Oczko bez folii nie wyschnie ?

Jak założyć i pielęgnować oczko. Sprzęt do oczek, fontanny, kaskady, strumyki itp.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Piwonio o roślinach wodnych dużo dowiedziałam się na różnych stronach internetowych. Niektóre rośliny kupowałam w internetowym sklepie. Są tam opisane rośliny na różne miejsca. Ja osobiście wszystko sadziłam wprost do ziemi. Wybierałam takie,które u nas spokojnie przezimują. Na środek oczka roślinki wrzuciłam z doniczką. Rozrosły się jak szalone. Pod wodę kupiłam natleniające,bo woda stojąca. To są Potamogeton natans-rdestnica pływajaca i myriophyllum aquaticum-wywłócznik wodny. Na brzeg jest sit, pałka wodna, kosaciec żółty,niezapominajka błotna,mam również posadzoną tojeść rozesłaną. Rośnie na wodzie,pływa po powierzchni. Bobrek trójlistny i wiele innych. Nie wspomnę o liliach wodnych. Od tego gatunku specjalistą jest u nas na forum jackon. Podam Ci adres internetowy tego sklepu,chyba Rafał mnie zbeszta http://www.rosliny-wodne.pl/. Jeżeli jeszcze będę mogła służyć pomocą to wal śmiało. Gdy będę wiedziała to odpowiem.
Krokus
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-22, 20:42

Post autor: Krokus »

ej mam do was pytania jak wyłożę folią oczko to mogę na to ziemię położyć ?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Krokus, najwięcej na ten temat dowiesz się na naszym forum w dziale: OCZKO WODNE
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Dziękuję Ci Danusiu, właśnie taki miałam zamiar, by sadzić rośliny wprost do ziemi, tylko jescze muszę poczytać, które na obrzeżu, a które tak by ich nogi moczyły się w wodzie. Na początek przeniosę trochę roślin z okolicy, a póżniej pomyślę o atrakcyjniejszych odmianach, ale o tych natleniających muszę pomyśleć od razu ;-) A w razie wątpliwości to już wiem kogo zadręczać pytaniami ;-) i już z góry serdecznie dziękuję za pomoc :-D
Załączniki
pysio08.gif
pysio08.gif (48.47 KiB) Przejrzano 6171 razy
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
jackon
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 155
Rejestracja: 2008-10-06, 20:30

Post autor: jackon »

mała uwaga co do myriophyllum aquaticum- wywłócznik brazylijski
roślina ta jest bardzo dekoracyjna, natomiast nie posiada właściowości natleniających z uwagi na to,że łodyga pod wodą jest bezlistna
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Skoro jest dekoracyjny to i tak o nim pomyślę ;-) . dziękuję za informację Jacku :-D
Załączniki
cmok.gif
cmok.gif (20.21 KiB) Przejrzano 6157 razy
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Simbelmyne
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-20, 22:27

Re: Oczko bez folii nie wyschnie ?

Post autor: Simbelmyne »

Dzień dobry!
Mam pytanie - czy jeśli teren jest podmokły i nie chcę kłaść folii to muszę wyłożyć dno w jakiś szczególny sposób? Warstwą gliny? Czynie jest to konieczne?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź! :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Oczko bez folii nie wyschnie ?

Post autor: Danka »

Ja mam naturalną sadzawkę i tylko jednego roku było w nej mało wody. Ale i tak była możliwość podlewania warzyw.sadzawka-danki-t11362-s15.html
ODPOWIEDZ