrzewinko,a liczy co jakiś czas te garnitury?Może udałoby Ci się raz na rok jednego się pozbyć.Powodzenia Halina :lol:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Post autor: mmmm5 »

A ile zbędnych "garniturów" można miec po 45 latach małżeństwa ?????????
No i wtedy małżeństwo nie pisze się napewno wielką literą :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Post autor: tadek »

Marysiu, czepiasz się szczegółów ;) .
Nie patrz na ten wpis jak na wpis z błędem ortograficznym.

Małżeństwo jest poważną instytucją społeczną, dodatkowo Kosodrzewinka dopiero co wchodziła w ten związek... w poście Kosodzewinki jest napisane że (początek Małżeństwa), a wtedy wszystko jest nowe, od A do Z, i nie wiadomo co przyniesie jutrzejszy dzień.
Zatem Marysiu jak inaczej napisać małżeństwo jak nie z dużej litery?
Z malej można pisać po paru latach stażu, jak już wszystko co nowe spowszednieje i zrobi się oklepane...

Kosodrzewinko, ja mam inny pomysł co do mężowych garniturów.
Zamiast je wyrzucać, wyciągi z szafy jeden z przydasiowych i idź z nim do krawcowej, aby przerobiła go na kostiumik dla Ciebie.
Ty będziesz miała nowy, fajny, szałowy ciuch, a mąż nie będzie mógł Tobie zarzucić że wyrzuciłaś dobry garnitur.
- Dwie strony będą zadowolone! :hyhy:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Post autor: mmmm5 »

Tadku,powinneś skupic się na "i wtedy" co miało podkreslic ,że po 45latach małżenstwa raczej nie było by ochoty pisać go z wielkiej litery :P
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Odwieczny problem ludzkości - kalendarz też PRZYDASIE

Post autor: tadek »

.
Obrazek
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM, NADCHODZĄCYM 2015 ROKU !!!!
Dużo zdrówka, pogody ducha, woreczka pieniędzy abyśmy mogli spełnić swoje najskrytsze marzenia, życzę wam wszystkim tu spotykającym się na tym forum, osobom czytającym tylko nasze forum oraz naszemu kochanemu gronu Moderatorów i Administratorom dzięki którym możemy się tu spotykać i pisać o swoich sukcesach i porażkach !

Jesteście zdziwieni ? :lol:

Ja trochę jestem zdziwiony z skąd wziął mi się pomysł składania już teraz życzeń noworocznych (?)
Wszystko przez to że jestem jednych z pierwszych osób które uszczęśliwiły się i nabyły nowy kalendarz na nowy nadchodzący 2015 r.

Czy wiecie że do nowego roku pozostało jeszcze równe 100 dni, licząc od dnia dzisiejszego.
Jutro pozostanie do końca roku 99 dni i co dzień po jednym dniu będzie ubywać. :przestraszony:

A oto mój nowy przydaś, kalendarz na 2015 r:
Kalendarz zawiera dużo przepisów kulinarnych oraz cukierniczych.<br />- Jestem ciekawy czy będę z nich korzystać ...
Kalendarz zawiera dużo przepisów kulinarnych oraz cukierniczych.
- Jestem ciekawy czy będę z nich korzystać ...
1-P1130242.JPG
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Post autor: Iga51 »

Oj, Tadziu, Tadziu - Ciebie chyba nigdy nie opuszcza poczucie humoru. :hyhy: :lol: Ale dzięki za życzenia.
"Dużo zdrówka, pogody ducha, woreczka pieniędzy abyśmy mogli spełnić swoje najskrytsze marzenia"
Te się na pewno nam wszystkim przydadzą. No i jeszcze byłoby dobrze, gdyby się spełniły.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Post autor: Danka »

Tadku, szybki jesteś :hyhy: Także wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2015 :-D
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Post autor: tadek »

:oczami:

W minionym tygodniu stałem się właścicielem kolejnego całkiem fajnego kompleciku przydasi, stanowiącego oddzielne, niezależne części podzespołu, a po połączeniu stanowią również jeden "organizm".

Oto ON:
Od lewej:<br />Karta pamięci 16 GB mikro SD, którą można użyć chociażby do telefonu komórkowego.<br /><br />Adapter - który umożliwia zredukować wielkość karty z mikro SD do standardowej wielkości karty pamięci SD.<br />Z jego pomocą mógł bym używać otrzymaną kartę chociażby w aparacie fotograficznym, tylko jest ale: Producent aparatu przewidział maksymalnie kartę do 2 GB, a ta ma 16 GB czyli osiem razy więcej! <br /><br />Oraz uwaga! rzecz która całkowicie mnie zaskoczyła swoją miniaturą: <br />Czytnik kart mikro SD, który po włożeniu do niego karty mikro SD, możemy podłączyć bezpośrednio do standardowego gniazda USB w komputerze, czy innym urządzeniu i odczytać za jego pomocą zapisane pliki (zdjęcia, muzykę, filmy...)
Od lewej:
Karta pamięci 16 GB mikro SD, którą można użyć chociażby do telefonu komórkowego.

Adapter - który umożliwia zredukować wielkość karty z mikro SD do standardowej wielkości karty pamięci SD.
Z jego pomocą mógł bym używać otrzymaną kartę chociażby w aparacie fotograficznym, tylko jest ale: Producent aparatu przewidział maksymalnie kartę do 2 GB, a ta ma 16 GB czyli osiem razy więcej!

Oraz uwaga! rzecz która całkowicie mnie zaskoczyła swoją miniaturą:
Czytnik kart mikro SD, który po włożeniu do niego karty mikro SD, możemy podłączyć bezpośrednio do standardowego gniazda USB w komputerze, czy innym urządzeniu i odczytać za jego pomocą zapisane pliki (zdjęcia, muzykę, filmy...)
Po lewej stronie zdjęcia:<br />Karta pamięci mikro SD chwilę przed włożeniem do adaptera.
Po lewej stronie zdjęcia:
Karta pamięci mikro SD chwilę przed włożeniem do adaptera.
Po prawej stronie zdjęcia:<br />Karta pamięci mikro SD chwilę przed włożeniem do czytnika kart
Po prawej stronie zdjęcia:
Karta pamięci mikro SD chwilę przed włożeniem do czytnika kart
Zaprezentowany przydaś dostałem w chwili zgodzenia się na przedłużenie umowy dostarczania Internetu.
Mimo że jest to rzecz w miarę tania, kosztuje w zależności od sklepu w przedziale 20 - 35 zł., myślę że powinna mi się w jakimś stopniu przydać, ponieważ wcześniej, mimo że mam na stałe zamontowany czytnik kart pamięci w komputerze, nie byłem wstanie odczytać tylko jednej karty, karty mikro SD.

Nr. 2 - Czytnik kart pamięci zamontowany na stałe w komputerze:
Nr. 1 - Czytnik kart mikro SD, chwilę przed włożeniem do gniazda USB
W czytniku umieszczona jest inna karta pamięci...
W czytniku umieszczona jest inna karta pamięci...
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Post autor: Danka »

Całkiem niezłe te "przydasie". Mój dostawca internetu nie zrobił mi takich prezentów ;-) Dał mi tylko rabat na abonament na 2 miesiące :-D
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Post autor: tadek »

................Obrazek

Chi, chi, chi, lepszym numerem Danusiu był prezencik w postaci tabletu, za który po podpisaniu umowy na dwa lata musiałem zapłacić. :rotfl:
Co miesiąc w związku z tym abonament był wyższy o 10 zł., co dało kwotę 240 zł. po dwóch latach.
A po wygaśnięciu umowy, zostałem prawie że uroczyście powiadomiony, że mój abonament zostanie obniżony o wyżej wspomnione 10 zł. :super: :super: :super:

Niemniej chwalę sobie ten "prezent".
Nie wiem czy sam kupił bym sobie tablet, ponieważ dzięki niemu mogę na bieżąco śledzić co dzieje się na forum, oraz korzystać z niego jak z wielkiej encyklopedii.
Wystarczy włączyć go jak światło w pomieszczeniu, wpisać w wyszukiwarkę interesujący nas problem, by w przeciągu chwili otrzymać tematy w których zawarta jest informacja na interesujący nas temat.
1-P1070365.JPG
Danusiu, dzięki Tobie w wątku o "PRZYDASIACH", przedstawicielem kolejnego użytecznego przydasia!.

:oczami: :zdziwko: :looka:
Najnowsze i aktualne porady ogrodnicze... LINK.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

PRZYDASIOWA zagadka

Post autor: tadek »

:zawstydzony:

Mam dla was jesienną zagadkę:

Czy ktoś z was miał już kontakt z takim oto niebanalnym przedmiotem?
Jakie miał zastosowanie? Jest to może jakiś plastikowy odpad?
A może można wykorzystać go kilkakrotnie, jeżeli tak to do czego?
Dla kogo został on wyprodukowany, dla dzieci, pań, czy pana domu?

Poniżej wstawiłem kilka fotografii, przedstawiające przedmiot z różnych stron.

Krótka charakterystyka:
Przedmiot ten wykonany jest w całości z plastiku, jest długości 7 cm,
przez co można swobodnie schować w męskiej dłoni.

Zgadujcie!
Zadawajcie dodatkowe pytania!
Jestem ciekawy czy ktoś zgadnie za pierwszym razem co to jest?
8-P1130896.JPG
1-P1130884.JPG
2-P1130886.JPG
3-P1130887.JPG
4-P1130890.JPG
5-P1130891.JPG
6-P1130892.JPG
7-P1130893.JPG
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
goskamaja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1000
Rejestracja: 2014-07-13, 22:34

Re: Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Post autor: goskamaja »

Na pierwszy rzut oka wygląda na klucz do odkręcania hmmmmm no właśnie tylko czego? Ale z takiego grubego plastiku robione są różne zabawki dla dzieci więc już sama nie wiem.
Tadziu czy jest przewidziana jakaś nagroda za rozwiązanie zagadki?
właśnie zapytałam mojego 2.5 latka co to jest i odpowiedział że to "tajemniczy mysi sprzęt":)-takie powiedzonko z bajki o myszce Miki:)
pozdrawiam Gośka
goskamaja zapraszam do mnie:
a na mojej działce...
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Post autor: Iga51 »

Kiedyś miałam podobny klucz do otwierania i wyciągania filtra w pralce.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Odwieczny problem ludzkości - PRZYDASIE

Post autor: tadek »

:zawstydzony:

Macie rację dziewczyny !
Przedstawiony przedmiot to nic innego jak klucz prosto z "tajemniczego mysiego sprzętu" :lol:

Klucz ten dołączony został do kupionego tapczanu, aby łatwiej było PANI lub PANU DOMU przykręcić drewniane boczki.
2-P1130913.JPG
Zestaw śrub, podkładek i nakrętek z kluczem,
gotowych do montażu drewnianych boków tapczanu.
3-P1130910.JPG
Igusiu, ja również posiadam klucz do odkręcania filtra przy pralce :lol:
Oto on:
Po lewej, plastikowy klucz o rozmiarze 13, a po prawej klucz do odkręcania filtra przy pralce.
Po lewej, plastikowy klucz o rozmiarze 13, a po prawej klucz do odkręcania filtra przy pralce.
A jeżeli chodzi o nagrodę to dla zwycięzcy jest buziak, oraz przechodni bukiet tulipanów.

Buziak dla najdzielniejszych PAŃ! !!

.........Obrazek

Oraz przechodni BUKIET TULIPANÓW !!

.................Obrazek

Mam też dla MIŁYCH PAŃ piosenkę:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_snWy8RydkY[/youtube]
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ