Nawadnianie trawnika wodą z jeziora, pozwolenie wodno-prawne

Zagadnienia prawne dot. użytkowania ogrodów przydomowych i działkowych.
glovko
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2010-07-09, 13:56

Post autor: glovko »

ciśnienie około 4 barów pewnie masz wydajność wody jest zagadką. zmierz ją za pomocą kubełka i stoperu. Musi wyjść wynik w litrach na godzinę. Im więcej tym lepiej bo więcej zraszaczy postawisz na jednej sekcji.
Na ilość sekcji ma wływ dobór zraszaczy zasada jest taka że rotacyjne zużywają dwa razy mniej wody od statycznych.
Musisz wziąć sobie katalog i zobaczyć ile wody zuzywa dany zraszacz na godzinę jaki ma zasięg i tak rozplanować żeby cały ogródek był podlany.
I właśnie od tego zalezy ilość sekcji - elektrozaworów w instalacji nawadniającej.

a i zobacz na jakiej rurze masz wyjście wody do ogrodu. przynajmniej calowa niech będzie a półtoracalówka jest najlepsza,

Masz jakieś pytania pisz na PW pomogę ci to rozwiązać
szybko i profesjonalnie:) nawadnianie i zieleń to moja pasja
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

glovko pisze:Masz jakieś pytania pisz na PW pomogę ci to rozwiązać
Ja jednak proponuję dalszą dyskusje na forum nie na pw, wówczas większa liczba użytkowników forum skorzysta z Twoich porad. Na naszym forum nie praktykujemy porad na pw. ;-) :-D
glovko
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2010-07-09, 13:56

Post autor: glovko »

A może to by z kranu dało radę pociągnąć, tylko że na więcej sekcji nawadniających i na zraszaczach rotacyjnych najlepsze są np. rotatory huntera

Zakup pompy do nawadniania ogrodu to spory wydatek. Nie ma sensu kupować byle czego. Najlepszy byłby nieduży zestawik hydroforowy grundfosa lub aspri. Ale to koszt około 1500 zł minimum bez montażu i filtru siatkowego do wody (w jeziorze zawsze jest syf).

Projektuję i wykonuje systemu nawadniające zawodowo więc mogę polecić instalację wodociągową (taniej wyjdzie jak pompą) chyba, że ogród jest naprawdę duży.
szybko i profesjonalnie:) nawadnianie i zieleń to moja pasja
ODPOWIEDZ