Niby bonsai

Kącik dla miłośników sztuki BONSAI
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Niby bonsai

Post autor: dziwaczek »

Moje roślinki nie są specjalnie formowane, a jedynie przycinane. Wiem, że to nie jest prawdziwe bonsai, ale zachęcam do podobnych prób wszystkich. Roślinki nie są wymagające, łatwo rosną, więc nadają się na "poletko doświadczalne" :lol:
Zupełny przypadek zadecydował o takiej formie. Peperomia zakwitła, trochę wyłysiała, skrzywiła się. Zabrałam się więc za ścinanie sadzonek, a potem resztę postanowiłam też zostawić...
Zupełny przypadek zadecydował o takiej formie. Peperomia zakwitła, trochę wyłysiała, skrzywiła się. Zabrałam się więc za ścinanie sadzonek, a potem resztę postanowiłam też zostawić...
Ta roślinka przypomina trochę grubosza, ale rośnie wolno i przypomina miniaturowe drzewo.
Ta roślinka przypomina trochę grubosza, ale rośnie wolno i przypomina miniaturowe drzewo.
Pozdrawiam
elka
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Niby bonsai

Post autor: Danka »

Elu, udany eksperyment :mrgreen:
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Niby bonsai

Post autor: dziwaczek »

Przeglądając swoje fotografie (noworoczne porządki :lol: ), jeszcze taki okaz tematyczny znalazłam pachyphytum compactum
Załączniki
drzewko.JPG
drzewko.JPG (39.61 KiB) Przejrzano 22249 razy
Pozdrawiam
elka
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Niby bonsai

Post autor: rafaloku »

O, śliczne! A ta roślinka chyba rośnie tak sama z siebie, nie wymaga specjalnego kształtowania na bonsai?
Rafał
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Niby bonsai

Post autor: Petrus »

Zupełny przypadek zadecydował o takiej formie. Peperomia zakwitła, trochę wyłysiała, skrzywiła się. Zabrałam się więc za ścinanie sadzonek, a potem resztę postanowiłam też zostawić...
Świetnie to wygląda, na prawdę imponująco. Wydaje się jakby było specjalnie formowane na drzewko bonsai :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Niby bonsai

Post autor: dziwaczek »

Pachyphytum rzeczywiście tak rośnie "samo z siebie", a największą - oprócz kształtu - jego zaletą jest powolny wzrost. Po ok. 10 latach ma ok. 10 cm wysokości. W mojej kolekcji zielonych to bardzo cenna właściwość :-D
Pozdrawiam
elka
ODPOWIEDZ