Moje rośliny na skalniak, proszę o pomoc

Zakładanie i pielęgnacja, oraz dobór roślin na skalniaki.
ODPOWIEDZ
candyyyyx
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2013-05-17, 16:18

Moje rośliny na skalniak, proszę o pomoc

Post autor: candyyyyx »

Witam wszystkich :)

Zrobiłam skalniak na wolnej przestrzeni w ogrodzie. Niewielki,z miejscem na kilka roślin.
Wczoraj zakupiłam roslinki,które chciałabym mieć,nie wykluczam,ze powiększe go,tj. zrobię piętro,aby zmieściło się ich więcej :)
Proszę o pomoc w wyborze gleb do każdej rosliny. Poczytałam na stronach jakie gleby lubią poszczególne kwiaty,jednak czasami różne strony mówią różnie,a ja chciałabym mieć pewność,że na pewno ziemia jest dobra.

Rojnik pajęczynowaty
Lawenda wąskolistna
Goździki (takie niskie,mam trzy w różnych kolorach)
Wielosił błekitny (pięknie pachnie i wygląda,muszę go mieć na skalniaku,pomimo tego,że nie jest tu typowa roślina naskalna :) )
Bergenia sercowata
Goździk górski/ alpejski ( Dianthus alpinum)
Dziś jest jutro,którego bałeś się wczoraj.
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Moje rośliny na skalniak, proszę o pomoc

Post autor: dziwaczek »

Wszystkie roślinki będą dobrze rosły w zwykłej ziemi ogrodowej, przepuszczalnej (przynajmniej u mnie tak rosną).
Nieco więcej uwagi wymaga jedynie wielosił błękitny, którego posadziłabym w innym miejscu ponieważ potrzebuje żyźniejszej gleby i więcej wilgoci.
Pozdrawiam
elka
candyyyyx
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2013-05-17, 16:18

Re: Moje rośliny na skalniak, proszę o pomoc

Post autor: candyyyyx »

Dziekuję za odpowiedź :) Mam jednak nadzieję,że mój wielosił będzie się dobrze czuł na skalniaku,nie chcę go wsadzać gdzie indziej,tak pięknie pachnie i wyglada :) miejsce w którym jest skalniak jest jakby z górki, i miejsce dla niego znajdę na dole,więc woda bedzie do niego delikatnie spływać. Tak to sobie wykombinowałam xD

Pozdrawiam :)
Dziś jest jutro,którego bałeś się wczoraj.
Awatar użytkownika
dziwaczek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2011-11-10, 17:35

Re: Moje rośliny na skalniak, proszę o pomoc

Post autor: dziwaczek »

Możesz po prostu go więcej podlewać i dorzucić trochę lepszej ziemi (dodaj kompostu). Po kwitnieniu wytnij zaraz pędy, to zakwitnie jeszcze raz. Jaką masz odmianę - liście zielone czy obrzeżone?
Pozdrawiam
elka
candyyyyx
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 23
Rejestracja: 2013-05-17, 16:18

Re: Moje rośliny na skalniak, proszę o pomoc

Post autor: candyyyyx »

Mam takiego, jednocześnie niebieskiego i białego,jakoś udało mi się w sklepie "wyniuchać" xD

zdj zapożyczone ze stronki wieloletnie.pl
Załączniki
wielosil.jpg
Dziś jest jutro,którego bałeś się wczoraj.
sashasuman
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2014-12-13, 08:17

Re: Moje rośliny na skalniak, proszę o pomoc

Post autor: sashasuman »

Dołączam również i moje gratulacje tak wspaniałego efektu. Bardzo ładnie się to prezentuje a połączenie kory i jasnych kamieni dodatkowo potęguje efekt :-)

Fajne inspiracje znalazłem też w poradniku naszego forum: kwiaty na skalniak długo kwitnące
sasha
ODPOWIEDZ