Moje pole do popisu- piwonia

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

I ja się bardzo cieszę Wiesiu
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Piwonio wspaniałe te pszylaszczki a i orliki piękne, ja mam tylko niebieskie. U siebie też posadziłam sasanki i nie mogę się doczekać wiosny żeby zakwitły, dlatego z przyjemnością przy Twoich zatrzymałam się na dłużej.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Piwonio wysłałam Ci na pw wiadomość w sprawie Dyptamu ale nie wiem czy doszła dopiero uczę się poruszać w tym "świecie".
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Droga Piwonio 10 minut temu nasionka wyruszyły do Ciebie, życzę udanej uprawy.

Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Gosiu- dla Ciebie duża buźka
Załączniki
pysio04.gif
pysio04.gif (20.32 KiB) Przejrzano 3727 razy
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Emil pisze:U mnie jest ten sam problem. Dobrym rozwiazaniem byłby żwirek/grys ,ale koszty... :cry: Keramzyt? Też rozwiewa go silniejszy wiatr...
Inny pomysł to niskie rośliny okrywowe( u mnie pojawił się perz więc teoria swoje a praktyka swoje :-) )
W tym wypadku pozostaje pielenie i dużo cierpliwości ;-)
Na rabatach stosuje skoszoną trawę,kompost lub pociętą słomę(efekt dobry,ale estetyka niebardzo...)
Generalnie każdy pomysł jest dobry jeśli tylko sprawdzi sie w życiu,a nie tylko w teori :mrgreen:
No to podsunę Wam wyprobowany pomysł !Przy7300m2 ogrodu do zagospodarowania nie było mowy o wydawaniu na żwiry,grysy i inne drogie rzeczy.Nawiązałam znajomość z najbliższym zakladem kamieniarskim,zapytałam co robią z odpadami.Dostałam za nic mnóstwo zbędnych kawałkow płyt,odłamkow i innych drogocenności.Obrocilam kilka razy samochodem,zwiozłam.Następnie przekonłam męża,aby to zaczął rąbać na male kawałki,szło świetnie.Wysypane zostalo w wybranych miejscach,na geowłókninie.Wyszło genialnie.Przy okazji pokażę na zdjęciach.
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Oto zdjęcia.
Załączniki
CD.jpg
CD.jpg (43.31 KiB) Przejrzano 3127 razy
Żwir z odzysku..jpg
Awatar użytkownika
Avelina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 398
Rejestracja: 2008-02-05, 22:12

Post autor: Avelina »

Zastosowanie geowłókniny pod żwirek to świetny pomysł, sama bym na niego nie wpadła. Muszę go skopiować na moją działkę.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Świetny pomysł Gramma, poszukam w swojej okolicy jakiegoś zakładu kamieniarskiego, może się uda. :oops:
A czy na skalniak również kładłaś geowłókninę :?:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Piwonio, jeżeli ostatecznie wybrałaś miejsce na skalniak, warto rozłożyć geowłókninę by potem nie rozgrzebywać rozłożonego żwiru i wygrzebywać chwasty. Jeżeli zmienisz zdanie i będziesz chciała posadzić rośliny wymagające żyznej ziemi zawsze możesz w wybranym miejscu przeciąć włokninę w formie krzyża -(+), rozchylić ją , przygotować podłoże, posadzić roślinkę i mieć nietypowy okaz na skalniaku. :lol:
Pozdrawiam - Orania
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Pytałam o geowłókninę z ciekawości, u mnie to już trochę za późno, ponieważ jak już wcześniej pokazywałam skalniak jest już częściowo obsadzony i zbyt wiele musiałabym zmienić, a ponieważ mam w planie jeszcze wiele innych zakątków ogrodowych do wykonania, to niestety tak na razie zostanie zostanie :-?
Załączniki
skalniak_03.jpg
skalniak_02.jpg
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wiesiu bardzo ładny rozległy skalniak. Wyobrażam sobie jak pięknie będzie wyglądał, kiedy bujnie porośnie roślinnością. Widzę tam jakąś trawę, możesz napisać jak się nazywa.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Mam tam kilka rodzajów traw, głównie kostrzewy, ale również wydmuchrzycę piaskową, imperata cylindryca Red baron, owies wieczniezielony, ale ta wysoka zielona niestety jest bezimienna :cry:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

piwonia pisze:Świetny pomysł Gramma, poszukam w swojej okolicy jakiegoś zakładu kamieniarskiego, może się uda. :oops:
A czy na skalniak również kładłaś geowłókninę :?:
Nie,na skalniaku nie mam geowłókniny,jest zbyt duży,pozostają"robótki ręczne".Geowłóknina tylko na równych i b.reprezentacyjnych miejscach.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

No to pocieszyłaś mnie Grama więc ja również pozostanę przy "robótkach ręcznych" :-D
A to fragmenty mojego wiosennego skalniaka, które dzielnie przetrwały zimę ;-)
Załączniki
skalniak_05.jpg
skalniak_04.jpg
skalniak_02.jpg
skalniak_01.jpg
skalniak_03.jpg
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
ODPOWIEDZ