Oczko na skarpie

Jak założyć i pielęgnować oczko. Sprzęt do oczek, fontanny, kaskady, strumyki itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafał Pajestka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2013-04-28, 22:02

Oczko na skarpie

Post autor: Rafał Pajestka »

Witam forumowiczów. Mam okazję przedstawić od początku moją przygodę z oczkiem wodnym, choć w pierwotnych założeniach wcale miało go nie być, miał to być zbiornik retencyjny na wodę z dachu. A więc po kolei......

-- Ostatnio dodano 2013-07-04, 12:04 --
Załączniki
Woda u mnie na działce jest, choć .. trzeba po nią się powspinać
Woda u mnie na działce jest, choć .. trzeba po nią się powspinać
Najpierw odwodnienie daszku z domku rurami odwadniającymi wkopane pod ziemią
Najpierw odwodnienie daszku z domku rurami odwadniającymi wkopane pod ziemią
Wyprowadzenie rur na ,,zewnątrz"
Wyprowadzenie rur na ,,zewnątrz"
Choć na tym etapie wanna to mało przyjemny widok to oczko na skarpi wymagało wzmocnienia ziemi a wanna ten cel spełniła
Choć na tym etapie wanna to mało przyjemny widok to oczko na skarpi wymagało wzmocnienia ziemi a wanna ten cel spełniła
zalewanie wodą. Wata mineralna ma za zadanie utrudnienie gryzoniom przegryzienie folii. Zastosowałem folię budowlaną 0,4 mm. I chyba w przyszłym roku oczko będę rozbudowywał wymieniając ją na porządną folię do zbiorników wodnych.
zalewanie wodą. Wata mineralna ma za zadanie utrudnienie gryzoniom przegryzienie folii. Zastosowałem folię budowlaną 0,4 mm. I chyba w przyszłym roku oczko będę rozbudowywał wymieniając ją na porządną folię do zbiorników wodnych.
zaczyna oczko łapać kształt
zaczyna oczko łapać kształt
P6060794.JPG
Woda  i jej pierwsi mieszkańcy
Woda i jej pierwsi mieszkańcy
P6090841.JPG
P6160861.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Oczko na skarpie

Post autor: Danka »

Dobrze sobie poradziłeś ;-) I od chwili powstania życie w nim kwitnie :hyhy:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Oczko na skarpie

Post autor: tadek »

Ale u ciebie jest fajnie!
Warzywa praktycznie same rosną, po zbudowaniu oczka wodnego momentalnie kąpią się w nim żaby...

Coś czuję że wykroję mój ogródek w Poznaniu, i przeniosę się z nim do ciebie! ;)

Stawy kąpielowe
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Oczko na skarpie

Post autor: Elzbieta M »

Brawo! Pochwalam pomysł i wykonanie :-D
NataliaKwiat
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-12, 13:16

Re: Oczko na skarpie

Post autor: NataliaKwiat »

Bardzo mi się podoba Twój pomysł, ja też zamierzam zbudować oczko wodne w ogrodzie. Myślałam o tym by otoczyć je kamieniem polnym i wyłożyć go też na dróżce do niego prowadzącej. Myślicie, że będzie to bardzo pracochłonne? Dodam, że moje oczko wodne ma mieć ok 2 m średnicy.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Oczko na skarpie

Post autor: Merghen »

Ja robiłam oczko (pod nadzorem znawcy) o średnicy ok. 1,5 m. Sama wykopałam, ułożyłam folię i obłożyłam kamieniem a nie należę do jakiś HopMaryn ;) Oczko zaczyna funkcjonować już drugi sezon i już widzę, że np. lilie wypuszczają liście.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
NataliaKwiat
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2014-03-12, 13:16

Re: Oczko na skarpie

Post autor: NataliaKwiat »

Super to znaczy, że ja też może dam radę:) Niedługo zaczynam pracę, już zdobiło się wiosennie więc nie ma co czekać . Chcę zainwestować w taki kamień, czy on się nadaje? [link usunięto - linki do ofert komercyjnych, ogłoszeń sprzedaży itp. są zabronione w regulaminie forum]
ODPOWIEDZ