Narcyzy - uprawa, pielęgnacja, sadzenie cebul

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Narcyzy - uprawa, pielęgnacja, sadzenie cebul

Post autor: harwi »

Byłam w markecie oglądać kosiarki i nagle wołają mnie narcyziki :oops: . Była przecena i one takie biedne w tych malutkich przesuszonych doniczkach już z uschniętymi kwiatkami i sie skusiłam :oops: . Jak tylko przyszłam przesadziłam je do donicy stoją na parapecie. Powiedzcie co z nimi teraz będzie? Mają jakąś szanse? Co z nimi robić przetrzymać w doniczce i wsadzić do gruntu w sierpniu czy kiedy?
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Wysadź je jak tylko miną wiosenne przymrozki,to im bardziej posłuży niż trzymanie w donicy, tylko dobrze oznacz miejsce,bo w lipcu zaschną im listki i możesz je dziabnąć przy plewieniu albo przekopywaniu rabaty. W ogrodzie zbiorą siły na przyszły rok i wiosną znowu pięknie zakwitną ;-)
Pozdrawiam!

Jak pielęgnować narcyzy: narcyzy - odmiany, uprawa, sadzenie
fox

Post autor: fox »

Obawiam sie ze w przyszlym roku z kwiatu nic nie bedzie, cebule do pedzenia sa troche inaczej traktowane, ale za dwa lata kto wie. Napisz co to za odmiana lub chociaz fotke :)
PaKa
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2008-01-18, 19:17

Post autor: PaKa »

Do czasu posadzenia trzymaj doniczkę z narcyzami w chłodnym i jasnym miejscu, żeby liście nie wybujały, można je co 2 tygodnie podlać roztworem nazwozu (Florovit, Biohumus). Śmiało można je posadzić w pierwszej dekadzie kwietnia do gruntu. W przyszłym roku wydadzą tylko liście, kwiatów raczej się nie spodziewaj.
pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Ja tez 2 lata temu kupilem talkie narcyze po przekwitnieciu wsadzilem je do ogrodu i teraz co roku wyrastaja mi! :-D
Co roku pomniejszaja swoje rozmiary o okolo 2 cm ale i tak wygladaja slodko:)
Takie liliputy :oops:
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Koledzy musze wam zaprzeczyc :mrgreen: Po przekwitnieciu wsadzilem narcyze w doniczkach ze sklepu, do gruntu w czerwcu i na drugi rok juz miałem z 3 cebul , 5 kwiatów :!: :!: :!:
fox

Post autor: fox »

Petrus nie przejmuj sie nikomu nie zaprzeczasz ,tak to jest jak sie daje rady *kotowi w worku* Jesli by Harwi napisala co za odmiana bylo by calkiem inaczej :)
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Przepraszam ale niestety nie wiem nie było nic napisane miały żółte kwiatki były już przekwitnięte więc teraz są same zielone liście :-| ale zrobię dziś fotkę i pokażę wam jutro. Ale już jestem dobrej myśli, że będą miały jakaś szanse :mrgreen:
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Fox nic sie nie stalo :mrgreen: przyroda robi nam psikusy :->

pozdrawiam
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Tak wyglądają te biedaki które przygarnęłam, możecie mi jeszcze podpowiedzieć jakie to rodzaje są?


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Podpowie ktoś jaka to odmiana :oops: Dlaczego oni w tych hipermarketach nie opisują :evil: a panie tez nie wiedza :evil: i kupujesz takiego kota w worku - ale co ja poradzę one tak mnie prosiły :oops:
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Harwi, jeżeli nie masz żonkili to chętnie się z Tobą podzielę. Nazw nie znam ale mam kilka odmian.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Harwi, jeżeli nie masz żonkili to chętnie się z Tobą podzielę. Nazw nie znam ale mam kilka odmian.
Nie nie mam jak narazie nic nie mam :oops: :mrgreen: Tzn już mam to co widać na fotce kilka cebulek narcyzików i kupiłam jeszcze tulipanka :mrgreen: Ale narazie trzymam je w domku jak przekwitną to wysuszę i wsadzę na jesień dopiero na działkę :mrgreen: Tak mi przynajmniej radzono :mrgreen: i tego się będę trzymać :mrgreen:

Jak każdy początkowy założyciel ogrodu o skromnym budżecie przyjmę wszystko bardzo chętnie :oops: lecz chwilowo nie mam sie czym odwdzięczyć :oops: :cry:

Narazie nawet nie mam sie czym też chwalić (a każdy coś ma :cry:), nic u mnie nie kwitnie nie rośnie (oprócz trawy) :lol: ale już za rok na wiosnę będą tulipanki i narcyziki :mrgreen: mam nadzieje :-? jupi :mrgreen:
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

No to na dobry początek będziesz miała ode mnie żonkile i śniedki. Podasz mi tylko swój adres.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Obrazek

Bardzo Bardzo Bardzo Dziękuję
ODPOWIEDZ