Nawożenie czarnej porzeczki tisel

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
polarek801
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2021-06-09, 08:21

Nawożenie czarnej porzeczki tisel

Post autor: polarek801 »

Witam:)
W kwietniu tego roku posadziłem sztobry czarnej porzeczki tisel. sztobry ładnie się przyjęły,tzn maja dużo lisci wygladają na zdrowe:) Na działce zrobiłem szółkę 14m na 14m, sadząc sztobry, rzęd co 70cm, sztobry w rzędzie 10cm. Miejsce gdzie rosna nie było niczym nawożone. Przez kilka lat było zasiewane łubinem i facelią. Na jesieni chcę wysadzić je w miejscu docelowym uprawy. Porzeczkę dopiero skończyłem plewic z racji braku czasu. Pani od, której zakupiłem porzeczke, mówiła, żeby posypac mocznika i polifoski w proporcjach 200kg na 56ar.Kupic pozywkę, coś od robaka i grzyba , zmieszać i razem pryskać.Nazw bardzo nie zrozumiałem ale zapisałem sobie, być moze. dobrze.Titanic , bukonazol, tore. Proszę o pokierowanie, czy teraz nie jest zapożno na nawozy. jezeli nie to proszę o wskazówki jak to dokladnie zrobic. pozdrawiam
polarek801
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2021-06-09, 08:21

Re: Nawożenie czarnej porzeczki tisel

Post autor: polarek801 »

Dzien dobry. Czy nikt nie odpowie?Zależy mi na jak możliwie szybkiej informacji?pozdrawiam
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Nawożenie czarnej porzeczki tisel

Post autor: rafaloku »

Jakie pytanie taka odpowiedź. Wymieniasz nazwy środków ochrony roślin po czym pytasz o termin nawożenia. Szczerze - straszny chaos w tym co napisałeś i nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Czy w końcu o zabiegi ochronne czy nawożenie. Poza tym wymienione przez Ciebie środki nie są mi znane. One są przeznaczone do upraw profesjonalnych. My się tu zajmujemy ogrodami amatorskimi.
Rafał
ODPOWIEDZ