Niepożądane(?) roślinki na trawniku

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
Czoopek
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2022-05-29, 12:57

Niepożądane(?) roślinki na trawniku

Post autor: Czoopek »

Witam

Obejrzałem już posty, w których mowa o chwastach, jednak prosiłbym o ocenę cóż to za niechciane stworzenie mi się tu rozsiewa.
Dodam, ze trawnik świeżo wysiany(barenbrug bar power rpr play&sport) mija właśnie 3 tydzień, jeszcze przed pierwszym koszeniem.
Przypuszczam, ze jak zacznę kosić to cześć zostanie wyparta, jednak uspokoi mnie informacja czy aby na pewno tak się stanie. Czy lepiej abym już zaczął robić to mechanicznie :zdegustowany:
Sąsiednia działka jest mega zarośnięta wszystkim co tylko możliwe, przez nikogo nie pielęgnowana także domyślam się, ze do mnie ciągnie wszystko co tylko może :-x
Załączniki
07302FEB-1C23-4CC0-8048-F2221ACEED93.jpeg
0B08DD3A-9EA0-4B13-9BB8-839F8B45572F.jpeg
1AF2227B-51DC-4170-8DB1-27AE16ED4BCF.jpeg
E88DDD1D-BF4D-4E52-9B9A-760E5755DDA2.jpeg
Mój zakamarek:
Ładowanie: 20%
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Niepożądane(?) roślinki na trawniku

Post autor: Elzbieta M »

To mi wygląda na jednoroczne chwasty,więc jak będziesz systematycznie kosić, nie dopuścisz do wydania nasion, to powinny zginąć. Inna sprawa, że w glebie możesz mieć mnóstwo nasion chwastów, tym bardziej, że sąsiednia działka jest zapuszczona i one będą kiełkować. Żywotność nasion chwastów jest niestety długa, kilka lat jak nic. Oczywiście usuwać ręcznie też można, ale raczej sensu w tym nie widzę.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Niepożądane(?) roślinki na trawniku

Post autor: Petrus »

Cześć. Te większe chwasty możesz wyrwać ręcznie. Potem rekomenduje zrobienie oprysku przeciwko chwastom dwuliściennym. Pozbędziesz się wszystkich chwastów. ;)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ