Na betonie kwiaty nie rosną

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Na betonie kwiaty nie rosną

Post autor: waldek727 »

Pierwsze kroki na dzialce.
Załączniki
Ogolny widok dzialki.
Ogolny widok dzialki.
Ogolny widok dzialki.
Ogolny widok dzialki.
Ogolny widok dzialki.
Ogolny widok dzialki.
W maju przygotowalem miejsce na zalozenie nowego trawnika.
W maju przygotowalem miejsce na zalozenie nowego trawnika.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Waldku, ogród już teraz wygląda ciekawie. Napisz coś więcej: jaką dysponujesz powierzchnią, od kiedy masz ogród itd. ;) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

edyta_mi pisze:Waldku, ogród już teraz wygląda ciekawie. Napisz coś więcej: jaką dysponujesz powierzchnią, od kiedy masz ogród itd. ;) .
I co jeszcze w nim rośnie, bo widać, że masz plan.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

No właśnie Waldku... :hurra: :) Napisz coś więcej o swojej działeczce i roślinach, które ją zdobią :) Widzę, że prezentuje się ona już całkiem całkiem...czyli ten "pierwszy sztych" udany :super:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Na betonie kwiaty nie rosną

Post autor: waldek727 »

Jakże aktualne są słowa tej piosenki, śpiewanej w latach 60 tych przez Wojtka Kordę. Działka, którą obecnie przejąłem w użytkowanie istnieje od 1976r i jest położona na obrzeżach Warszawy. Jeszcze do niedawna był tu, jak okiem sięgnąć las drzew i pachniało wiosną. W chwili obecnej pozostało tu parę działek otoczonych z jednej strony linią kolejową, a z drugiej budowaną trasą S-8. W tym i moja. Wiem, że taki los spotkał wiele ogrodów w większych, czy mniejszych aglomeracjach miejskich. Dlatego cieszę się z pozostawienia mojego skrawka ziemi blisko miejsca zamieszkania, który to chcę zagospodarować według swojego planu na nowo, aby był miejscem wypoczynku i zabawy, a także kontaktu z przyrodą.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dlatego czekamy na dalsze kroki zazielenia tego "skrawka" ziemi :lol:
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Długo by było pisać o kolejach losu tej działki, a to ani miejsce ani czas na to. W skrócie powiem, że działka ta kiedyś należała do mojego teścia i miała charakter działki pracowniczej. Część nasadzeń, które widać, to efekt początku mojej krótkiej działalności na niej w 2002/2003 roku. Od tamtego czasu, do marca tego roku z różnych względów rodzinnych i nie tylko, na niej nie przebywałem. W myśl przysłowia "pies nie zje i drugiemu też nie da" przez ten okres działka popadła w ruinę i została zachwaszczona do granic możliwości. Teraz to się wszystko zmieniło. Administratorem działki jest moja córka, a zarządcą ja. Dlaczego? Jak prześlę kilka fotek, to sie wszystko wyjaśni.
Załączniki
Oto moj mały pomocnik czekający na podzial obowiazków. Wnusio Sebuś lat 2,5.
Oto moj mały pomocnik czekający na podzial obowiazków. Wnusio Sebuś lat 2,5.
Tu podczas pracy na działce.
Tu podczas pracy na działce.
Przymiarka do koszenia trawnika.
Przymiarka do koszenia trawnika.
Po pracy czas na relaks.
Po pracy czas na relaks.
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

No i wszystko jasne, dlaczego zostałeś zarządcą działki :D Niemniej jednak, jestem pewna że wybór zarządcy był słuszny, a i z takim pomocnikiem, ogródek już niedługo odżyje na nowo i będzie pięknym miejscem waszego wypoczynku :D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Widzę, że chęci są i pomocnik doskonały, więc na pewno nie długo będą duże zmiany :mrgreen:
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Witaj Ziom, ja z Otwocka, jak dobrze rzucę beretem, to pewnie doleci do Ciebie. Twoja działka, faktycznie wygląda jak dżungla, trochę roboty przed Wami jest, nie powiem. Ale co tam, bez roboty by człowiek zwariował. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Tacy pomocnicy , jak Twój Sebuś , są najmilsi. Zyczę Wam milej pracy i kontaktu z naturą :-D
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Witaj Waldku. :mrgreen:
Ogród może i zaniedbany ale z takim starodrzewem, jaki widać na zdjęciach można zrobić wszystko i pozakładać wiele ciekawych rabatek i zakątków. A jak masz takiego chętnego pomocnika, jak jest Sebuś, to na pewno stworzysz piękny ogród. :D
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Miło jest poogladać Twoją działkę, a jeszcze milej spojrzeć na takiego pomocnika. Działeczka prezentuje się naprawdę ładnie. Może jeszcze coś pokażesz? ;)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Niektórzy wiele by dali, żeby mieć takie duże drzewa.
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Tak ogólnie wygląda moja działka na dzień obecny. To jej lewa strona od wejścia. Prawa strona przygotowana jest pod taras z dwuspadowym dachem i małą altanką dla Sebusia.
Załączniki
Stara altana, która niebawem zakończy swój żywot. Wzdłuż wysłużonego ogrodzenia miejsce na żywopłot.
Stara altana, która niebawem zakończy swój żywot. Wzdłuż wysłużonego ogrodzenia miejsce na żywopłot.
Teren przekopany, nawieziony i wyrównany. Przygotowany w czerwcu do założenia trawnika. Czeka na lepszą aurę.
Teren przekopany, nawieziony i wyrównany. Przygotowany w czerwcu do założenia trawnika. Czeka na lepszą aurę.
Starodrzew owocowy, który podlega aktualnie cięciu odmładzającemu. Pierwsza pod piłę poszła wiśnia.
Starodrzew owocowy, który podlega aktualnie cięciu odmładzającemu. Pierwsza pod piłę poszła wiśnia.
Trzydziestoletni jałowiec japoński uszkodzony i połamany przez zalegający na jego obszernych gałęziach śnieg.
Trzydziestoletni jałowiec japoński uszkodzony i połamany przez zalegający na jego obszernych gałęziach śnieg.
Stara grusza nad oczkiem, które będę powiększał i modernizował.
Stara grusza nad oczkiem, które będę powiększał i modernizował.
ODPOWIEDZ