Nakłucia na liściach

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
kashya
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-20, 14:42

Nakłucia na liściach

Post autor: kashya »

Pomóżcie proszę! Dziwne szkodniki mordują wszystkie rośliny. Objawy: cieniutkie jak włos srebrne/przeźroczyste nakłucia czy wewnątrz liścia. Jakby coś zjadało miąższ. Raczej nie miniarki- o wiele mniejsze. Skórka liścia jest nienaruszona i od spodu i z wierzchu. Nie ma tylko środka. Pod światło liść wygląda jakby ponakłuwany był setkami igiełek i miejsca nakłucia są przezroczyste. Nie znalazłam ich w żadnych 'wykazach' szkodników. :(
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Jakich roślin to dotyczy? Piszesz "wszystkie" ale "wszystkie" warzywa, czy np. krzewy ozdobne? Napisz proszę dokładniej jakie rośliny masz.
Rafał
kashya
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-20, 14:42

nakłucia na liściach

Post autor: kashya »

no tak- przepraszam, że nie doprecyzowałam i dziękuję za odpowiedź. Problem dotyczy roślin doniczkowych, ozdobnych czyli takich "naparapeciaków". Nakłucia widać na fikusach, drzewku pomidorowym (????? coś psiankowatego, mama tak je nazywa), avocado, oraz drzewkowatej roślinie o nieznanej mi nazwie, której liście są skórzaste jak u stefanotisa ale o połowę mniejsze i mają ząbkowane brzegi. Z góry dziękuję za wsparcie. Szkoda mi bo tak pięknie rosły do tej pory :(
Awatar użytkownika
zontix
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2009-06-09, 15:40

Post autor: zontix »

a jesteś w stanie zrobić i załączyć jakieś zdjęcia, które przybliżyłyby nas do sedna??
ODPOWIEDZ