obrodziły mandarynki

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

obrodziły mandarynki

Post autor: maniaW »

Obrazek

na maleńkim krzaczku, kupionym w marcu 2019. Przez całe lato była obsypanan kwiatkami.

Nie wiem dlaczego doniczka chce stać na boku :mrgreen: na oryginalnym zdjęciu stoi jak nalezy
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: obrodziły mandarynki

Post autor: Danka »

Bo zdjecie przed wysłaniem trzeba w programie fotograficznym zapisać i wtedy po przesłaniu wyświetla się prawidłowo ;-)
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: obrodziły mandarynki

Post autor: maniaW »

w komputerze oraz w wysłanych mailach to zdjęcie (wklejone lub jako załącznik) jest ustawione tak jak trzeba. Pierwszy raz mi się to zdarza.

Odbył się pierwszy zbiór owoców. Mandarynki - jak na nasze warunki bardzo smaczne.

m
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: obrodziły mandarynki

Post autor: rafaloku »

A nie jest to raczej kalamondyna albo kumkwat?
Rafał
maniaW
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 91
Rejestracja: 2015-09-20, 17:49

Re: obrodziły mandarynki

Post autor: maniaW »

Kupowałam jako mandarynkę i po obdarciu ze skórki smakuje jak mandarynka, nie jest kwaśna. Listki pachną mandarynkowo, a skórka nie wiem, bo tyle czasu owocki wisiały na drzewku, że wyschła. Żal było zerwać bo ładnie wyglądały. :)
Jak przeczytałam u cioci google, kumkwat ma podłużne owoce, a kalamondyna kwaśne
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: obrodziły mandarynki

Post autor: Bettiw »

Super wygląda, ja kiedyś dostałam "mandarynkę" tak popularnie nazywaną, a był to kumkwat nie nadający się do jedzenie. Dałam ja córce bo u niej jest słoneczny parapet i rośnie piaty rok ciągle rodząc następne owoce- też jest bardzo ozdobna, ale wolałabym Twoją bo i smakowita.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
ODPOWIEDZ