Naturalny nawóz w płynie

Jak stosować nawozy i inne preparaty poprawiające wzrost roślin?
Piotrrr
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2012-04-22, 15:11

Naturalny nawóz w płynie

Post autor: Piotrrr »

Witam.
Wysiałem w skrzyni świerki pospolite, natomiast ziemi której użyłem jest piaszczysta szybko wysycha i pewnie nie ma za wiele składników. Mam pytanie czy można samemu przygotować nawóz naturalny płynny żeby co jakiś czas nim podlewać? Nie chciałbym kupować, tylko samemu własnej produkcji zrobić. Myślałem użyć młodych roślin, trawy, zalać je wodą w pojemniku żeby uległy rozkładowi, czy takie coś sie nada? Może macie jakieś recepty jak przygotować nawóz płynny. Dziękuje za pomoc i rady.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Naturalny nawóz w płynie

Post autor: Roma »

http://forum.poradnikogrodniczy.pl/ekol ... 49-25.html
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/gnoj ... -t2338.htm
Jeśli masz dostęp do gnojowicy lub krowich placków to możesz przygotować sobie miksturę i po dwóch tygodniach zasilać rośliny.
Na 200 l beczkę daję 30l gnojowicy uzupełniam wodą i po 2 tygodniach podlewam rozcieńczoną 1 miarka gnojowicy 3 miarki wody.
Piotrrr
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2012-04-22, 15:11

Re: Naturalny nawóz w płynie

Post autor: Piotrrr »

Dziękuję za wskazówki. Chyba zrobię gnojówkę z pokrzyw, tylko czy to dobre będzie dla moich świerczków?
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Naturalny nawóz w płynie

Post autor: Roma »

co do zasilania iglaków niech się wypowiedzą mądrzejsi ja praktyki w tym temacie nie mam :-(
Piotrrr
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2012-04-22, 15:11

Re: Naturalny nawóz w płynie

Post autor: Piotrrr »

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy taką gnojówką z pokrzyw moge podlewać świerki, w jakich ilościach i do którego miesiąca podlewać? Będe wdzięczny jak mnie jakiś ekspert pokieruje i napisze wiele na temat uprawy świerków. jeszcze mnie interesuje jakie składniki pokarmowe powinny dominować, ile zaleca sie azotu?
ODPOWIEDZ