Nowy drugi ogród Maliny

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: Alexa »

malina pisze: 2021-12-11, 21:41 Elu i Krysiu dziękuję , Krysiu , u nas będzie pewnie tak samo , obrus to tylko kawałek materiału , dzieciaczki to kawał życia i radochy , dlatego doszyłam serwetki jak zabrudzą to się je zdejmie i już ,albo pozwoli się im do końca zapaćkać . Życzę zdrowia i pogody w sercach :D
Najażnieja atmosfera i radosne przeżywanie świą w gronie kochanych osób. Obrus się wypierze. Tyle teraz środków
Ja jeszcze nie zaczęłam przygotowań Męczyły mnie fugi w salonie i musiałam dokończyć mycie. Ki diabeł mnie podkusił, żeby na takiej dużej powierzchni położyć jasne płytki. Ale na ogrzewanie podłogowe były dwie możliwości. Płytki lub panele. Teraz są panele winylowe i ludzie bardzo sobie je chwalą. W drugim życiu tak zrobię.
Ciepłe pozdrowienia załączam
Parę dni temu spadł pierwszy śnieg
Załączniki
AB98C526-2F51-4735-988B-880739BC2A0C.jpeg
0E3734CA-EF51-483E-8DAF-630135BD3A56.jpeg
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: Bettiw »

Ciekawa jestem Twojego długiego obrusu, też nie mam czym przykryć stołu w największym rozłożeniu, po prostu niczym nie przykrywam uszyłam wąski bieżnik i rozkładam przez środek.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: malina »

Witam wszystkich znajomych , przyjaciół i nie tylko :padam: tym bardziej szczerze i z radością bo mogłam tego już nie napisać , a że jest tu fajnie , miło, przyjaźnie i szczerze przyznam się do wylewności -w lutym przeszłam ostry zespół wieńcowy , zawał :krzeslem: zrobiono mi co się dało i jestem z Wami / proszę nie rozczulać się , każdy niesie jakiś krzyż /jak na razie jest dobrze :serce: :hurra:
Niedziela była pięknie słoneczna wyszłam z wnukiem na inspekcję , w sobotę będziemy robić porządki w ogrodzie , najwięcej jest przycinania krzewów i suchego kwiecia i zrobienie porządku w podwyższanych grządkach . Bartel ciągle mi powtarzał .....nie schylaj się Halinko bo ci nie wolno :rotfl: :hyhy: Mój apel :dbajcie o siebie :padam:
Dobra wiadomość co do Ogrodu pierwszego i szklarni , która poszła z wiatrem , jest już nowa postawiona i czeka na mnie , a będę tam za 2 tygodnie , pozdrawiam .
Załączniki
20220320_152759.jpg
ogrzewam się w słoneczku i układam plan pracy
ogrzewam się w słoneczku i układam plan pracy
20220320_144251.jpg
20220320_144402.jpg
20220320_144432.jpg
20220320_144759.jpg
nowy nabytek , jest jeszcze na pniu
nowy nabytek , jest jeszcze na pniu
zdjęcie z internetu może ktoś odgapi -rozchodniki
zdjęcie z internetu może ktoś odgapi -rozchodniki
df1fe80265280ae8a391b472e1456121.jpg (60.36 KiB) Przejrzano 907 razy
to ciekawostka tez z internetu , szok
to ciekawostka tez z internetu , szok
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: Alexa »

Witaj Halinko😀
Cieszę się, że już jesteś w dobrej formie😀 Dziwiła mnie trochę Twoja nieobecność na forum, bo zawsze jesteś taka aktywna
Nie będę się rozczulać, jak prosisz, ale oszczędzaj siły, nie szarżuj😀, bo urodziliśmy się bez części zamiennych. Ale jak tu aktywnemu zabronić, skoro go energia rozpiera?
Z pracą tymczasem na dystans. Dozuj ją sobie. Śliczny wnuczuś tego dopilnuje. Dobrze, że masz takiego stróża😍
Życzę szybkiego powrotu do poprzedniej formy, a nawet lepszej.
Ściskam na odległość😘😘😘😘😘

Ps Trzy lata temu ja zamiast prac porządkowych w ogrodzie, oglądałam kwitnące forsycje przez szpitalne okno - zakrzepica i zatorowość płucna
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: mmmm5 »

Halciu, pięknie Ci kwitnie wnuczek i kwiatki a Ty na zdjęciu młoda i radosna jak wiosna która nadeszła.
Całusy przesyłam, a robota to na h.. jak śpiewają waleczni Ukraińcy ! dbaj o siebie.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: Krysia »

Halinko, fajnie, że się wygrzewasz w słoneczku. Ale do pracy niech się garną młodzi. My musimy zwolnić i trochę odpuścić. Innej rady nie ma. Serdecznie Cię pozdrawiam i nieustająco zdrówka życzę.
A te hortensje bukietowe uwielbiam. Bo te zwykłe niebieskie Mirek mi obrzydził :lol: . On mi wmówił, że brzydkie są. Serdeczności :).
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: Bettiw »

Oj Halinko to przeszłaś niemało, serdecznie pozdrawiam , moc zdrówka i pogody ducha życzę
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: malina »

Dziewczynki , dziękuję za to , że jesteście :padam: zajęcie muszę mieć na cały dzień by nie mieć czasu na rozdrapywanie :mrgreen: ale fakt trzeba zwolnić :orany: mocno was ściskam :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: Elzbieta M »

Halinko, zanim Petrus ci odpowie odnośnie traw, to może ja coś zasugeruję. U mnie przed tą wysoką sztywną trawą w paski rośnie rozplenica. Jest kilka odmian rozplenicy ale nie wiem, jaką mam. Mocno się rozrosła, wysoka chyba
na jakieś 70 cm, jak kwitnie, to wyższa. Z niższych poleciłabym delikatną ostnicę, turzycę Buchanana Red Booster ( obie tworzą kępki) oraz Imperatę cylindryczną Red Baron. Najniższe są piękne kępki kostrzewy Niedźwiedzie futro. Sprawdź w necie jak wyglądają. Mam nadzieję, że jestem choć trochę pomocna.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: Petrus »

Hihi już odpisałem :P Hortensja będzie piękna z tej odmiany :hyhy:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: Elzbieta M »

Halinko, takie ładne masz to zdjęcie, jak wygrzewasz się w marcowym słoneczku, że proponuję, abyś się pokazała w wątku Poznajmy się - w kawiarence. Odświeżyłby się wątek.
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 799
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: Alexa »

Ja wrócę do traw. U siebie mam miskanty: Zebrinus, Variegatus i Morning Light i rozplenicę (odmiany nie znam). Rosną jak szalone i często trzeba je ograniczać.
W moim odczuciu Variegatus i Zebrinus to potwory😀 Męskiej ręki potrzeba, aby je podzielić lub wykopać. Najsubtelniej wygląda ML i bardzo go lubię. Stanowi ciekawe towarzystwo dla hortensji i róż
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: malina »

Alexo zapytam Piotra czy to ma ML , teraz wpadłam na to , że mamy jeszcze jedno miejsce w ogrodzie na duże trawy, ten kącik jest potraktowany po macoszemu bo jest najmniej nasłonecznionym miejscem .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: Elzbieta M »

Halinko , a w tym mało nasłonecznionym miejscu nie chciałabyś posadzić funkii?
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nowy drugi ogród Maliny

Post autor: malina »

Elzbieta M pisze: 2022-03-31, 10:34 Halinko , a w tym mało nasłonecznionym miejscu nie chciałabyś posadzić funkii?
Elu , jutro zrobię zdjęcie tego zakątka , tam już coś jest , ale zmieści się więcej , natomiast unikam funkii bo lubią ją bardzo ślimaki :mrgreen: sadzę ją w koszach do uzupełnienia dekoracji , mamy też mini funkie bardzo dekoracyjne
Załączniki
20200604_183147.jpg
20200604_183217.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ