Nadmierne rozmnażanie się ryb w oczku???

Wszystko co związane z hodowlą ryb w oczku wodnym
ODPOWIEDZ
mikado
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 25
Rejestracja: 2010-05-28, 10:20

Nadmierne rozmnażanie się ryb w oczku???

Post autor: mikado »

Mam oczko wodne o pojemności 10 000 litrów. Na wiosnę czyściłem go ze szlamu i przy okazji pozostawiłem tylko kilka najdorodniejszych ryb. Niestety, aktualnie obserwuję duża ilość młodego narybku (1cm), którego ilość oceniam na ponad 100szt.. Wraz z ich wzrostem rośnie zapotrzebowanie na pokarm oraz szybkość zaszlamiania oczka. Odłowienie rybek bez odpompowania wody z oczka jest niewykonalne (kryją się w roślinności i nie ma szans ich wybrania podbierakiem).
Czy ktoś zna sposób spowodowania, by ryby w oczku wodnym się tak nie rozmnażały (co dwa lata muszę przez to szlamować oczko i odławiam nadmiar do dzikiego stawu w okolicy).
Byłbym bardzo wdzięczny za racjonalną poradę.
Dodatkowe informacje: ryby zimują w oczku, w okresie aktywnym są dokarmiane karmą co drugi dzień.
:D :)
Załączniki
widok oczka
widok oczka
ryby w trakcie karmienia
ryby w trakcie karmienia
mikado
rob1_s
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2015-01-26, 13:01

Re: Nadmierne rozmnażanie się ryb w oczku???

Post autor: rob1_s »

Zastanów się nad wpuszczeniem małego okonia. Ale napradę małego - takiego do 5cm. Wytnie Ci najmniejsze rybki, ale większym już nie da rady. Poza tym znajomi wędkarze mówią (nie wiem czy to prawda, czy bajki), że okonie żywią się też ikrą. Jeśli to prawda, to mniej będzie narybku. A jak stwierdzisz, że masz już okonia dosyć, to wystarczy żyłka, kawałek kija i malutka obrotówka.
Awatar użytkownika
Nutka13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2015-01-06, 19:57

Re: Nadmierne rozmnażanie się ryb w oczku???

Post autor: Nutka13 »

W moim oczku rozmnożyły się karasie tak że miałam ich około50 sztuk.Miałam.....do niedawna,bowiem jednego dnia gdy podeszłam do oczka okazało się że jest ich polowa i jakieś bardzo wystraszone,pomyślałam ze ktoś zakradł sie z podbierakiem i połowa zniknęła,mąż stał za tym że to kot,nie wiem czy kot w ciągu jednej nocy wyciągnął by tyle rybek,oczko w najgłębszym miejscu ma 1 m,głebokości.W pobliżu mojego ogrodu za płotem w dole jest rzeka.Czy mogła to być jakaś wydra czy norka?A może sroka/
za parę dni sytuacja się powtórzyła. zostało ze 6 rybek.Dzisiaj nie ma już żadnej rybki.Czy ktoś ma pomysł kto lub co zżera moje rybki? Wzeszłym roku miałam trzy i tez zginęły.
Pozdrawiam i zapraszam
spacer bociana
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Nadmierne rozmnażanie się ryb w oczku???

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu , ja przyłapałam jakiegoś ptaszka ( nie znam się , był wielkości sroki , ale na pewno nie sroka) na kamieniu przy oczku z rybką w dziobie. Co prawda u mnie zniknęło tylko kilka rybek , ale może u ciebie było więcej amatorów?
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Nadmierne rozmnażanie się ryb w oczku???

Post autor: Mandragora »

Ptaszek wielkości sroki, mieszkający nad rzeką, siedzący na kamieniu z rybą w dziobie... pierwsza myśl - zimorodek :!: A rybki można spróbować wybrać podrywką. Do kupienia w sklepie wędkarskim.
ODPOWIEDZ