Molinia arundinacea Karl Foester

Tu rozmawiamy o turzycach, miskantach, kostrzewach i innych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Molinia arundinacea Karl Foester

Post autor: kreuk »

Ostatnio udało mi się kupić Molinie a co wyrośnie - widziałem dorosłe osobniki są piękne a moja ma na razie 1m 50cm ...... poczekajmy
Załączniki
16.03.2011 014.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witaj. Ciekawą trawę ozdobną kupiłeś, rzadko spotykaną w ogrodach. Jesienią przebarwia się na pomarańczowo- żółty kolor ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
kreuk
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 54
Rejestracja: 2010-07-30, 11:34

Post autor: kreuk »

Tak jest ciekawa i wygląda bardzo delikatnie, jest to młody osobnik a więc na efekty poczekajmy do przyszłego roku, może i na zdjęciu coś wtedy będzie widać.
Ostatnio zakochałem się w trawach :-D mają swój specyficzny urok.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Ja też uwielbiam trawy ;-) Ich szelest mnie odpręża, daje poczucie wolności i lekkości oraz głębsze odczucia :lol:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Wojtek
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 92
Rejestracja: 2011-05-24, 14:30

Post autor: Wojtek »

Witam,
Trawy są faktycznie bardzo urokliwe:) Osobiście bardzo lubię Rozplenicę japońską - ma bardzo ozdobne kwiatostany; także odmiany 'Rubrum' i 'Fireworks' są ciekawe - zabarwieniem liści tworzą bordowy kontrastujący akcent w ogrodzie.
Warto także sprawić sobie w ogrodzie Imperatę cylindryczną - ma piękne niespotykanie przebarwienie liści.
Pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Mam u siebie trawy wymienione przez ciebie Wojtek. Potwierdzam są bajecznie urokliwe i jedyne w swoim rodzaju ;-) Rozplenice kupiłem w tym roku w czerwcu. Była to mała sadzonka. Teraz ma metr wysokości razem z kwiatami i około metr szerokości i ponad 50 kłosów :hyhy: Nie sądziłem, że zakwitnie w pierwszym roku po posadzeniu i aż tak dużą ilością kwiatostanów.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
M_Surowinski
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-18, 02:54

Post autor: M_Surowinski »

LeroyMerlin pisze:Witam,
Trawy, są faktycznie bardzo urokliwe:) Osobiście bardzo lubię Rozplenicę japońską- ma bardzo ozdobne kwiatostany; także odmiany 'Rubrum' i 'Fireworks' są ciekawe- zabarwieniem liści tworzą bordowy kontrastujący akcent w ogrodzie.
Warto także sprawić sobie w ogrodzie Imperatę cylindryczną- ma piękne niespotykanie przebarwienie liści.
Pozdrawiam, Wojtek
Rozplenice (piórkówki) 'Rubrum' i 'Fireworks' nie zimują w gruncie w naszym klimacie. Nie są to odmiany popularnej piórkówki japońskiej! Zatem polecanie ich do ogrodów to ... (dalszy komentarz zbędny).
Mariusz
Awatar użytkownika
Maciej111
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 12
Rejestracja: 2011-06-12, 19:41

Re: Molinia arundinacea Karl Foester

Post autor: Maciej111 »

Potwierdzam w zeszłym roku kupiłem rozplenice Rubrum, mieszkam w UK i zima była wyjątkowo łagodna, trzymana w donicy w ogrodzie jak przepadła tak przepadła . :( Nauczka na przyszłość. Dziś mam posadzoną Rozplenicę japońską ''Hemlin'' która zimuje i 5 sadzonek Karla Fostera :-) zobaczymy jak się przyjmą.
ODPOWIEDZ