Mrowki niszcza moj trawnik.

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gartenzwerg
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-06, 10:32

Mrowki niszcza moj trawnik.

Post autor: Gartenzwerg »

Po wczorajszym koszeniu trawy na mojej dzialce doszedlem do wniosku, ze kret wcale nie jest tak grozny jak mrowki. Sa juz wszedzie. Kosiarka rozbija ich kopczyki i w tym miejscu pozostaje na trawniku lysina :-/ Probowalem juz prawie wszystkich naturalnych sposobow w walce z nimi - niestety bez widocznych efektow :-( Ostatnio kupilem juz nawet chemiczny srodek do posypywania, tylko skad mam wiedziec, gdzie one jutro zaczna kopac? :lol:
Latwiej juz chyba przepedzic kreta z ogrodka niz milony mrowek.
Czy tez macie takie problemy u siebie?
Pozdrawiam Michal
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Do walki ekologicznej z mrówkami możesz wykorzystać wywar z majeranku, lub tymianku właściwego. Jeśli jednak chcesz wykorzystać zakupiony przez siebie środek, to musisz poświęcić trochę czasu na obserwację. W wynikiem tej obserwacji ma być ustalenie nie gdzie jest gniazdo mrówek, a raczej ścieżki jakimi się poruszają. Jak uda Ci się to ustalić, to taki środek posypujesz cieno wzdłuż drogi którą poruszają się mrówki, one zaniosą go do gniazda karmiąc nim królową. W ten sposób uśmiercą królową, a bez królowej zginie również gniazdo. Jest to mozolna praca, ale przynosząca najlepsze rezultaty, nie ma sensu rozsypywać środek po całym trawniku, a wręcz może to przynieść więcej szkody niż pożytku.
Awatar użytkownika
Gartenzwerg
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-06, 10:32

Post autor: Gartenzwerg »

Od miesiaca sledze zycie tych zwierzatek. Jak juz pisalem sa prawie wszedzie. Odcialem im dostep do maszyc na drzewach, obklejajac ich pnie specjalna tasma klejaca dostepna w sklepach ogrodniczych. Zastanawia sie tylko jak znalesc ich sciezki w trawie. Gdzie nie spojrze, tam porusza sie jakas mrowka. Wspomniane juz sroki ekologiczne dzialaja jeden a najwyzej dwa dni, po czym mroki znow wracaja a po kilkakrotnym uzyciu tego srodka , wcale na niego nie reaguja. :cry:
Chyba kupie mrowkojada :lol:
Pozdrawiam Michal
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

No cóż wierzę, że widzisz je wszędzie ;-), ale jeśli uważnie się przyjrzysz, to naprawdę zauważysz poruszające się po trawniku "wstążki" mrówek, w nisko przykoszonym trawniku łatwo to dostrzec. Mrówki mają to do siebie, że nie łażą bezwładnie jak popadnie, tylko poruszają się "wytyczonymi" przez siebie ścieżkami. I takich właśnie ścieżek szukaj. :->
Awatar użytkownika
Joasia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 403
Rejestracja: 2009-05-10, 17:41

Post autor: Joasia »

Ja tez mam pelno mrowek w ogrodzie, ale nie walcze z nimi. Lubie wszelkie stworzonka. No moze, gdyby krety grasowaly mi codziennie w warzywniku i slimaki rabaly salate, to staralabym sie je stamtad jakos wyploszyc. Na razie nic takiego sie nie dzieje.
Awatar użytkownika
Gartenzwerg
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-06, 10:32

Post autor: Gartenzwerg »

Dziekuje Gosiu, zabieram do dziela i zaczynam, wypatrywac wroga :shock: :lol:
Pozdrawiam Michal
ODPOWIEDZ