Nowa trawa

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
maxblink
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-10-01, 20:26

Nowa trawa

Post autor: maxblink »

Witam, czytalem kilka tematow dot. siania trawy. Kilka roznych sposobow wynalazlem ale nie wiem ktory bedzie najlepszy. Sprawa mojego trawnika ma sie tak, ze stary potrzebuje usunac i zasiac cos nowego (dzialke kupilem kilka dni temu, byla cala zaniedbana). Chwastow sie juz pozbylem (tak mi sie wydaje), zostala mi teraz sucha trawa na calej dzialce. I pytanie mam takie, czy zeby w przyszlym roku nowa trawa byla "przyzwoita", powinienem nacinac obecna trawe na +/- 10 cm i podcinac od spodu zeby usunąć stara darń? (a bylo by tego troche). Czy wystarczy cala dzialke przekopac i pozostawic "darnią" do gory na zimę i po zimie zagrabic i zasiac trawę?

pozdr.
kazimierz35
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-07-22, 14:27

Re: Nowa trawa

Post autor: kazimierz35 »

maxblink pisze:Witam, czytalem kilka tematow dot. siania trawy. Kilka roznych sposobow wynalazlem ale nie wiem ktory bedzie najlepszy. Sprawa mojego trawnika ma sie tak, ze stary potrzebuje usunac i zasiac cos nowego (dzialke kupilem kilka dni temu, byla cala zaniedbana). Chwastow sie juz pozbylem (tak mi sie wydaje), zostala mi teraz sucha trawa na calej dzialce. I pytanie mam takie, czy zeby w przyszlym roku nowa trawa byla "przyzwoita", powinienem nacinac obecna trawe na +/- 10 cm i podcinac od spodu zeby usunąć stara darń? (a bylo by tego troche). Czy wystarczy cala dzialke przekopac i pozostawic "darnią" do gory na zimę i po zimie zagrabic i zasiac trawę?

pozdr.
Rada póżna.Ale tak trzeba przekopoać odwrócić odchwaścić i wsiać nawozy oraz trawę.
użytkownik usunięty

Re: Nowa trawa

Post autor: użytkownik usunięty »

Sianie trawy to już raczej w na wiosnę. Można tylko przygotować teren, a ponieważ jest to pracochłonne, to warto zrobić jak najszybciej.
kazimierz35
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-07-22, 14:27

Re: Nowa trawa

Post autor: kazimierz35 »

Oczywiście że teraz już za póżno na sianie trawy ale dobrze że zniszczyłeś chwasty.Tą starą darń polecam przekopać ,a wiosną odczekać jeszcze na chwasty.One się pojawią.Sam wysiew nie jest trudny jednak trzeba starać się równomiernie wsiać na krzyż i przykyć oraz powałować.Przed wsianiem należy pamiętać o nawozach jeśli gleba tego wymaga.Trawę po wysianiu lubią dziobać ptaki zwłacza wróble jeśli nie jest dostatecznie przykryta.
Koszenie po wzroście ok.10cm.jest nie łatwe zwykłą kosiarką,poneważ trawka jest delikatna mięka nie pokrywa gruntu,a kosiarka wysysa podnosi wszystkie drobne cząstki gruntu.Tak że w koszu jest trochę trawy a dużo ziemi.
Dodra jest kosa taka jak do włosów.
ODPOWIEDZ