Obłędne wiejskie życie

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

kartki-wielkanoc-wielkanocny-prezent-309.jpg
Nie mam daru do pisania,
a tym bardziej do składania
życzeń miłych i serdecznych,
a do tego pożytecznych,
tak więc teraz tutaj stąd
życzę Wam Wesołych Świąt Wielkanocnych.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Danka »

Dziękuję za świąteczne życzenia i miłego spokojnego wieczoru życzę.
Pięknie zakwitła porzeczka krwista i mocno przycięta. Moja posadzona w ubiegłym roku ale także zakwitła 3 kwiatuszkami :mrgreen:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: lilia0405 »

Święta, święta i po świętach a jutro ruszamy do swoich roślinek.
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Edyta1203 »

Ewciu!!! Myślę, że wszyscy już od wczoraj grzebią w ziemi po przerwie świątecznej. Ja dziś powsadzałam pory, selery, sałatkę co kupiłam rozsady. Wsadziłam też zioła: różne mięty, tymianek i bazylię zieloną i bordową. :) Pozdrawiam
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: tadek »

A Ja mam do posadzenia cebulkę dymkę... :hyhy:

Edytko, czy będziesz zabezpieczać jakoś zagonki, aby nie zaczęły uciekać z nich Twoje posadzone tam mięty ? :lol:
Obrazek Cebula zwyczajna - uprawa na działce
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Witajcie kochani po Świętach, wczorajszy dzień spędziłam na ogrodzie, wsadziłam zakupione w Aldiku sporo przecenione petunie i begonie stale kwitnące, pelargonie ze strychu.. jakieś w sumie marniutkie, może zabiorą się na słoneczku. Fuksje, za to w tym sezonie super sobie radzą, kilka tych zwisłych też dosadziłam i mam nadzieję, że nie będzie przymrozków, posadziłam też truskawki w donicy (mam taką od wielu lat specjalną do truskawek, ale tam dotychczas truskawki nie rosły) oraz 15 sztuk na zagonku, pierwszy raz posadziłam truskawki na agrowłókninie, odmiana Senga Sengana średnio późna smaczna, oraz HONEOYE bardzo wczesna już z kwiatami. Dostałam też okazałą sadzonkę od mamy, truskawki pnącej, a dwie maleńkie sadzonki wyhodowałam z nasion w zeszłym roku, wzeszło ok 10 sztuk, przezimowało 5, a przesadzenie zniosły tylko 2 :lol: , mam nadzieję ich spróbować kiedyś.. Dziś otrzymałam też nową robótkę w postaci 2 azalii japońskich Kermesina Alba i Kermesina Rose oraz wymarzone powojniki Omoshiro i Patricia Ann Fretwell 'Pafar' . Będzie się działo. Posadziłam wczoraj pierwsze dalie miniaturowe anemonowe. Zakwitły pięknie tulipany, cieszą oczy. Mam nasionka mięty, mam zamiar wkopać jakieś stare dziurawe wiadro i w nim zasiać, żeby się nie rozlazły - taką metodę wyczytałam na forum.. tylko czy coś wyrośnie? :hyhy: za chwilkę wrzucę jakieś nowe fotki.

-- Ostatnio dodano 2014-04-24, 10:32 --
donica truskawkowa
donica truskawkowa
takie kwiatki w jednej doniczce
takie kwiatki w jednej doniczce
chyba dwa keiki trafiły do jednej doniczki.. i wyszedł dziwoląg
chyba dwa keiki trafiły do jednej doniczki.. i wyszedł dziwoląg
nowość w domu, storczyk 2 w 1 - nie oparłam się żeby go kupić
nowość w domu, storczyk 2 w 1 - nie oparłam się żeby go kupić
begonie plus fuksje
begonie plus fuksje
petunie
petunie
DSCF1002.JPG
tulipki dziś rano..
tulipki dziś rano..
top lips
top lips
truskawkowe pole ;)
truskawkowe pole ;)
-- Ostatnio dodano 2014-04-24, 10:43 --
takie kwiatki w jednej doniczce
takie kwiatki w jednej doniczce
DSCF1002.JPG
chyba dwa keiki trafiły do jednej doniczki.. i wyszedł dziwoląg
chyba dwa keiki trafiły do jednej doniczki.. i wyszedł dziwoląg
nowość w domu, storczyk 2 w 1 - nie oparłam się żeby go kupić
nowość w domu, storczyk 2 w 1 - nie oparłam się żeby go kupić
donica truskawkowa
donica truskawkowa
begonie plus fuksje
begonie plus fuksje
petunie
petunie
tulipki dziś rano..
tulipki dziś rano..
-- Ostatnio dodano 2014-04-24, 10:46 --

Nie wiem jak, ale mi się troszkę zdjęć zdublowało, muszę nabrać wprawy, żeby to ogarnąć. jak wstawiam jako załącznik jest ok, ale jak wstawiam z opcją wstaw tekst to mi skacze :lol:

-- Ostatnio dodano 2014-04-24, 10:52 --
takie kwiatki w jednej doniczce
takie kwiatki w jednej doniczce
Załączniki
narcyze z Casto jeden to Ice Follies, drugi na sztuki.. nie mam nazwy
narcyze z Casto jeden to Ice Follies, drugi na sztuki.. nie mam nazwy
Etoile Violette - powojnik
Etoile Violette - powojnik
bratki coraz piękniejsze
bratki coraz piękniejsze
rabatka tulipankowa
rabatka tulipankowa
DSCF0990.JPG
tulipan nazwa do sprawdzenia
tulipan nazwa do sprawdzenia
tulipan Exotic Emperor
tulipan Exotic Emperor
muszę sprawdzić nazwę, skleroza ;)
muszę sprawdzić nazwę, skleroza ;)
do sprawdzenia - etykietki schowane na szczęście
do sprawdzenia - etykietki schowane na szczęście
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Iga51 »

Ewuniu, śliczne masz tulipanki. Dużo odmian. Doniczkowa truskawka chyba będzie musiała stać na podwyższeniu, bo to jest pewnie zwisająca. Zdjęcia masz bardzo ładne, faktycznie niektóre Ci zdublowały. Ale w ogródku coraz piękniej.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: elza »

Ewuniu oj będzie się działo,przyznaję rację.Tulipki pięknie kwitną u ciebie.Szczególnie wpadła mi w oko ta odmiana Exotic Emperor.Bardzo ładne.Jak czytam o twoich powojnikach to,aż mnie skręca.Uwielbiam to pnącze.Kilka dni temu były dwie odmiany w Biedronce po 4,99,ale nie miałam kasy i nie mogłam kupić.Może jeszcze będą jak pójdę,bo mi moja jedna odmiana nie wystarczy.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Jan Twardowski »

Witaj Ewo przepraszam ,że nie piszę tak zdrobniale ale moja żona mówi ,że zdrobniale tylko do żony i dzieci się mówi a jeżeli do osoby dorosłej to już coś niepokojącego. Więc wybacz tym bardziej ,że żona tak samo ma na imię.
Widzę ,że masz dużo ładnych kwiatków mnie bardzo będzie ciekawić jak te winogrona bo jak wiesz ja z kwiatami praktycznie nie mam do czynienia ja bardziej z drzewami i krzakami owocowymi więc winogrona to coś dla mnie. Też myślałem o winogronach ale u mnie klimat surowy i nie wiem jaki gatunek był by dobry a Wy jaki macie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Kawusia »

Igo Truskawka pnąca póki co malutka, nie wiem jak się zachowa w przyszłości :lol: jak urośnie będę z nią biegać i szukać podstawki, na tą chwilę nie ma problemu.
Elizo powojniki to moje ulubione rośliny, w starym miejscu miałam tylko 2 bo jakoś nie było dla nich dobrego miejsca do ekspozycji, tu jest o wiele lepiej pod tym względem. Staram się wyszukiwać odmian z rozmysłem (bo nie mogę mieć wszystkich) ale mój zabrany z poprzedniego ogródka Etoile też pochodzi z biedronki, kupiony zresztą jako Hagley Hybrid :lol: Te tulipanki to też biedronkowo- aldikowe, są niedrogie i zwykle się udają. Jak tylko coś mam w portfeliku a akurat jakaś wyprzedaż, nie mogę się powstrzymać i przy okazji chleba, masła i takich tam kupuję co popadnie. Jeśli powojniki są dla Ciebie - poczekają i kupisz :mrgreen: .
Janku Twardowski nie szkodzi, że nie zdrabniasz, forma dowolna, czuję się dorosła więc jest ok. Co do kwiatów jestem dość zorientowana, to winogrona są specjalnością męża. Zaplanował, kupił wykonał.. wybrał 7 odmian, różnych i nie mam pojęcia co z tego wyrośnie, na razie wyglądają zdrowo. Mąż kupił w szkółce z naszego terenu, żeby były przystosowane do warunków klimatycznych i trzymamy kciuki za ich powodzenie. Z krzewów owocowych wsadziłam agresty, porzeczki, maliny, borówki amerykańskie, mam bezkolcową jeżynę. Zamówiłam sadzonki atkinidini czyli mini kiwi, dwóch jagód kamczackich (polecam, moi rodzice mają i uwielbiam te owocki). Myślę, że coś tam się w sezonie podskubie, a z czasem coś jeszcze się dosadzi.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Edyta1203 »

Witaj Ewciu !!! Ja nie facet więc zdrobniale piszę :lol: Pięknie u Ciebie i kolorowo od tulipanków. Też lubię powojniki. Mój pierwszy ma pełno pąków i na dniach zakwitnie. Pozwól, że odpowiem Tadziowi w Twoim wątku:
Tadziu co do mięty nie mam pomysłu jak ją ujarzmić :zalamany: ale gdy wylezie z doniczek w których je posadziłam to będę ciąć do herbatki, drinka i może nie nadąży się rozpanoszyć totalnie :oczami:
Pozdrawiam
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: tadek »

Edytko, Ja mięte posadziłem w pojemniku bez dna, a jak zacznie wychodzić, wtedy będzie to dla mnie znak że pora ją rozsadzić.
Jak myślisz, czy to może być sposób na ujarzmienie jej ? :P
Po przesadzeniu będzie miała znowuż dużo miejsca do rozrastania, oraz będzie można wsadzić ja do świeżej ziemi.

Obrazek

Przesadzanie mięty w ogródku Tadeusza
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: lilia0405 »

Ewo u Ciebie tulipany nie zawiodły a Exotic E ...super. jesienią chcę sobie dokupić, ale juz w wysyłkowej firmie bo jak kupiłam na "Święcie Kwiatów " w Skierniewicach to okazały się trzy odmiany a miało być 10. :(
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: elza »

Agusiu, dziękuję -nasionka Hibiskusa doleciały.Teraz tylko je zasiać i czekać.
Wczoraj była na mojej działce mała wojna - wstawiane były nowe drzwi. do domku.Trwało to kilka godzin,aż do wieczora-może dziś zrobię zdjęcie. Ja w międzyczasie,gdy nie byłam potrzebna - zrobiłam zdjęcia roślinkom,które zmieniły swój stan w ostatnim tygodniu.Oto one:
Załączniki
Narcyz pełny
Narcyz pełny
Jeden z może 10 szt jakie u mnie zakwitły.
Jeden z może 10 szt jakie u mnie zakwitły.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Obłędne wiejskie życie

Post autor: Jan Twardowski »

Ewo na to wychodzi ,że mąż kupił winogrona po jednym z każdego z 7 odmian ,jestem ciekawy jakie będą najlepsze. U mnie klimat jest bardziej surowy niż na Śląsku zwłaszcza przymrozki zdarzają się nawet w czerwcu.
ODPOWIEDZ