obornik bydlecy

Jak stosować nawozy i inne preparaty poprawiające wzrost roślin?
bottcher
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2017-02-07, 10:37

obornik bydlecy

Post autor: bottcher »

witam, posiadam duży dostęp do obornika bydlecego w jaki sposób przerobic go na nawoz do uprawy ważyw i roslin :?: :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: obornik bydlecy

Post autor: Danka »

Obornik musi być przekompostowany.
Awatar użytkownika
lukaszlukasz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2017-01-24, 11:14

Re: obornik bydlecy

Post autor: lukaszlukasz »

Druga rzecz to wielkość kawałków obornika. Większość to słoma np. z żyta, która jest długa. Trzeba ją dodatkowo pociąć szpadlem - kompostowanie nie zawsze pomoże w jej połamaniu na mniejsze kawałki.
bottcher
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2017-02-07, 10:37

Re: obornik bydlecy

Post autor: bottcher »

lukaszlukasz pisze:Druga rzecz to wielkość kawałków obornika. Większość to słoma np. z żyta, która jest długa. Trzeba ją dodatkowo pociąć szpadlem - kompostowanie nie zawsze pomoże w jej połamaniu na mniejsze kawałki.
obornik jest w szczegolnosci z odchodu z mała domieszka siana, w dalszym ciągu nie wiem jak go przekompostowac w wiekszej ilosci w tej cwili od jesieni jest przykryty folią.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: obornik bydlecy

Post autor: malina »

Moja sąsiadka koleżanka ma obornik składowany na dużą stertę za oborą i leży tam rok lub więcej , a używa ten najstarszy , sama korzystałam z niego , 3 letni był całkiem rozłożony , niczym nie przykryty by przemarzł .
Taki obornik bydlęcy rozkłada się w jesieni na grządkę lekko przekopuje i ma się przemrozić , a na wiosnę porządne przekopanie grządki i to jest to .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ