Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Dowolne tematy, "luźne" pogadanki i trochę relaksu.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: tadek »

halszka31 pisze:Po grząskim gruncie stąpasz Tadziu :-) :-) :-) Demony nie spią ;)
Halszko, ja jestem nie kumaty. Czy ty wiesz coś co powinienem wiedzieć? :przestraszony:
O co chodzi z tym grząskim gruntem i demonami? :zdziwko:

Możesz wywalić całą prawdę na stół.
Jak zobaczę powiadomienie o nowej odpowiedzi w tym wątku, zaraz przed jej odczytaniem zażyję środek uspokajający. ;) :lol:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: halszka31 »

Tadziu
To była żartobliwa aluzja na temat naszego rozpolitykowanego społeczeństwa.
Przeglądanie stron w necie uczy, że zaczyna się niewinny temat a kończy na zażartej dyskusji politycznej, nie zawsze lekkostrawnej :zdegustowany:
Wypowiedź nowoczesnej babci mogła być zarzewiem takiej dyskusji.
Kiedyś uczestniczyłam w przerzucaniu się argumentami, teraz uważam, że wszystko zostało już powiedziane i każdy i tak zostaje przy swoim.
Tylko rośliny mogę bez końca oglądać i bez końca o nich mówić. :lol:
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: mmmm5 »

Nie wiem czy powinnam wypowiadać się na tym forum bo tylko mentalnie jestem babcią.Wiek mam odpowiedni dzieci już dorosłe,aż za bardzo a wnuków ani śladu.Chętnie oglądam zdjęcia Waszych wnuków i to,że czytacie bajki i uczycie się obcych języków to chyba te oznaki nowoczesności.
A ja będę "molestować" mój aparat fotograficzny do momentu ,aż będzie mi posłuszny :mrgreen:
Pozdrawiam M
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze: A ja będę "molestować" mój aparat fotograficzny do momentu ,aż będzie mi posłuszny :mrgreen:
Pozdrawiam M
I to jest ta nowoczesność Babć :rotfl:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: tadek »

mmmm5 napisała:
Nie wiem czy powinnam wypowiadać się na tym forum bo tylko mentalnie jestem babcią. Wiek mam odpowiedni dzieci już dorosłe,aż za bardzo a wnuków ani śladu. Chętnie oglądam zdjęcia Waszych wnuków i to,że czytacie bajki i uczycie się obcych języków to chyba te oznaki nowoczesności.
Pozdrawiam M
Ja uważam że jak najbardziej powinnaś się wypowiadać w tym wątku.
Dla przypomnienia, poniżej zacytowałem pierwszy wpis wprowadzający w ten wątek, z dnia 18 września 2010.
smigu-s303 pisze:Zapraszam wszystkich do dyskusji na temat: Babcia + Dziadek + komputer = ?
Można opisać swoją przygodę z komputerem i inne ciekawostki, ale nikogo nie dyskryminuję jak młodsi mogą coś wesołego wtrącić, to bardzo proszę (oni też kiedyś będą babciami i dziadkami) Pozdrawiam serdecznie Zdzisia
Zatem temat jest jak najbardziej dla wszystkich, i starych, i młodych, byle tylko było wesoło i mniej więcej koło tego tematu!

Podoba mi się też Twoje podejście do aparatu fotograficznego, cytuję:
"A ja będę "molestować" mój aparat fotograficzny do momentu, aż będzie mi posłuszny" :mrgreen:
Ja podchodzę do tej sprawy podobnie, nie kupię nowego aparatu tak długo, aż stary się nie popsuje.
Mój aparat ma obecnie około 10 lat. i służy dobrze.
Takie myślenie jest ekologiczne i jak najbardziej nowoczesne.

Dzisiaj większość ludzi kupuje nowe rzeczy nie z powodu że poprzednie się popsuły, ale z innego powodu. Oni chcą być trendy czyli - cytuję:
"nadążać za modą, być na czasie, być modnym’; zwrot, zapoż. z ang. (por. być passé);
(…) to naprawdę nie jest łatwe, bo te, które były trendy rok temu, dziś już są zdecydowanie passé."
Źródło - link.
Ale czy to jest nowoczesność w ekologicznym znaczeniu?

Poniżej dla jeszcze większego podkręcenia humoru wstawiam niemiecką reklamę samochodu marki Volkswagen.
W tej reklamie jak by nie patrzeć mamy nowoczesne małżeństwo starszych ludzi, którzy mają odmienny, inny jak wszyscy zegar z... no właśnie zegar nie z kukułką a z raperem... pozostając tylko wiernymi jednej znanej marce...

A czy wiecie jak nasze kochane babcie jeżdżą Volkswagenem, gdy mąż nie widzi??
Odpowiedź znajdziecie w przytoczonej następnej reklamie.
Miłego oglądania!

Danusiu!
Super temat wygrzebałaś!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dR3R_y2jMEA[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qG4IaHgqH00[/youtube]
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: halszka31 »

Jesteśmy na odludziu , nie mamy pieniędzy a do najbliższego banku dzieli nas kilkanaście kilometrów?
Ten problem rozwiąże nowa technologia CASH BACK czyli idź po pieniądze do...sklepu. Wypłata do 200 zł, mała prowizja 0,50-1,50 znakomicie też zastępuje wypłaty z "obcego" bankomatu,
Realizują je wszystkie placówki handlowo -usługowe przy których widnieje logo CASK BACK
Korzystam z tego udogodnienia w małym wiejskim sklepie, co więcej byłam inspiratorką tego rozwiązania, za co dziękuję otwartym na nowe właścicielom sklepu.Babciom i dziadkom wcale nie musi się źle żyć na wsi jeśli chociaż trochę zorientowani są na współczesność. Funkcja ta dobrze się także sprawdza na urlopie.
Tadziu
Piszesz o modzie i tym co jest trendy i passe.
Całe życie byłam osobą uparcie odstającą od konwenansów.Moda? - owszem. ale w praktycznym zastosowaniu. Widziałam zawsze w niej elementy manipulacji, a kto wie, że nim manipulują, bardzo uważa na to co na siebie wkłada. Zawsze można zawierzyć swojemu wyczuciu estetyki, pewne rzeczy są ponadczasowe.
Konsumpcjonizm także jest modą i jedną wielką manipulacją stosowaną przez producentów, Gdzieś czytałam, że producent tworząc swój produkt z góry zakłada jego krótką przydatność stosując odpowiednie komponenty skracające żywotność towaru. Myślę, że świadomość wszystkich tych mechanizmów jest także oznaką nowoczesności babć
i dziadków ;)
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
dess1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-10, 02:20

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: dess1 »

Wracają do tematu 'ortografia dziś i wcześniej'). Widzę jeszcze jedno niepokojące zjawisko. Sam jestem wzrokowcem /pewnie nie sam/ i czytając posty młodzieży która po prostu nie miała ochoty uczyć się poprawnej polszczyzny, zaczynam popełniać błędy podstawowe !!! Staram się je korygować ale zjawisko dostrzegam. Pisanie z błędami postrzegam jako lenistwo do potęgi, obecnie prawie każdy program podsuwa poprawne rozwiązania a mimo to........Prosty dowód na poparcie mojego zdania. Od czasu młodości nie zaszły jakieś drastyczne zmiany w pisowni, ortografii, zasobach słownictwa. Jednak w mych czasach dyslektyków było 3 w mieście ...obecnie jest po trzech w klasie(((. Czyżby kiedyś trudniej było dostać zaświadczenie?
pozdrawiam mariusz
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: Danka »

Niestety ale tak wygląda u młodych internetowa rzeczywistość :-( Także rażą mnie błędy ortograficzne. Staram się zrozumieć różne chorobowe tłumaczenia z pisownią związane. Ale wydaje mi się, że czasami faktycznie zbyt szybko wydawane są takie zaświadczenia ;-) Może tutaj jest rola babć i dziadków do spełnienia :-o
Załączniki
myśliciel.gif
myśliciel.gif (10.11 KiB) Przejrzano 3991 razy
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: tadek »

Danusia napisała:
Może tutaj jest rola babć i dziadków do spełnienia :-o
Ja też nie jestem bez grzechu, sam sieje ortograficzne byki, ale mimo to odważę się postawić pytanie:
Czy wnuki i wnuczki będą chcieli słuchać pouczeń babć? :|
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: Danka »

tadek pisze:
Danusia napisała:
Może tutaj jest rola babć i dziadków do spełnienia :-o
Ja też nie jestem bez grzechu, sam sieje ortograficzne byki, ale mimo to odważę się postawić pytanie:
Czy wnuki i wnuczki będą chcieli słuchać pouczeń babć? :|
Gdy osiągną dojrzalszy wiek to raczej nie ale gdyby zacząć od "pieluch". To może się uda :hyhy: Nie na darmo kiedyś się mówiło: czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.
Albo : czego Jaś się nie nauczył tego Jan nie będzie umiał. :orany:
Awatar użytkownika
dess1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-10, 02:20

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: dess1 »

czego jaś się nie nauczył..... w jego wychowanie seksualne wnikać nam nie wolno...ale niech to opisze językiem polskim bez wulgaryzmów...a można.
pozdrawiam mariusz
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: halszka31 »

dess1 pisze:czego jaś się nie nauczył..... w jego wychowanie seksualne wnikać nam nie wolno...ale niech to opisze językiem polskim bez wulgaryzmów...a można.
Językoznawcy twierdzą, a ja im przyznaję rację, że język polski jest bardzo ubogi w słownictwo "obsługujące" tę sferę doznań człowieka. Czytałam pracę porównawczą, w ktorej brano pod uwagę język francuski , angielski i polski...
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
dess1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-10, 02:20

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: dess1 »

językoznawcom prawdopodobnie chodziło o język..francuski ;-)
pozdrawiam mariusz
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: tadek »

Mariuszu, czyżbyś mail kosmate myśli? Obrazek
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
dess1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 45
Rejestracja: 2012-01-10, 02:20

Re: Nowoczesne Babcie i Dziadkowie

Post autor: dess1 »

A wszystkiemu winna ta czynność zwana kolejnym ''obciągiem'' z balonów. A że towar w tym roku dobry....to i więcej do drażnienia kubeczków smakowych pobrałem. Ubocznym efektem zlewania było przejechanie się po ''ortografach'' i innych grupach językowych..... :oops:
pozdrawiam mariusz
ODPOWIEDZ