Oczko w moim ogródku.

Jak założyć i pielęgnować oczko. Sprzęt do oczek, fontanny, kaskady, strumyki itp.
ODPOWIEDZ
abakus
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-08, 20:56

Oczko w moim ogródku.

Post autor: abakus »

Witam gorąco pisząc pierwszy raz na tym forum.
Może najpierw się przedstawię mam na imię Grzegorz i z działką związany jestem od zawsze. Oczko wodne mam od wielu lat ale zawsze były to bardzo małe oczka. W oczku które miałem do tego roku przez kilka lat żyły sobie ryby ale oczko było płytkie około 50-60 cm głębokości przez kilka zim nie było większych problemów lecz w styczniu tego roku złapał mróz około -30 stopni i do tego nie było śniegu i fakt oczko do dna nie zamarzło a ja przebijałem lód lecz na kilka dni położyła mnie grypa i z pomocą przyszedł mój tata który przebij lód oraz folię:( jak się o tym dowiedziałem to do grypy niemal nie doszedł zawał. No i przyszedł pomysł aby wybudować większe i wreszcie głębsze bo ponad 130cm głębokości. Oczko czeka teraz na dosadzanie roślin bo chcę aby było ich dużo żeby zwierzęta wodne miały gdzie się ukrywać. Obecnie oczko jest ciągle używane przez ptaki które zlatują się z okolic aby się wykąpać. Muszę jeszcze wspomnieć że mimo że po przebiciu foli i prawie braku wody to w mule przeżyły cztery karasie jeden złoty i trzy szare.
Jak będą rośliny obiecuję dodawać nowe fotki.
Załączniki
budowa 1.jpg
budowa 2.jpg
Takiej wielkości było wcześniej oczko.
Takiej wielkości było wcześniej oczko.
tak jest dzisiaj..jpg
te ryby przeżyły zimę.jpg
Pozdrawiam Grzesiek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Oczko w moim ogródku.

Post autor: Danka »

W takim razie czekamy na dalsze losy oczka wodnego :-D
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Oczko w moim ogródku.

Post autor: Roma »

Witaj Grzegorzu. :-D Oczko masz teraz imponujące. :ok: Widzę, że z Ciebie ogrodnik z krwi i kości. Wszystko jest co być powinno, ja jeszcze do dzisiaj nie dorobiłam się inspektów.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Oczko w moim ogródku.

Post autor: tadek »

Twój staw robi wrażenie!
A czy on mógłby spełniać też rolę modnego ostatnio stawu kąpielowego?
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ