moje wymarzone drzewko ;)

Kącik dla miłośników sztuki BONSAI
ODPOWIEDZ
Suz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-28, 19:05

moje wymarzone drzewko ;)

Post autor: Suz »

Witam jestem tu nowa i potrzebuję Waszej pomocy. Od 2 dni jestem szczęśliwą posiadaczką drzewka Bonsai Fikus Ginseng :-D nigdy wcześniej nie miałam Bonsai dlatego też proszę o informację związane z pielęgnację mojego szkraba ;) jak go podlewać(jaką wodą), czym i kiedy nawozić, kiedy drzewko wymaga przesadzenia, kiedy można zacząć je kształtować i gdzie znaleźć informacje jak to robić?
Będę wdzięczna za wszelką pomoc. Szukałam informacji na necie ale czasami znajduje się tak odmienne informacje, że mam mały chaos w głowie ;(
w załączeniu zdjęcie mojego szkraba;)

P.S. u góry łodygi, tuż pod liśćmi łodyga owinięta jest folią. Wydaje mi się, że w sklepie został on przycięty. Pytanie czy mam rację i kiedy ją należy zdjąć?

pozdrawiam i życzę miłego dnia
Załączniki
Poznań-20130730-00146.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: moje wymarzone drzewko ;)

Post autor: Danka »

W tym samym wątku, w którym napisałaś jest już temat o fikusie Ginseng http://forum.poradnikogrodniczy.pl/bons ... t5348.html Może dopomoże Ci ;-)
Suz
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2013-07-28, 19:05

Re: moje wymarzone drzewko ;)

Post autor: Suz »

Dziękuję bardzo :). Już właśnie przestudiowałam wątki :-) muszę teraz tylko poukładać informacje w głowie i poszukać jeszcze jakiś informacji na inne tematy, które w tych wątkach nie zostały poruszone. Czy ktoś z Was może polecić jakieś godne lektury pozycje związane z moim drzewkiem?

chcę doszukać się informacji związanych z odpowiednią doniczką, sztuką drutowania, itd ;)
ODPOWIEDZ