odległość nasadzeń od granicy działki sąsiada

Zagadnienia prawne dot. użytkowania ogrodów przydomowych i działkowych.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

odległość nasadzeń od granicy działki sąsiada

Post autor: Małgorzata124 »

Bardzo proszę o podpowiedź , ile od granicy można posadzić drzewka iglaste , jaka powinna być odległość , czy jest na to prawo.
Dziękuję za wszystkie sugestie :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Zgodnie z regulaminem ROD:
ROZDZIAŁ X
Zagospodarowanie działki § 119
1. Dopuszcza się sadzenie drzew ozdobnych, w tym iglaków, pod warunkiem, że będą to gatunki i formy słabo rosnące.
2. Drzewa ozdobne, o których mowa w ust.1, należy sadzić w odległości co najmniej 2 m od granic działki.
3. Dopuszcza się sadzenie drzew ozdobnych w odległości 1 metra od granicy działki, o ile ich wysokość nie przekroczy 2 metrów.
4. Krzewy ozdobne silnie rosnące należy sadzić w odległości co najmniej 2 m, a krzewy słabo rosnące i płożące formy iglaków co najmniej 1 m od granic działki.
5. W odległości do 2 m od granicy działki wysokość drzew i krzewów ozdobnych nie powinna osiągać więcej niż 3 m.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Bardzo dziękuję za podpowiedź, jest dla mnie bardzo cenna :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Te odległości dotyczą regulaminu ROD.
Małgosiu Ty chyba nie masz tego typu działki? Tak mi się przynajmniej zdaje :-/ .
Brak jest prawnej regulacji w tej kwestii. Odległości raczej regulowane są przez stosunki dobrosąsiedzkie ;) .
Jedyne co zostało prawnie uregulowane to, jeżeli gałęzie drzew owocowych przechodzą na stronę sąsiada to owoce są jego :mrgreen: .
Trochę na ten temat piszą tutaj:
http://www.rp.pl/artykul/84762.html
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

edyta_mi pisze:Jedyne co zostało prawnie uregulowane to, jeżeli gałęzie drzew owocowych przechodzą na stronę sąsiada to owoce są jego :mrgreen:
Ale tylko wtedy kiedy spadną z drzewa, jeśli wiszą na gałęzi to nadal są właściciela drzewa a sąsiad powinien umożliwić ich zerwanie. :-D
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

gosia2501 pisze:
edyta_mi pisze:Jedyne co zostało prawnie uregulowane to, jeżeli gałęzie drzew owocowych przechodzą na stronę sąsiada to owoce są jego :mrgreen:
Ale tylko wtedy kiedy spadną z drzewa, jeśli wiszą na gałęzi to nadal są właściciela drzewa a sąsiad powinien umożliwić ich zerwanie. :-D
A racja!!! Tylko kiedy spadną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam Edyta
ODPOWIEDZ