Nawożenie gleby

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
Sola13pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 75
Rejestracja: 2013-07-21, 20:05

Nawożenie gleby

Post autor: Sola13pl »

Witajcie,
ponieważ niebawem nadejdzie czas nawożenia naszych grządek, a moją w tym roku planuje posypać nawozem mineralnym - tlenkiem wapniowym (z racji tego ze gleba u mnie jest ciężka), ponieważ roztwór glebowy jest dość zakwaszony chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób najlepiej to zrobić, czy przekopać całą grządkę i posypać na wierzch nawozem, czy może najpierw go rozsypać, a następnie przeryć razem z gleba :zawstydzony: ?
Mam jeszcze jedno pytanie, wiem że nie należy łączyć kompostu z nawożeniem mineralnym bo uwalnia się azot i nic dobrego to nie robi, ale czy mogę posypać kompostem na wiosnę po wapnowaniu jeśli tak to kiedy najlepiej? A może mógłbym połączyć wapnowanie gleby z użyciem preparatu o którym właśnie czytałem - HUMUS ACTIVE ? A kolejną możliwością jest jeszcze wapnowanie gleby na jesień a nawiezienie kompostem dopiero za rok? :orany:

Jak uważacie jakie zestawienie będzie najlepsze, jest w zasadzie dużo możliwości ale nie mam pojęcia i nigdzie nie mogę się doczytać jaka mogła by być najbardziej optymalna?
Czekam na wszelkie opinie i rady :-)
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Nawożenie gleby

Post autor: tadek »

Solo, czy zapoznałaś się z artykułami Poradnika Forum ? :zawstydzony:

Oto link:
:arrow: Gleba i nawożenie
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Sola13pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 75
Rejestracja: 2013-07-21, 20:05

Re: Nawożenie gleby

Post autor: Sola13pl »

Tak oczywiście przeglądałem i czytałem te artykuły, ale nie wyjaśniają one mojego podstawowego pytania (które zresztą narodziło się po przeczytaniu jednego z nich), czy biohumus np. HUMUS ACTIVE Uniwersalny Papka, można łączyć z wapnowaniem gleby?
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nawożenie gleby

Post autor: malina »

Sola -ja bym nie łączyła ,teraz zwapnować , a na wiosnę Humus .
/Czy to te Kozy m. Bielskiem a Kętami w Małopolsce ?/ :zawstydzony:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Sola13pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 75
Rejestracja: 2013-07-21, 20:05

Re: Nawożenie gleby

Post autor: Sola13pl »

No właśnie na swój chłopski rozum, że tak powiem ( :lol: ), też stwierdziłem, ze najkorzystniej będzie zawapnowac teraz na jesień, a biohumusu użyje wiosną, gdzieś około marca.

/Tak owszem malino to te Kozy, z tym że one leżą jeszcze na Śląsku, przy samej granicy z Małopolską ;-) /
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Nawożenie gleby

Post autor: malina »

/Tak owszem malino to te Kozy, z tym że one leżą jeszcze na Śląsku, przy samej granicy z Małopolską ;-) /[/quote]

Sola
Znam te okolice bo mieszkałam 40 lat w Kętach i często tam jeżdżę do córki ,a bardziej aby zakodować niespotykany widok gór.Pozdrawiam Halina :oczami:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ