Murarki i inne zwierzątka w ogrodzie Harwi ;)

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Murarki i inne zwierzątka w ogrodzie Harwi ;)

Post autor: harwi »

Witajcie serdecznie. Postanowiłam założyć też podobny wątek jak Herbi. A mianowicie stała się rzecz która mnie bardzo ale to bardzo cieszy. Urodziły mi się Murarki i jestem bardzo szczęśliwa. Chciałam wam pokazać parę ich fotek niestety mój aparat nie nadaje się do takich zdjęć ale na szczęści w weekend wpadli znajomi z lepszym sprzętem. Nie łatwe to jednak zadanie szybkie bestyjki są. Troszkę wykadrowałam i oto efekty.

To moje śliczne maleństwa. Przedstawiam wam panie i panów:
"Buszująca w sasankach"
Obrazek
"Wygrzewam się na słoneczku na altanie"
Obrazek
"chodu robią fotkę"
Obrazek
Wystawię im tyłek niech podziwiają
Obrazek
a ja prawy profil
Obrazek

Jakieś inne maleństwa.
Obrazek Obrazek

I moja ulubiona murarka "Co się tak gapisz!!!!" ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Gratuluję pojawienia się nowych mieszkańców ogrodu :-> Nie dość że urocze te Twoje maleństwa, to jeszcze pożyteczne. No i fotogeniczne ;-) Takie latające, małe futrzaki ;-)
A ta ostatnia murarka jak się zadziornie w Ciebie wpatruje ;-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja bym powiedziała, że ostatnia to nawet walecznie spogląda!
Fajne zdjęcia Harwi, gratuluję przychówku!
:-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Super :-D A ostatnia faktycznie nie do pobicia ;-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Świetne zdjęcia murarek. :-D bardzo fajne i pożyteczne pszczółki.
Powiedz mi coś więcej o nich, piszesz że ci się "urodziły", czy kupowałaś kokony? Czy masz dla nich domek, jeśli tak to jaki? Ja zrobiłem domek dla murarek ale nie widzę zainteresowania nim, choć murarki widziałem jak przy ścianie latają i szukają dziurki w ścianie.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Kasik dzięki Pożyteczne bardzo fotogeniczne też ale małe zwinne ciężko naprawdę zrobić im fotkę.
Danielo może i ma taki wzrok ale one łagodne są jak baranki. Nie żądlą nie gryzą po prostu latają i zapylają. Często przylatują siadają ci na ręce a ty się nie boisz. A i owszem był odruch "Odpędzający" ale jak widzę, że to ona to spokojnie pozwalam usiąść.

Kasiu Mi tez się strasznie podoba. Ona tak po wykadrowaniu troszkę przybliżyłam ale i tak fuks, że udało się foteczkę taką zrobić. Może w końcu będę mieć jakiś swój aparat to wtedy się zacznie zabawa ;)
Piotrek Ja dostałam parę rurek z kokonami tych maleństw. I właśnie w tamten weekend się wygryzły. Domek mam dla nich, kilka nawet są to rurki trzcinowe w butelce podwieszone pod daszkiem altany. Tymczasowe rozwiązanie nie sądziłam, że jednak będą miały być na próbę a tu mi się dostały kokony z których bardzo się cieszę. Moje krążą w koło rurek również ale jeszcze nie widziałam by któraś była zalepiona czy coś chyba jeszcze nie pora. Ja je widzę tylko w weekend więc nie wiem co teraz porabiają ;-) Jak tylko im się spodoba i zasiedlą rurki w przyszłym sezonie zafundujemy im inne apartamenty ;)
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

:mrgreen: Jednak się wprowadziły. Jeden z domków i pozajmowane rurki.

Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Super :mrgreen: będziesz mieć własne pszczółki :-D
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Mam nadzieje. Jeszcze muszą przeżyć zimę :-? To dopiero 1 raz mam nadzieję, że im się uda.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Moje gratulacje Wiolu, chyba Ci pozazdrościłam, bo myślę by też taki domek zbudować. Zyczę Ci dalszych sukcesów :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

do zimy to one się wylęgną z tych rurek. Na zimę dopiero drugie pokolenie będzie składać jajeczka i to one będą musiały przetrwać.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Post autor: harwi »

Piwonia-jak przetrwają to zawszę mogę ci rurki podesłać.
Ojej serio Piotrek :shock: Tyle czytałam tyle czytałam a tego nie wyczytałam :-> To kiedy one się znowu wygryzą?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Wiolu,piękny przychówek :!:
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

harwi pisze:Piwonia-jak przetrwają to zawszę mogę ci rurki podesłać.
Ojej serio Piotrek :shock: Tyle czytałam tyle czytałam a tego nie wyczytałam :-> To kiedy one się znowu wygryzą?
A z czego te rurki? może potnę na kawałki tyczki mojego miskanta?
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Chyba Harwi wprowadziłem cię w błąd, bo przeczytałem jeszcze raz moje informacje i doczytałem, że larwy się teraz wykluwają z jajeczek a nie wygryzają. Po zjedzeniu nektaru zawijają się w kokon i tak czekają do wiosny. Jeszcze raz sorki za dezinformację :-)

Piwonio, rurki są z trzciny, takiej znad wody i muszą mieć ok. 8 mm średnicy, by pszczoła mogła się w niej zmieścić. Jeśli miskant ma takie grube rurki to się nada, ale teraz już się w rurkach nie za gnieżdżą, bo jest za późno. Ale możesz przyszykować domki na przyszłą wiosnę.
ODPOWIEDZ