Odkurzacz- dmuchawa ogrodowa- moc.

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
pp23a
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-03-29, 18:21

Odkurzacz- dmuchawa ogrodowa- moc.

Post autor: pp23a »

Witam .Chcę kupić odkurzacz- dmuchawę elektryczną. Moje pytanie-czy moc 2500 W jest wystarczająca na tego typu sprzęt, czy szukać czegoś mocniejszego.Pytanie drugie-czy na trawnik o powierzchni 1500m starczy wertykulator- aerator elektryczny o mocy 1400 W czy szukać mocniejszego spalinowego. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Renia
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 34
Rejestracja: 2009-10-12, 16:21

Post autor: Renia »

Kupiłam kiedyś dmuchawę (do liści) ale absolutnie nie sprawdziła się- wole grabić ręcznie.
A w kwestii aeratora- to masz dokładną instrukcję przy każdej maszynie- na ile jest wydolna.

A swoją drogą, powinieneś się przywitać na forum i pokazać nam swój ogród, a nie tak od razu , z marszu, zasypywać pytaniami ( i to nie o rośliny, a o sprzęt)- napraw to, bo nam podpadniesz. :evil:
Renia śle gorące pozdrowienia
^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"
Awatar użytkownika
skash
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 49
Rejestracja: 2010-04-03, 20:35

Post autor: skash »

Ja również grabię ręcznie listki, jest to moja taka forma relaksu :)
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

pp23a, jeśli chodzi o wertykulator, to radzę urządzenie spalinowe. Nie wiem jaki masz kształt tego trawnika i dostęp do źródła prądu, ale długość kabla zasilającego nie powinna przekraczać 40 m, gdyż wraz ze wzrostem długości kabla, spada napięcie. Optymalnie gdy kabel ma 25 metrów. Urządzenia elektryczne sprawdzają się doskonale na trawnikach do 500m kw., a Ty masz jednak znacznie większy i może być problem z manewrowaniem i zasięgiem kabla.

Co do odkurzacza-dmuchawy to na tak duży trawnika polecam zwrócić uwagę aby był to właśnie odkurzacz z funkcją zasysania liści do worka oraz rozdrabnianiem zasysanych liści (znacznie zmiejszy ich objętość). Dzięki rozdrabnianiu więcej liści zmieści się do worka i nie trzeba będzie tak często go opróżniać.

Polecam poczytać w naszym poradniku te rady:
1. jaką kosiarkę kupić? (tu jest dużo za i przeciw w temacie urządzenie elektryczne czy spalinowe, w pewnym stopniu te same uwagi dotyczą wertykulatorów)
2. odkurzacze ogrodowe i dmuchawy do liści
Rafał
Eluda
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 46
Rejestracja: 2010-08-14, 20:30

Post autor: Eluda »

Proszę o Waszą pomoc - chcę kupić w miarę tani odkurzacz ogordowy (mój ogród ma 4 ary, liście, trawnik, ścieżki z kamyczków)
chciałam zapytać czy ktoś z Was używa lub używał tego odkurzacza? - czy warto go kupić - jest dobry ?

----> http://www.sadowniczy.pl/product-pol-49 ... oyal-.html

proszę o poradę :-)
ODPOWIEDZ