Mrówki w doniczce założyły gniazdo - jak się ich pozbyć

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
eliade
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-11, 17:27

Mrówki w doniczce założyły gniazdo - jak się ich pozbyć

Post autor: eliade »

Rok temu przesadzalam callistemona (kuflika) do duzej donicy, gdyz rozrozsl sie ogromnie. Drzewko jest wielkie - okolo 3 metrow. Podczas przesadzania odkrylam gniazdo mrowek. Ze smutkiem zmusilam nieproszonych gosci do opuszczenia donicy. Nowa donice spryskalam srodkiem, obawiam sie jednak, czy mrowki nie wrocily. Drzewko jest ogromne - wydzadzienie go z donicy to wielki wysilek... Poradzcie co robic?
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Napisz coś więcej o pielęgnacji tej rośliny, gdzie ją przetrzymujesz zimą i latem , skąd pobrałaś ziemię do donicy, jakie to są mrówki?
Pozdrawiam - Orania
erazm
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 782
Rejestracja: 2007-12-21, 15:47

Post autor: erazm »

Jeżeli zobaczysz mrówki w donicy to użyj jeden z preparatów dostępnych w sklepach m.in. ABC płynny preparat na mrówki stosujemy od marca do września, ABC pylisty preparat na mrówki, oraz ANTYMRÓWKA, MRÓWKOSEP, MRÓWKOGRAN, MRÓWKOGRAN TURBO i szereg innych. . Ja używam " Mrówkofon". Skuteczność 100%. Mrówki "znikają" w ciągu 24 godzin.
Zapach wrotyczu chroni otoczenie przed mrówkami jak też muchami.
PaKa
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2008-01-18, 19:17

Post autor: PaKa »

Podobnie odstraszająco na mrowki dzialają fusy po kawie, stosuje w ogrodzie, na ścieżakch przy budynku. Wynoszą sie dość szybko.
pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
nagietek
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 34
Rejestracja: 2008-04-06, 16:42

Post autor: nagietek »

My (ja i moja mama) stosowaliśmy poprostu sól kuchenną na mrówki, mrówki nienawidzą soli. Sypalismy na podstawkę pod doniczkę sól i trzymały się z daleka.
Poza tym należy też przyjrzeć się jak mrówki się dostały do domu. Jak odpędzimy je od innej rośliny przyjdą do drugiej, jeżeli nie zablokujemy im wejścia.

Można też wykorzystać inne domowe sposoby na mrówki, opisane na stronie poradnika ;-)
"Wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie góry i pagórki są aptekami."

Paracelsus
ODPOWIEDZ