Mrówki na piwoni

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mastej
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-15, 22:10

Mrówki na piwoni

Post autor: Mastej »

Witam wszystkich. Mam problem z mrówkami, które zżerają mi jeszcze nierozwinięte pąki piwonii. Nie wiem czy można czymś popryskać, by nie uszkodzić tym samym pąków. Czy ktoś miał taki sam problem? Bardzo proszę o radę.
Ogród to moja pasja :)

Pozdrawiam Grzesiek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przyjrzyj się czy nie masz mszycy. Mrówki nie żywią się piwonią tylko pewnie opiekują się mszycami, które właśnie są odpowiedzialne za jej niszczenie. Ja u siebie właśnie dzięki mrówkom zdiagnozowałem, że do piwonii dobrały się mszyce. A że miałem sporo roślin zaatakowane, zrobiłem oprysk z Decisu.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Mrówki nie lubią zapachu proszku do pieczenia, więc też można ewentualnie tym posypać. :-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
halszka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 108
Rejestracja: 2008-09-21, 21:04

Post autor: halszka »

Mrówki na piwoniach nie czynią szkody kwiatom - żywią się słodką wydzieliną znajdującą się na okrywach pąków kwiatowych.
Syrop ten jest dla mrówek zabójczy.
Awatar użytkownika
Mastej
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2011-02-15, 22:10

Post autor: Mastej »

Dzisiaj dobrze oglądnąłem te pąki i mszyc nie zauważyłem, posypywałem proszkiem do pieczenia bo wyczytałem na forum że ktoś tak robił ale pomógł tylko przez chwile. To mówisz halszka że ten syrop je zabija poczekam jeszcze ze dwa dni jeśli sie nie wyniosą to wtedy popryskam.
Ogród to moja pasja :)

Pozdrawiam Grzesiek
Grodno
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2011-05-23, 15:00

Post autor: Grodno »

Jeśli mrówki szkodzą to oczywiście należy się ich pozbyć. Na rynku jest wiele preparatów do ich usuwania.

Expel – preparat do stosowania w mieszkaniu oraz na zewnątrz w postaci proszku lub roztworu.

Rapid – niszczy mrówki oraz inne owady, ma dość przyjemny zapach. Spryskując miejsca, gdzie pojawiają się mrówki sprawiamy, że przestają one tam uczęszczać.

Faracid – zwalcza mrówki faraonki oraz inne gatunki. Występuje w postaci kapsułek, dlatego efekt widoczny jest po upływie około 12 godzin.

Globol – ma postać płytki, która działa przez 3 miesiące.

Mrówko- Bait – to granulowana trutka pokarmowa, która zwalcza mrówki w pomieszczeniach lub na zewnątrz.

Faratox B – preparat ten znajduje się w dwóch pojemników, które umieszcza się w miejscu, gdzie występują mrówki. Zwierzęta zjadają go i zanoszą do gniazda.

Mrówkofon – granulowana trutka pokarmowa, wysoce skuteczna ze względu na odpowiednio dobrane składniki.

Glotox – preparat długotrwały, którego szybko nie rozpuszcza deszcz, doskonały do stosowania w ogrodzie.

Ciekawe są też opisane w poradniku forum domowe sposoby na mrówki ;)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

U mnie na piwonii też obfitość mrówek. Póki co, przyglądam im się jedynie. Podobnie jak Halszka, czytałam, że sok z piwonii jest zabójczy dla mrówek. Przy czym piwonia ma właściwości wabiące te owady. Podobno kiedyś sadzono piwonie na skraju ogródka, żeby odciągnąć mrówki od domu :zdziwko: .
Pozdrawiam Edyta
ODPOWIEDZ