nietypowe grządki

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adaśko
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2014-06-08, 09:22

nietypowe grządki

Post autor: Adaśko »

wymyśliłem sobie że zakładając warzywnik w miejscu wybiegu dla kur w starym schorowanym sadzie (do likwidacji wszystkie drzewa) zrobie nietypowe grządki ,bezproblemowe i zapewniające spokuj z wszystkimi gryząco ryjącymi stworzonkami :evil: Chcę zrobić prostokątne grządki 12 sztuk o wymiarach 1,6m x 4m każda z wkopanych w rzędzie w ziemie betonowych pustaków tworzących ścieżki.Wewnątrz takiej betonowej obudowy wybrać ziemie na głębokość dwóch sztychówek i wyłożyć siatke na gryzonie,przykryć przesianą ziemią i gotowe.Pustaki zapewnią suche i twarde podłoże do chodzenia i możliwość budowy szybkich i wielorazowych szkieletów na folie lub agrowłóknine do okrycia.Czy ktoś robił coś podobnego? Co o tym myślicie.
Tylko prosze nie pisać że to kupa roboty bo zdaje sobie z tego sprawe.Dzięki wielkie za opinie.
wiedza nabyta jest skuteczna tylko w połączeniu z praktyką,dlatego róbmy ucząc sie i uczmy robiąc
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: nietypowe grządki

Post autor: rafaloku »

eeee... nie rozumiem :roll: one będą wzniesione ponad poziom gruntu na wysokość pustaka?
Rafał
Awatar użytkownika
Adaśko
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2014-06-08, 09:22

Re: nietypowe grządki

Post autor: Adaśko »

nie pustaki będą wkopane w ziemie na 35 cm t.j.prawie do poziomu gruntu wystawać bedzie nad ziemie około 5-6 cm,a siatka na gryzonie do wewnątrz powstałego prostokąta na spód.
wiedza nabyta jest skuteczna tylko w połączeniu z praktyką,dlatego róbmy ucząc sie i uczmy robiąc
Izabelacz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 57
Rejestracja: 2014-09-12, 22:49

Re: nietypowe grządki

Post autor: Izabelacz »

Moja siostra, likwidując gospodarstwo rolne, wykorzystała silosy, tj betonowe miejsca na gnój i gnojówkę, na fajne miejsce na rośliny.... Przyozdobia je fabtastycznie. Dlaczego nie? Działaj:)

Powodzenia:)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: nietypowe grządki

Post autor: Danka »

Jeżeli możesz zrób zdjęcia. ;-)
ODPOWIEDZ