odkurzacz do oczka wodnego

Jak założyć i pielęgnować oczko. Sprzęt do oczek, fontanny, kaskady, strumyki itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
moyogi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 19
Rejestracja: 2009-08-14, 16:16

odkurzacz do oczka wodnego

Post autor: moyogi »

Zastanawiam się nad zakupem prostego odkurzacza bez pompy, takiego przyłączanego do węża ogrodowego. Np jak opisany tu Laguna AKC5: odkurzacz do oczka wodnego

Może ktoś ma podobny i podpowie czy odkurzacz taki poradzi sobie z igłami sosnowymi i szyszkami?

pozdrawiam
M
monikam
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 153
Rejestracja: 2008-02-05, 18:49

szkoda kasy

Post autor: monikam »

z mojego doświadczenia: mamy odkurzacz, kupiony za ciężką kasę, używaliśmy dwa razy. Od kilku lat leży na strychu. Oczywiście ściągnie ci szlam z dna, i będziesz się zachwycac, jaka brudna woda leci, tylko po co? Lepiej zainwestowac w filtr i lampy UV, a wokół oczka sadzic roślny, które nadmiernie nie śmiecą - u mnie blisko oczka była brzoza płacząca - w efekcie wszystkie liście na jesieni wpadały do wody.
Z praktyki już teraz własnej, a wcześniej z podpowiedzi KaRo na forum wiem, że zdecydowanie lepiej rośliny wodne, a szczególnie lilie wodne, rosną jeśli oczko zostawi się w spokoju.
To tak na temat odkurzacza ogólnie, o żadnym konkretnym się nie wypowiadam
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Oczywiście ściągnie ci szlam z dna, i będziesz się zachwycać, jaka brudna woda leci, tylko po co?
Oczko wodne jest sztucznie utrzymywanym (że tak powiem z grubsza) ekosystemem.
Nic tu nie wychodzi, gdy brakuje pielęgnacji.
W stawie nie zwracamy uwagi na postępującą sukcesję, trwa to wieki.
Natomiast oczko, trzeba czasem odkurzyć (nie za często).
Tu dowiesz się wszystkich szczegółów.
http://oczkowodne.net/
BeataZ
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2012-01-25, 15:03

Re: odkurzacz do oczka wodnego

Post autor: BeataZ »

Ja posiadam dwa odkurzacze, jeden Gardeny i drugi Oase. Raczej to nieudane zakupy były, mocno trzeba się napocić.
Awatar użytkownika
OczkoWodne.net
Ekspert
Posty: 23
Rejestracja: 2010-01-31, 01:27

Re: odkurzacz do oczka wodnego

Post autor: OczkoWodne.net »

No chyba nikt Ci nie wmawiał że samo się posprząta , albo że to sama przyjemność. Niestety odkurzanie oczka to droga przez mękę - zwykły dywan to przy tym pikuś.
pozdrawiam Arek
ODPOWIEDZ