Oaza Merghen

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Oaza Merghen

Post autor: Merghen » 2010-09-10, 22:07

Witam wszystkich serdecznie i na początku chciałabym pokazać kawałek mojej oazy :-)

Zacznę od kącika kwasolubów, który wiosną wyglądał tak
Obrazek

A teraz doszły jeszcze wrzosy i wrzośćce
Obrazek

Obrazek

I moja duma - róźa pnąca
Obrazek

Obrazek

Zdjęcia będę stopniowo dodawać gdyż jest ich bardzo dużo ;-)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata

użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty » 2010-09-10, 22:19

Ładnie wygląda zakątek z wrzosami, zwłaszcza o tej porze roku :-D

Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Post autor: jagódka » 2010-09-11, 08:41

Piękna róża,i zakątek z wrzosami też mi się podoba,czekamy na więcej zdjęc ;-)
pozdrawiam jagódka

Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Merghen » 2010-09-11, 09:24

Dziękuję za miłe słowa. Zachęcona postanowiłam jeszcze wkleić choć kilka zdjęć :-D

Może więc troszkę wiosny...
Pod iglakami świetnie się czują konwalie
Obrazek :-)

Obrazek

A tak kwitła forscja przycięta jesienią
Obrazek

Na ogrodowym cisie uwiły sobie gniazdko kosy...
Obrazek

...a na orzechu włoskim kwiczoły i wychowywały swoje młode
Obrazek

To mamusia-kwiczoł
Obrazek

a to dziecko-kwiczołek
Obrazek
odpoczywa na balkonie po nauce fruwania :-D
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata

Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Kasik5 » 2010-09-11, 12:38

Witaj Merghen :-D
Ależ masz piękną tę różę pnącą! Cakiem pokaźny okaz :shock: To ile już wiosen liczy sobie ten krzew?
No i cudnie kwitła Ci forsycja. Cała miłlusio oblepiona kwieciem! Tak sie nią zachwycam, ponieważ moja minionej wiosny zupełnie się nie popisała :-/ ;-)
Pozdrawiam :-D

Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Post autor: Adżacha » 2010-09-11, 13:13

Na miniaturkach fajnie to wygląda , ale prosiłby też o większe zdjęcia [bo się nie da powiększyć]

Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Danka » 2010-09-11, 14:47

Ładny ogródek i tętniący życiem. Pierwszy raz widzę kwiczoła. U mnie nie ma takich ptaszków.

użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty » 2010-09-11, 15:39

Fajnie mieć takie paszki w swoim ogrodzie :-D Kwiczoł to bardzo płochliwy ptak a jednak u ciebie zamieszkał.

Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: edulkot » 2010-09-11, 15:58

Pięknie w Twoim ogrodzie i fajnych masz mieszkańców. :mrgreen:
Zachwycona jestem tak jak Kasia Twoją różą :shock: ma po czym się wspinać. a ile razy kwitnie, bo wydaje mi się, że jest podobna do mojej.
Widać że w kąciku kwasolubnym masz duże drzewa i rosną Ci poziomki-czy to leśne czy uprawowe. :?:

Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Merghen » 2010-09-11, 20:24

Witajcie :-) Dziękuję za odwiedziny :-)

Andżacha bardzo bym chciała powiększyć zdjęcia ale muszę wklejać z serwera miniaturki. Próbowałam wkleić ich pełny rozmiar, niestety są wtedy ogromne. NA innym forum były i są OK ale tutaj jest jakaś inna zasada i niestety stare zdjęcia muszą pozostać miniaturkami :-/ Nowe zdjęcia przed przesłaniem na serwer już pomniejszałam i jak widać w pierwszym poście są normalnej wielkości i jeśli następne będą z tej puli zdjęć to nie będę wklejać miniatur. Mam nadzieję,że mi wybaczycie ale nie chce mi się wyciągać zdjęć archiwalnych, pomniejszać ich i jeszcze raz przesyłać na serwer :oops:

Danka u mnie też ich do tej pory nie było a w tym roku nagle dwie pary upodobały sobie mój ogródek. Ponieważ kwiczoły żywią się również ślimakami ( niestety tylko tymi w skorupkach) więc ich miałam mnie. Te bezskorupkowe dalej musiała zbierać :-x

piotrek_ns sama byłam zaskoczona, jak zauważyliśmy gniazdo był już koniec czerwca i chyba w gnieździe siedział drugi miot. Może orzech okazał się bezpieczniejszym mieszkankiem niż poprzednie. I chyba na dobre się już zadomowili bo siedząc na balustradzie balkonowej zaglądają nam do miieszkania. I wcale się nas nie boją, nawet naszego kota, który po tym drzewie czasami wchodzi by się przypomnieć,że żyje i chce do stołówki lub na łóżeczko :lol:

Kasik5 róża ma już kilka dobrych lat, tak koło pięciu. Znajomy ogrodnik planował wyrzucić ją na kompost ale mam się nad nią ulitowała i oto efekt :-D Mam na ogrodzie jeszcze jej córkę i kwitnie równie obficie.
Forsycja jest regularnie przycinana nawet 2-3 razy w roku, ostatni raz tak na przełomie sierpnia i września i co roku tak wygląda.

edulkot róża kwitnie przeważnie raz w roku ale jeśli jest piękan jesień a ja zaraz po przekwitnięciu poobcinam jej kwiatostany to bywa,że kwitnie drugi raz ale już nie tak obficie :-)
W tym zakątku jest z początku wierzba, srebrny świerk podcięty od dołu, tuja i w kącie cis ( mieszkanie państwa kosów) i masz rację, są tam poziomki leśne. Teraz oprócz wrzosowatych i rododendronów zamieszkał jeszcze enkiant dzwonkowaty, mam nadzieję że będzie mu u mnie dobrze :roll:

PS. Nie wiem co się stało ale teraz są już duże zdjęcia, może to była wina portalu na którym trzymam zdjęcia... były ostatnio a nim jakieś problemy :-x ale teraz wszystko jest już OK :-D
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata

użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty » 2010-09-11, 21:16

To musicie mieć spokój wokół domu jak kwiczoły są tak mało płochliwe. :-D Ale bym sobie fotek napstrykał z takim gniazdem za oknem.

P.S.
Wytłuszczenie jest zarezerwowane dla moderatorów do zaznaczania błędów i nie używamy go na forum w postach. A co do zdjęć, to ja maczałem w tym paluszki, że się zrobiły duże :-D.

Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Merghen » 2010-09-11, 21:53

Dziękuję Piotrze za uwagi :-D A czy ta zmiana zdjęc już jest na stałe czy to coś w czym maczałeś paluszki muszę robić za każdym razem?( niestety każde forum rządzi się innymi prawami ;-) )
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata

Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Lol@ » 2010-09-12, 16:00

Świetny ogródek, a te ptaszki wprost cudowne.
Nie mogę się doczekać na więcej twoich zdjęć i ciekawi mnie jak wygląda reszta twojej oazy :)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia

Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant

Post autor: Adżacha » 2010-09-12, 16:16

I miałem rację , że fajnie to wygląda ;-)

Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Herbi » 2010-09-12, 17:04

Od razu ptaszki rzuciły mi się w oczy. :-) Jesli zakładają gniazda nie płoszą się to znaczy że teren jest wymarzony do zamieszkania dla nich, a dla ludzi przyjazny.
Róża niebywale ozdobna :shock: Jako że wzbudziła zachwyt forowiczów myślę, że podzielisz się z nami swoją wiedzą w temacie uprawy. Ile pracy wkładasz, jakie czynności pielęgnacyjne są potrzebne itp.

My z kolei pomożemy ci w pierwszych krokach na forum.
Zasady wstawiania zdjęć są podobne jak na innych forach.
Można wstawić na serwer Poradnika i wtedy zdjęcie będzie małe (ale nie miniaturka) i strona szybko się otworzy.
Ja podobnie jak ty wstawiam zdjęcia na serwer hostingowy gdzie rozmiar może być większy ale stosuje przeważnie rozmiar 1024x748
Po kliknięciu przyjemnie jest obejrzeć zdjęcie kwiatów na całym ekranie a strona tylko nieznacznie wolniej się otwiera

Niestety twoje zdjęcia powiększone przez Piotra okrutnie wolno się otwierają :-(
Otwierałem stronę pod FF i Operą i trwa to minuty!
Tu mogę podpowiedzieć że warto skopiować sobie te olbrzymie zdjęcia 2300x1700 :!: na dysk i "przepuścić" przez taki programik jak np. Pixsizer. Będzie to trwało na pewno krócej niż nasze otwieranie twojej strony.
Inne zasady chętnie podam na PW.

Poza tym jednak wszystko gra :-D
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................

Zablokowany