Moje piękności

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Moje piękności

Post autor: Merghen »

Ewelinko, chyba mam podobnego i teraz szykuje się właśnie do kwitnienia, tym razem już całkowicie mojego ale brak odpowiedniej ilości światła trochę go stopuje. Myślę,że podobnie jest u Ciebie. A jest on z tzw. serii Calimero :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Małgosiu możesz mi coś więcej powiedzieć o tej serii?? Spotkałam się już kiedyś z tą nazwą ale nie bardzo wiem czego ona dotyczy. Nawet nie była świadoma tego że to jakiś "wyjątkowy" okaz, po prostu byłam w obi i zobaczyłam go na przecenie i tak mnie urzekł że go kupiłam.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Moje piękności

Post autor: Merghen »

Seria Calimero to seria miniaturek phalaenopsis i nic poza tym. Calimero oznacza miniaturkę, nie wiem czy jest ona efektem krzyżówki phalaenopsisów miniaturowych czy odpowiednich hormonów hamujących wzrost i przyśpieszających kwitnienie. Po jakimś czasie, gdy ewentualne hormony zostaną wypłukane roślina może stopniowo rosnąć coraz większa zgodnie z jej genami. Może też pozostać mała jeśli rodzicami był phal. equestris lub jego hybrydy. By się o tym przekonać potrzebna czasu choć moja wypuszcza kolejne liście i nadal są one maleńkie ale mam ją dopiero ponad pół roku.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Aha, dziękuję za wyjaśnienie

-- Ostatnio dodano 27 sty 2012, o 09:58 --

Wreszcie doczekałam się kolejnych kwitnień moich maluszków. Co prawda na razie tylko trzech ale w kolejce jest jeszcze chyba cztery.
Załączniki
Cytrynek, to jest jego drugie kwitnienie u mnie. Niestety bardzo się wstydzi i od tygodnia nie chce pokazać buźki.
Cytrynek, to jest jego drugie kwitnienie u mnie. Niestety bardzo się wstydzi i od tygodnia nie chce pokazać buźki.
Pierwsze kwitnienie u mnie.
Pierwsze kwitnienie u mnie.
I cudaczek. Też pierwsze kwitnienie u mnie.
I cudaczek. Też pierwsze kwitnienie u mnie.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Moje piękności

Post autor: Merghen »

Ewelinko, dziękuję za zaproszenie. Cudny jest ten ostatni Phal. peloric. Ten drugi - piegowaty też dodaje energii a jeśli chodzi o żółtego - może ma troszkę za sucho by rozwinąć pąk? Generalnie w czasie kwitnienia storczyki potrzebują odrobinkę więcej wody albo więcej wilgoci w powietrzu choć i bywają takie, które uparcie długo nie chcą pokazać środeczka ;)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Wydaje mi się że miał problem z rozchyleniem płatków ponieważ były o siebie troszkę zaplątane, jak mu delikatnie pomogłam to od razu się otworzył a teraz ma już 2 kwiatuszki otwarte i trzeci lada dzień się otworzy.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Re: Moje piękności

Post autor: DiAbLuSiA »

Są prześliczne...
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Dzisiaj do mojej kolekcji dołączył kolejny storczyk. Tym razem jest to ślicznie pachnące i dosyć rozrośnięte Oncidium Cherry Baby.
Załączniki
IMAG0231.jpg
IMAG0233.jpg
IMAG0236.jpg
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: Moje piękności

Post autor: haliso »

Piekne okaaz Oncidium-moja Cherry Baby ma jaśniejszą barwę{teraz odpoczywa}....
Fajny ten Twój cudaczek,jeszcze takiego nie widziałam,--jest to jeden kwiatek ,czy wszystkie będą takiego pokroju :?: :?:
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Właśnie ja tez takiego jeszcze nie widziałam. Te okazy Cherry Baby co widziałam miały białawą ważkę a mój ma czerwoną. Na etykietce pisze wyraźnie Cherry Baby a widziałam też napisy pisane jako Sherry Baby, może to jakieś dwie różne odmiany??
Zdjęcia przedstawiają pojedynczy kwiat i fragment oblepionego kwiatami pędu kwiatowego.
Niestety w czasie transportu do domu moje Oncidium troszkę zmarzło więc z kwiatów nie wiele zostało, ale mam nadzieję że niedługo zakwitnie na nowych przyrostach.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: Moje piękności

Post autor: haliso »

Moje Oncidium Sherry Baby kwitło w maju tak{to było sklepowe kwitnienie};
Obrazek
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Właśnie tak wyglądające Oncidium widziałam i było podpisane dokładnie tak jak u Ciebie Halinko.
A moje jest inne i inaczej nazwane, niby różnica tylko jednej literki.
Zobaczymy jakie będzie kolejne kwitnienie, może będzie inne.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Moje piękności

Post autor: Merghen »

Jest bardzo dużo pochodnych od O. Sherry Baby (Cherry Baby): Sweet Fragrance, White Fragrance, White Flash, Red Fantasy - te nazwy znalazłam ale może ich być wiecej.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Re: Moje piękności

Post autor: talibankaa »

Do kolekcji dołączyły kolejne dwa okazy uratowane przed śmietnikiem. Są zwiędnięte ale raczej do odratowania.
Załączniki
IMAG0240.jpg
IMAG0241.jpg
IMAG0243.jpg
IMAG0245.jpg
IMAG0246.jpg
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: Moje piękności

Post autor: haliso »

Piękne okazy :-P :-P warto spróbować o nie powalczyć-powodzenia...
ODPOWIEDZ