Moje piękności

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Rozsadzane były na przełomie czerwca i lipca.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

I tak już bym nie polecała wystawiania. Zbyt duża różnica temperatur, w dzień ok.10*C a w nocy dużo wyższa w mieszkaniu. Pozcekaj już z tym do wiosny a teraz można dać do chłodniejszego pomieszczenia i dużo mniej podlewać.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Ok. Dziękuję za rady.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Wczoraj do mojej kolekcji dołączyły dwa kolejne okazy. Koleżance znudziła się opieka nad nimi i chciała je wyrzucić, więc przygarnęłam sierotki. Jeden z nich ma bardzo ciekawy kwiat, wygląda mi to na jakąś inną odmianę ale pewności nie mam.
Załączniki
IMAG0023.jpg
IMAG0022.jpg
IMAG0026.jpg
IMAG0005.jpg
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

świetne!!
Ale Ci się trafiło:) i tak oto znów kolekcja się powiększa;)))
..::Nikt nie jest doskonały w Tym niedoskonałym świecie::..
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Ten pierwszy jest formą peloric - czyli kwiat został zmutowany; kwiat wtedy może mieć 3 lub więcej warżek, lub też płatki okółka wewnętrznego są innego kształtu niż płatki okółka zewnętrznego. Mutacja ta może mieć inny przebieg przy każdym następnym kwitnieniu tego samego storczyka. Nie musi się ona powtórzyć w tej samej formie a nawet powtórzyć w ogóle ale może też być trwała. Może też być tak,że na każdym pędzie będzie kwitł inaczej.


Twój ma akurat trzy wrażki :) Warto więc założyć mu specjalną kartotekę fotograficzną i dokumentować każde następne jego kwitnienie.

Widzę,że Twoja kolekcja powiększa się z prędkością światła :D
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Zaciekawiałaś mnie Małgosiu tym co napisałaś. W takim razie będę z niecierpliwością czekać na jego kolejne kwitnienia i będę każde dokumentować fotograficznie. Trafił mi się dziwaczek a tak niewiele zabrakło aby wylądował na śmietniku.
Masz racje że kolekcja powiększa się z prędkością światła ale taka już moja natura że storczyków w potrzebie nie zostawiam i nad każdą biedulą się lituję a później nie mam jej gdzie postawić. Już nawet sama nie wiem ile ich mam. Ostatnio naliczyłam 56 ale chyba jest ich sporo więcej. Ale jak moje kochanie zrobi mi drugą taką półkę na całą ścianę to będą miejsca na kolejne sierotki.
Teraz ze zniecierpliwieniem czekam na kolejne kwitnienia chyba 8 okazów w tym kilku niespodzianek.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Pisałam to już przed chwilą chyba u Kasi - można wsadzić po kilka okazów do ciut większych doniczek, szczególnie okazy o podobnych kolorystycznie kwiatach - i miejsce się zaoszczędzi i widoki fantastyczne. Ja mam dwa marketowe, które same z sobie już tak rosły (płaciłam za jednego) i w jednej doniczce mam tak,że kolorystycznie są identyczne ale wielkością kwiatów różne. Fajnie to wyglądało jak kwitły - wydawało się,że jedna roślina wydaje dwa różne kwiaty. Może i w Twojej kolekcji warto pomyśleć o takich innowacjach...
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Mam już tak posadzonych kilka sztuk ale ponieważ nie wiem jakie będą ich kolory ciężko było je jakoś sparować. Jeżeli okaże się że są dwa rożne to też będzie ciekawie.
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Ewelinko :-P piękny i bardzo ciekawy ten Twój Peloric :lol: :lol:
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Do kolekcji dołączył dzisiaj kolejny okaz. Tym razem zupełnie przez przypadek do mnie trafił. Pojechałam do OBI po farbę ale z racji tego że ja nie mogę być w OBI i nie zajrzeć na dział z kwiatami, powędrowałam tam i dzisiaj. Przy oglądanych przeze mnie storczykach stanęła dużo starsza ode mnie Pani wsparta na lasce i zapytała czy mogłabym jej wybrać 3 ładne i moim zdaniem oryginalne storczyki bo chciała je kupić komuś na prezent. Zapytałam czy ma jakieś kolory na uwadze i czy "wzorki" robią znaczenie, po czym wybrałam 3 cudne storczyki. Dwa z dwoma pędami i kilkoma bocznymi odrostami i jednego z jednym pędem ale za to takiego którego sama bym sobie z chęcią kupiła. Potem mogłam kobiecinie pójść z nimi do kasy i stanęłam za nią w kolejce a ta Kobieta po odejściu od kasy zaczepia mnie i mówi że ten w kropki jest dla mnie za pomoc w dokonaniu zakupu, bo ona się na storczykach w ogóle nie zna i z laską jej ciężko coś wybrać. Nie chciałam go wzć bo było mi głupio. Pomogłam jej w tym co uwielbiam robić a ona jeszcze chce mi oddać jednego kwiatka. Była taka miła i tam bardzo nalegała na to abym go wzięła, więc wzięłam, podziękowałam i poszłam. I tak oto za spełnienie dobrego uczynku do kolekcji dołączył kolejny Phalaenopsis.
Załączniki
IMAG0038.jpg
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
kasiuniasty
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 42
Rejestracja: 2011-10-25, 19:24

Post autor: kasiuniasty »

Nieee no suuper!!Gratuluje kolejnego nabytku otrzymanego w tak niezwykły sposób:)
pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Widać przy wyborze już do Ciebie wołał a Pani ta zauważyła nie tylko Twoją pasję i miłość do tych roślin ale usłyszała i to wołanie :)

Śliczny ciapatek. Ciekawa jestem jak będą się na nim zmieniać te plamki...
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
talibankaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 383
Rejestracja: 2011-03-20, 21:18

Post autor: talibankaa »

Merghen pisze: Śliczny ciapatek. Ciekawa jestem jak będą się na nim zmieniać te plamki...
Małgosiu na ciapatku plamki układają się różnie, poczekam aż rozwiną się 2 kolejne pączki i wrzucę wtedy zdjęcia ale już widać że układ plamek jest inny.

Podziwiając moją kolekcję zauważyłam że Cymbidium które dostałam od teściowej zaczyna żyć. Ten większy okaz wypuścił nową pseudobulwę, więc może w przyszłym roku doczekam się jego kwitnienia.
Zygopetalum też rośnie jak szalone, w ciągu tygodnia nowa pseudobulwa urosła o 2 cm.
A 4 Phalaenopsisy szykują się do kwitnienia. Za kilka tygodni będzie co podziwiać.

Wczoraj mama dostała od koleżanki storczyka a że nie przepada za tymi kwiatami to trafił on do mnie pod opiekę. I tak oko kolekcja zwiększyła się o koleją sztukę.
Załączniki
Nowa pseudobulwa Cymbidium
Nowa pseudobulwa Cymbidium
Nowy okaz do kolekcji
Nowy okaz do kolekcji
To, czego się pragnie, i to, co się otrzymuje, to zwykle dwie całkiem różne rzeczy.

Pozdrawiam Ewelina :)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Piękne nowinki :-P :-P ,jak widać kolekcja powiększa się z dnia na dzień :hyhy: :hyhy: ...

Ciapatek podobny do mojego :lol: ,też na każdym kwiatku był inny układ plamek.
ODPOWIEDZ