Obłędne wiejskie życie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: elza »

Cha,cha,cha-śmiesznie opisujesz niektóre zjawiska.Lubię czytać twoje wpisy.
Jakie na przykład chwasty masz na myśli?
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Iga51 »

Elizko, zwróć uwagę na kształt tej gracki. Możesz nią ścinać drobniutkie chwasty po wierzchu, ale możesz też nią podcinać głęboko i wtedy wychodzi wszystko z korzeniami, a ziemia jest od razu rozluźniona jak po pazurkach. Tak szczerze, to ja tą gracką, wyrównywałam jeszcze teren pod trawnik po pierwszym wałowaniu. Doskonale ścinały się wszelkie nierówności.
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Echh.. fajnie, że lubisz mnie czytać :) mam na myśli ten chwast, którego osobiście nie poznałam, ale tu występuje w towarzystwie perzu, oraz młode lebiody, które z nazwy znam :lol:
Załączniki
chwast.JPG
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: elza »

Iguś grunt to pomysłowość i umiejętność ułatwiania sobie życia-brawo!
Ewciu a to u ciebie to nie będzie czasem tasznik pospolity?
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Elizo dokładnie to ten właśnie poznany przeze mnie dzięki Tobie chwast, witaj taszniku pospolity :padam: Igo faktycznie w zależności od głębokości zanurzenia usuwamy z korzeniem lub bez i ziemia spulchniona. Bardzo mi ta graca się podoba.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Witajcie po długim weekendzie, spędziłam go jak zwykle pracowicie, ale z przyjemnością. Walka z wszędobylskimi chwastami zmierza w dobrym kierunku, nowe narzędzia spisują się rewelacyjnie, to co malutkie wycinam gracą strzemię, a rozety tasznika i mlecza wyciągam wyrwichwastem, w pół godziny wyrwałam całe wiadro po emulsji chwastów, nabrałam już wprawy.. Dziś dostałam powiadomienie ze sklepu internetowego o wysyłce zamówionych w marcu roślin, 8 mini kiwi, 2 powojniki, porzeczka i 2 jagody kamczackie. Robota na wolną środę jak znalazł, postaram się jakieś nowe fotki wstawić.
Zakończył się konkurs EkoDarPol-u na forum, ponieważ nagród było 10, a uczestników 6 już jestem "zwycięzcą" cokolwiek by to nie było jestem szczęśliwa, mojej jałowej ziemi przyda się każde wsparcie. :-D
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Danka »

To gratulacje za nagrodę :hyhy: Niech ogród rozwija się zdrowo, szybko i pięknie :mrgreen:
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: elza »

Brawo Ewciu za pracowitość.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Elzbieta M »

Ewciu , gratulacje - nagrody sa wspaniale!
Jak tak czytam o tych twoich narzedziach , to mysle , ze moj stan posiadania przydaloby sie powiekszyc. Nigdy gracy nie uzywalam , ani wyrwichwasta - czy sie tym bede umiala poslugiwac? :hyhy: :hyhy:
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Witam, dzięki za miłe słowa dziś wstawię kilka zdjęć bo się pod tym względem nieco zapuściłam, złoszczą mie przymrozki, owijam petunie, pelargonie i sundaville agrowłókniną a i tak, gdzieś mróz się przedziera, myślę, że moje dzielne rośliny jakoś przetrwają, choć sundavillę gdzieś przychwyciło, wstawiłam ją do altany, powieiliśmy już ściankę od zachodu, więc powinna ją wystarczająco osłonić.. Namówiłam małżonka żebyśmy zrobili zagrodę dla malin, ponieważ chodzą sobie po ogrodzie, wsadziłam 5 sadzonek a mam już 15, mieliśmy jedną wolną betonową płytę pozostałą z ogrodzenia, została wkopana z boków zagrodziłam maliny dużymi kamieniami, jeszcze tylko w czerwcu muszę zabrać z tego zakątka czerwone, drobne tulipany i niech sobie maliny rosną, przypuszczam, ze im tu bardzo się podoba. W zeszłym roku było co zjeść, a teraz krzaczków będzie 3 razy więcej. :lol:

-- Ostatnio dodano 2014-05-06, 09:23 --

Elżbieta, skłoniła mnie do odszukania zdjęć mojego ukochanego klonu Palmowego Inaba Shidare, który jakby przyjął się połowicznie, jedna część korony ma już listki, druga nie.. chyba ucierpiał system korzeniowy z tej strony, ale nie tracę nadziei, gałązki są póki co żywe, codziennie rozmawiam z moim drzewkiem i myślę, że w końcu zacznie pokrywać koronkowymi listkami całą koronę. Klon mam od 6 lat, kupiony w maju 2008 roku. Pochwalę się jeszcze moim romantycznym zakątkiem z aniołkiem, goździkami, lawendą i margertytką oraz moimi "oszukanymi" piwoniami.
Załączniki
praca z wyrwichwastem
praca z wyrwichwastem
ostatnie podrygi na tulipanowej rabacie
ostatnie podrygi na tulipanowej rabacie
DSCF1013.JPG
Top Lips
Top Lips
Blue Diamond
Blue Diamond
Bania Luka
Bania Luka
Grand Perfection
Grand Perfection
Wilczomlecz Sosnka
Wilczomlecz Sosnka
Różanecznik Germania
Różanecznik Germania
malinowa zagroda
malinowa zagroda
klon lipiec 2011
klon lipiec 2011
klon lipiec 2011
klon lipiec 2011
klon maj 2012
klon maj 2012
klon maj 2012
klon maj 2012
klon 30.04.2014
klon 30.04.2014
zakątek z aniołkiem - lampka solarna i miernik deszczu
zakątek z aniołkiem - lampka solarna i miernik deszczu
margerytka różowa
margerytka różowa
goździk, jeden z 3 ale nie wiem co to za odmiana
goździk, jeden z 3 ale nie wiem co to za odmiana
piwonia
piwonia
nowy kącik azalia Kermesina Alba i Rosa oraz powojnik Omoshiro oraz Skimia Reveesiana
nowy kącik azalia Kermesina Alba i Rosa oraz powojnik Omoshiro oraz Skimia Reveesiana
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Danka »

A to na pewno jest wilczomlecz sosnka, a nie złocisty?
Obrazek
to jest mój złocisty
Obrazek
wilczomlecz sosnka tak wygląda
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wilczomlecz_sosnka
Obrazek
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Danko, jesteś czujna jak zawsze :lol: , tak z pewnością masz rację, sosnka drobniutka, gdzieś niedawno znalazłam zdjęcie "mojego" wilczomlecza z podpisem, że to sosnka, założyłam, ze ktoś się lepiej zna.. zanotowałam i już :mrgreen: dzięki, poprawię notatki :padam:

-- Ostatnio dodano 2014-05-06, 13:56 --

Właśnie odebrałam paczkę z sadzonkami tj:
Kiwi Aktinidia Dr Szymanowski pstrolistna
Kiwi Aktinidia Geneva ostrolistna
Kiwi Aktinidia Jumbo ostrolistna
Kiwi Aktinidia Purpurna Sadowa ostrolistna
Kiwi Aktinidia Sientiabrskaja pstrolistna
Kiwi Aktinidia Zapylacz Adam MĘSKI pstrolistna
Kiwi Aktinidia Zapylacz Male MĘSKI ostrolistna
Kiwi Aktinidia Issai ostrolistna SAMOPYLNA
Clematis Daniel Deronda,pełny WIELKI
Jagoda kamczacka WOJTEK
Jagoda kamczacka DUET
Czerwona porzeczka 'Jonkheer van Tets'
Clematis Alionushka (bylinowy) OKRYWOWY
w gratisie dostałam Morwę Czarną, sadzonki zdrowe, powojnik z pąkami będzie co robić w najbliższych dniach, czekałam przeszło miesiąc, ale było warto.
Załączniki
20140506_131735.jpg
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Elzbieta M »

Ooo , sporo tego! Masz miejsce dla tylu sadzonek aktinidii? Niektore odmiany ( np dr Szymanowski) potrafia w sezonie dac kilkumetrowe przyrosty. Ale bedziesz mogla porownywc smaki poszczegolnych odmian.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: elza »

No Ewunia,widzę,że nie próżnujesz i jak prawie my wszyscy szalejesz z zakupami na ostro. Fajnie będziesz miała.Coraz piękniej....można się rozmarzyć.
Ja kilka dni temu nie mogłam się powstrzymać w Lidlu,gdy zobaczyłam marakuję.Kupiłam dwie.Mają tak piękne kwiaty,że nie można wyjść z podziwu dla natury,że tak potrafi.Szkoda tylko,że nie zimują w gruncie.Teraz będę miała robotę,bo muszę dla nich wykombinować donice.Pomysł jak i gdzie będą zdobiły działkę mam i chyba się go trzymać będę.
Pozdrawiam
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
katy222
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-27, 10:02

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: katy222 »

ojeju! Bardzo piękne tulipany!!!
Ciekawa jestem, tych egzotycznych sadzonek kiwi.
Zapraszam do mnie na obiecane zdjęcia.Nie jest tak kolorowo jak u Ciebie, ale w końcu pozbyłam się gołego trawnika :)
ODPOWIEDZ