oczko wodne dla zielonej ;)

Jak założyć i pielęgnować oczko. Sprzęt do oczek, fontanny, kaskady, strumyki itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosodrzewina
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2014-03-21, 12:40

oczko wodne dla zielonej ;)

Post autor: Kosodrzewina »

Cześć!
Jako, że właśnie zaczęła się wiosna, w mojej głowie zaświtała myśł o zrobieniu na działce oczka wodnego. Jest mianowicie jeden problem - kompletnie się na tym nie znam. Przeglądałam internet i urzekło mnie takie oczko wodne: tapeciarnia.pl/tapety/normalne/171025_ogrod_oczko_wodne_kaskada_kwiaty.jpg

Mam kilka pytań:

1) Czy jest szansa, że zrobię takie oczko sama, powiedzmy w ciągu miesiąca, mimo, że się na tym jeszcze kompetnie nie znam,
2) Ile za taki projekt wzięliby profesjonalni fachowcy (plus minus)
3) Jaka byłaby orientacyjna cena zrobienia takiego oczka jak na obrazku?

Pozdrawiam
Gośka :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: oczko wodne dla zielonej ;)

Post autor: Danka »

Mam duże wątpliwości czy sama zdołasz zrobić takie oczko w ciągu miesiąca ;-) Tym bardziej, ze jak sama napisałaś zupełnie się na tym nie znasz :-o O cenę, najlepiej spytać właśnie fachowców i z różnych firm. A koszt może być spory. Bo trzeba policzyć cenę materiału, wykopanie dołu, rośliny itp.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: oczko wodne dla zielonej ;)

Post autor: Merghen »

Piękne. Myślę, że koszt również spory. Ja robiłam swoje, mniejsze, kamień miałam gratis a i tak kosztowało mnie około 400 zł z roślinami. Nie licząc swoje pracy bo kopać kopałam sama.

Na forum masz dwa oczka, które były robione pod okiem fachowca:Eli i moje. Może coś Ci podpowiedzą te opisy.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
miriamo
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2014-02-02, 14:51

Re: oczko wodne dla zielonej ;)

Post autor: miriamo »

Gosia: najpierw gratuluję Ci pomysłu i zapału. To b.ważne, od tego zawsze się zaczyna. Tym bardziej, że podany przykład-zdjęcie piękne... Ale, wg mnie - samej raczej nie uda Ci się zrobić podobnego, jak na zdjęciu
-biorąc pod uwagę, że się na tym nie znasz jeszcze. Odnośnie wycen prac fachowców: ponieważ nigdy nie korzystałem, nie wiem. Oczka nie mam i nie będę miał -choć kiedyś przymierzałem się. Podoba mi się coś innego-drobiazg: fontanna lub źródełko wodne z dużego kamienia, przy-lub-na tarasie. Takie coś chcę kiedyś mieć, ale jeszcze chyba nie w tym roku. Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: oczko wodne dla zielonej ;)

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Gosia. :-D Jak usłyszałam cenę od fachowców ( kilkanaście tysięcy zł) - to zrobiłam sama. Tez sie na tym nie znałam. Tyle, że prąd robił mąż , całą resztę ja , również maskowanie kabli . Ja jestem zdania , że mogłabyś się pokusić, nie jest to niewykonalne. Ale nie znam Cię ,więc na pewno nie wiem , czy podołasz. Oczywiście identyczne nie wyjdzie , ale w tym stylu - jest to osiągalne.
W moim wątku opisałam swoją pracę , może ci to uświadomi, jak to wygląda u laika i dojdziesz sama do wniosku , czy warto zaczynać.
Miesiąc czasu to chyba zbyt krótki termin dla kogoś , kto robi to po raz pierwszy. Ja robiłam dłużej :lol:

-- Ostatnio dodano 21 mar 2014, o 21:17 --

Oczywiście prąd MUSI robić fachowiec
Awatar użytkownika
Kosodrzewina
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2014-03-21, 12:40

Re: oczko wodne dla zielonej ;)

Post autor: Kosodrzewina »

Dziękuję Wam pięknie za tak szeroki odzew :) Przeanalizowałam wszelkie za i przeciw i chyba sama się za to zabiorę, jednakże dopiero za 2-3 miesiące, bo jak widzę i słyszę, czeka mnie spooooro do nauki :) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
ODPOWIEDZ